Problém s HDD ( pravděpodobně )

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ARES30
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod ARES30 » 12 pro 2020 06:11

Dobrý den,



potřebuji radu. Pár dní zpět jsem nahazoval novou kopii Windows 10, takže jsem počítal, že by to mělo trochu zrychlit PC. Nicméně i teď se mi občas "lagnou hry", které se normálně nelagovaly. Dělal jsem si test v HD Tune Pro. Na SSD kde mám jen systém mi to hlásí, že vše je ok, nicméně u HDD mi naskočilo varování. Potřeboval bych vědět, co přesně tohle varování znamená ( viz. příloha ). Btw. jen upozorním, že jak HDD, tak SSD jsou cca 5 let staré. Resp. aspoň co si pamatuju, kdy jsem tenhle herní PC kupoval před lety. Před půl rokem mi odešla grafika, tak jsem kupoval novou ( aspoň v rámci kompatibility ) a ta je v pohodě. Procák mi taky přijde ok, ale mám takové tušení, že HDD je asi na odpis.


Díky moc.
Přílohy
sdfasdfsdfsdf.png
:)

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod gogo1963 » 12 pro 2020 06:15

kde máš nainstalovaný systém, kde hry? Zkusil jsi instalovat hru na ssd a laguje i tam? Málo informací ... taky ta grafika, co to je? Procesor? Teploty?
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod jkmaxfli » 12 pro 2020 06:51

Jedná se o mechanickou závadu disku - kalibrace
Stáhni si originální software od výrobce - SeaTools, hoď ho na nějaké medium a nabootuj z něj a v něm proveď dlouhý test, pokud ti test neprojde a nalezne chybu-y, disk raději vyměň a zálohuj si z něj data.
https://www.seagate.com/files/old-suppo ... otable.zip
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ARES30
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod ARES30 » 12 pro 2020 07:56

jkmaxfli píše:Jedná se o mechanickou závadu disku - kalibrace
Stáhni si originální software od výrobce - SeaTools, hoď ho na nějaké medium a nabootuj z něj a v něm proveď dlouhý test, pokud ti test neprojde a nalezne chybu-y, disk raději vyměň a zálohuj si z něj data.
https://www.seagate.com/files/old-suppo ... otable.zip




Podle Seatools je test v pořádku. Jak u HDD, tak SSD při dlouhém testu. Nicméně mě trápí ještě jedna věc. Občas ( ne vždy ) mi najede pouze logo PC ( Alienware ) a dál už to nejede. Poté, co zmáčknu ctrl + alt + del, tak to restartuje a zase to najede v pohodě ( ale stalo se mi, že ani po tomhle to nejelo a házelo mi to diagnostiku - neúspěšnou ) Vždycky to vyřešila tahle kombinace v podobě restartu, nicméně hádám, že normální to není, vzhledem k tomu, že tohle předtím nedělal a doufal jsem, že po nahození nového OS to bude zase v pohodě ( bohužel není ).

Dodatečně přidáno po 6 minutách 23 vteřinách:
gogo1963 píše:kde máš nainstalovaný systém, kde hry? Zkusil jsi instalovat hru na ssd a laguje i tam? Málo informací ... taky ta grafika, co to je? Procesor? Teploty?


Na hry mám HDD, na SSD pouze systém. Před novou instalací OS jsem to měl různě a docela dost jsem trpěl na nedostatek místa na SSD ( 256 GB ), tak jsem to teď pořešil trochu jinak.

Jinak, abych specifikoval ten můj PC: https://www.czc.cz/dell-alienware-x51-r ... 53/produkt ( akorát jsem tam měnil po domluvě se servisákem, když mi odešla ta GTX 960 2GB za 1050 Ti kvůli velikosti ( a to jsme měnili 2x, protože ta první 1050 ti se tam nevešla - od MSI, tak jsme tam hodili tohle - https://www.pocitarna.cz/graficke-karty ... S9EALw_wcB ( ta se už vešla )

Teploty do 48 stupňů při normálním chodu - GPU, CPU, základovka 42. Při zátěži je GPU a CPU něco přes 60 - 70 u CPU a GPU něco přes 60.
Přílohy
hhhh.png
:)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod petr22 » 12 pro 2020 08:50

Ten disk rozhodne v poradku neni kdyz opakovane hlasi chyby kalibrace.

Problem se startem s tim velice pravdepodobne souvisi, disk ma problemy s vlastnim spustenim.

To ze na nem nejsou vadne sektory neznamena, ze je v poradku.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod gogo1963 » 12 pro 2020 09:03

systém má na ssd ... zavaděč ale možná na hdd, kdo ví kdo kde a jak instaloval systém
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
ARES30
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s HDD ( pravděpodobně )

Příspěvekod ARES30 » 12 pro 2020 14:39

gogo1963 píše:systém má na ssd ... zavaděč ale možná na hdd, kdo ví kdo kde a jak instaloval systém



Systém je na SSD, ale jde o to, že tyhle problémy začal dělat jakmile začala haprovat grafika. Mně osobně to přijde jako blbá spojitost, ale grafika mi odešla z důvodu přehřátí podle servisáka. Stalo se tak při hraní Zaklínače 3, když PC najednou zamrzlo. Tak jsem si sáhnul zezadu na propojovací kabel a byl úplně vařící a pak právě začalo tohleto blbnutí s tím zapínáním systému a bohužel ani po výměně grafiky tyhle problémy neustaly. Prej je ta case malá a tak je tam blbej odvod vzduchu. Hlavně celé ty roky jsem měl počítač postavený, kdežto podle youtube se právě tenhle typ počítače pokládá na bok. Kvůli odvodu vzduchu ze zadní, horní, ale i spodní části té case. Ale přijde mi jako nesmysl, že by rovnou z výroby Dell dělal PC skříň neuzpůsobenou hardwaru. :?
:)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pravděpodobně vada procesoru
    od RadovanMm » 08 úno 2024 10:14 » v Problémy s hardwarem
    9
    1142
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 18:42
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2076
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1670
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů