Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod gogo1963 » 28 lis 2020 14:22

dva moduly už u nového zenu neplatí ... bylo testováno a byl zaznamenán jednoznačný přínos 4 modulů, žádné problémy s frekvencemi, v některých případech dost výrazný výkonový posun
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Reklama
Dyrmon
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod Dyrmon » 30 lis 2020 21:48

gogo1963 píše:dva moduly už u nového zenu neplatí ... bylo testováno a byl zaznamenán jednoznačný přínos 4 modulů, žádné problémy s frekvencemi, v některých případech dost výrazný výkonový posun

Ano, a zejména s 3600mhz a časováním 16, proto jsem je zakoupil (i když jsou mi zatím k ničemu).

pcmaker píše:Všechny paměti jsou propojeny přímo s paticí CPU. Z toho se dá usuzovat na pravděpodobnou příčinu problému...

Děkuji za podrobný popis řešení.
No, bylo toho zkoušeno opravdu mnoho. Počítač jak jsem psal, normálně běžel, ale stále jen na 16GB Ram, dva sloty B1 a B2 stále nefunkční, už se zkoušelo cokoliv, včetně všeho co zde bylo zmíněno. Bylo také kontrolováno CPU jestli tam náhodou není nějak poškozený pin, není, vše krásně zarovnané.


Takže se reklamovala základní deska (14 denní vratná lhůta) a zakoupila se nová, jiná a dražší, konkrétně:

ASUS TUF X570-PLUS GAMING (Wi-Fi)
https://www.alza.cz/asus-tuf-x570-plus-gaming-wi-fi-d5626684.htm

Počítač byl znovu zkompletován a s nadějí funkčnosti spuštěn, no a co se stalo. Nic, větráčky se roztočí, USB nereagují, monitor nemá signál a na této nové desce se pokaždé rozsvítí oranžová dioda (nebo-li problém s DRAM).
Byli zase zkoušeny všechny různé ramky od různých výrobců a to postupně do všech slotů. K ničemu.
Tentokrát je pc úplně bez reakce, u minulé desky se počítač alespoň spustil, byť bez nefunkčnosti dvou slotů ram. Vyčetl jsem, že by snad pomohla aktualizace BIOSU, jenže jak to mám provést když se ani do biosu nedostanu a tato deska nepodporuje q-flash.

Takže jsem z toho fakt zoufalý a netuším co dělat, asi to dám do servisu (což ale dost naštve, když se jedná o úplně nové komponenty). :-(


Myslíte že může být problém s novým CPU Ryzen 5800x? Ale zase na té předchozí desce normálně běžel.
Nebo co bych ještě mohl dělat?

Děkuji ;)

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod Fox_25 » 30 lis 2020 22:13

Problém může být teoreticky kdekoli, to že je vše nové je naopak horší protože první měsíc provozu nevíš jestli nějaký komponent náhodou nemá chybu a neexne.

Jestli to nejede ani když osadíš jen jednu paměť tak reklamuj desku, cpu i ram a popiš jim co se stalo, vyzkoušet jestli to náhodou není vadné CPU nemůžeš a desku nebo paměti taky nemůžeš vyloučit.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2020 22:18

"Takže se reklamovala základní deska (14 denní vratná lhůta)"

Tak reklamovala, nebo vratila do 14 dnu ? Vratit ve 14 denni lhute vyrobek, ktery je vadny, je slusne receno........

Jediny zpusob jak updatovat BIOS u tehle desky je a> nechat to udelat prodejce b> sehnat podporovany procesor

Dyrmon
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod Dyrmon » 30 lis 2020 22:26

petr22 píše:"Takže se reklamovala základní deska (14 denní vratná lhůta)"

Tak reklamovala, nebo vratila do 14 dnu ? Vratit ve 14 denni lhute vyrobek, ktery je vadny, je slusne receno........

Jediny zpusob jak updatovat BIOS u tehle desky je a> nechat to udelat prodejce b> sehnat podporovany procesor

Byla využita 14 denní vratná lhůta s vrácením peněz (osobně na reklamačním oddělení). A samozřejmě důvod vrácení, tedy tento konkrétní (a hlavně údajný) problém s deskou byl dostatečně popsán a vysvětlen reklamačnímu oddělení.

Ano, to je ještě pro mě jediná naděje. Zkusit nějaký starší typ procesoru a přes něj aktualizovat bios.
Ale já myslel že s tím 5800x nebudou problémy, navíc ani nevím přesně zda za to může právě procesor (když i teď na základní desce svítí oranžové varování - problém s DRAM). :-( A ramky tu mám na otestování tři druhy, z čehož byli dvě normálně používané a funkční.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2020 22:39

Jestli sviti DRAM, vyzkousel bych jen 1 modul ve slotu ve kterem ma byt dle manualu.

I kdyz - je to Ausus, tech diskuzi o problemech s RAM s touhle deskou je pomerne hodne.

Ja osobne bych pouzil MSI B550 Gaming a Kingston moduly, s touhle kombinaci jsem jeste nevidel problem.

Nicmene - porad zustava jeden spolecny jmenovatel - radic pameti - a ten je v procesoru.

Dyrmon
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou přestali fungovat tři počítače a všechny mají stejný problém

Příspěvekod Dyrmon » 30 lis 2020 23:06

petr22 píše:Jestli sviti DRAM, vyzkousel bych jen 1 modul ve slotu ve kterem ma byt dle manualu.

I kdyz - je to Ausus, tech diskuzi o problemech s RAM s touhle deskou je pomerne hodne.

Ja osobne bych pouzil MSI B550 Gaming a Kingston moduly, s touhle kombinaci jsem jeste nevidel problem.

Nicmene - porad zustava jeden spolecny jmenovatel - radic pameti - a ten je v procesoru.

Já jsem měl naopak vždy s Asusem jen pozitivní zkušenosti (i když MSI je taky super). A navíc je to už další základní deska (ta původní, vrácená byla Gigabyte b550 Aorus Elite), jak velká je šance že bude mít podobný problém.
Já jen pořád doufám, že za všechny ty problémy nemůže ten Ryzen 5800x, ale třeba jen neaktualizovaný bios.
Ach jo, člověk si chce po letech udělat radost a jsou s tím jen problémy. :smile: :-(


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ikony mají velký široký rámeček Příloha(y)
    od jan l » 20 srp 2023 19:20 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1141
    od jan l Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 21:33
  • Audio - Windows neprehravaji zvuk kam maji
    od peta501 » 27 lis 2023 17:33 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1124
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 17:33
  • Tisk více excel souborů najednou.
    od Myerina » 17 dub 2024 17:42 » v Kancelářské balíky
    2
    843
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2024 11:36
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    962
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    857
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů