Reklamace PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

GeniK
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reklamace PC

Příspěvekod GeniK » 05 pro 2020 14:04

Ahoj,
chtěl bych poradit jestli někdo nemá zkušenosti s reklamací na Alze, popřípadě přímo s nějakým postaveným PC (alza GameBox). Počítač už mám 2 roky ale už od začátku mi přišel nějaký podivný už jenom hlukem, ale ten jsem pochopil proč je, ale když jsem PC vytáhnul tak jsem se divil proč má divně udělanou kabeláž a jen jeden ventilátor na příjem stud. vzduchu. Ta kabeláž přímo myslím že jde kabeláž přes vrch grafiky. To jsem ignoroval že je to v pohodě, po roce používání jsem si koupil nové sluchátka který mi úplně pošahali PC, že nešel snad týden zapnout to jsem si řekl, že ho pošlu na reklamaci ale poté šel zapnout tak jsem se znovu na to vykašlal, ale teď jsem si všimnul že na grafické kartě je jakoby menší tmavý flek a když jsem hrál BF V tak procesor dosáhl 100 stupňů ale nevypl se. k tomu v tom PC něco chrastí jako kdyby se zasekával ventilátor nebo pískal zdroj. Tím jsem pocítil že mám a ji mikro-lagy.

Má to tedy cenu zkoušet u Alzy na reklamaci nebo mě pošlou do háje? Na tom PC mám ještě asi tak tři čtvrtě roku záruku ale nevím za co by mi to popřípadě vyměnili.

PC: https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox ... 293815.htm

Děkuji za případné odpovědi
GeniK

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PC

Příspěvekod pcmaker » 05 pro 2020 16:04

i5-8400 (65W) s chladičem Cooler master Hyper by měl mít teploty v zátěži do 70-80 stupňů. Nemáš kejs zastrčený v nějakém tunelu ve stole a u zdi? Točí se ventilátor na procesoru? Může být uvolněný chladič na CPU, nebo někdo zapoměl sundat z chladiče ochrannou slídu z plošky která dosedá na CPU. Musel by se sundat chladič, zkontrolovat a nasadit zpět. Tvůj popis zvuků, které PC vydává je dost nejednoznačný, protože pískání a chrastění jsou velmi odlišné jevy. Chrastění má většinou na svědomí některý z ventilátorů (zdroj, kejs) a pískání cívky měničů (zdroj, VGA). Pokud budeš PC reklamovat, snaž se popsat problémy v několika bodech, stručně a jasně:

1. Teplota CPU je v zátěži 100 stupňů Celsia
2. PC nejde občas zapnout
3. V počítači něco chrastí a píská

GeniK
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PC

Příspěvekod GeniK » 06 pro 2020 17:15

Já se v tomto nevyznám, jen sem chtěl nějaký herní pc na full hd, ale příště to zkusím seskládat podle sebe. Jinak to asi pošlu na tu reklamaci, protože, v pravidlech reklamace píšou že, budu-li s tím manipulovat, tak mi mohou zamítnou reklamaci. Pokud tu reklamaci zamítnou což asi nejspíše ano, tak to potom zkusím odmontovat a pohrát si s tím.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PC

Příspěvekod pcmaker » 06 pro 2020 17:55

Počítač je to stále slušný, ale je tam zřejmě nějaký problém, který vznikl při montáži potažmo při dopravě. Záruka běží, tak proč ji nevyužít? Nemáš co ztratit. Akorát si před odnosem PC k zelenému skřetovi zazálohuj soubory o které bys nechtěl přijít. Je možné, že dojde na formátování disku a reinstalaci OS.
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 07 pro 2020 06:19, celkem upraveno 1 x.

GeniK
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PC

Příspěvekod GeniK » 06 pro 2020 17:59

Dobrá, dám si je zálohovat, a jinak děkuji moc za pomoct.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1595
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti