PC nejde zapnout Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lagaeri
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout  Vyřešeno

Příspěvekod Lagaeri » 14 pro 2020 18:13

Update post, pc jsem reklamoval 18. Listopadu a až dnes mi technik zavolal z czc o výsledku reklamace. Byl vadný zdroj a grafická karta. Zdroj vyměněn za stejný nový a grafika vyměněna s malým doplatkem za MSI trio rtx 2070S, sice stejný chip ale karta kvalitnější než ta Asuska co sem tam měl takže jsem spokojen. Tedy až na to nekonečné čekání, ale vzhledem k celkové situaci ve světě jim to za vinu nedávám a chápu to. Spíš se fakt divím, že v 7 měsícu starém pc najednou odejde zároveň PSU i GPU, bojím se, aby se to neopakovalo, tak se ptám, co můžu udělat abych tomu předcházel, koupit UPS, vyplatí se to? Teploty v Pc mi ani v loadu nešly nad 70C, doufal jsem, že do PC nebudu pár let investovat a kdyz uz tak z důvodu upgrade ne opravy..
R5 3600 / SilentiumPC Grandis 2 / MSI B450 TOMAHAWK MAX / Patriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600 / ASUS GeForce DUAL-RTX2070S-O8G-EVO / Seasonic Focus Plus Gold - 750W / ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB / Fractal Design Define S2 Blackout /

Reklama
Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout

Příspěvekod jkmaxfli » 14 pro 2020 20:05

Co můžeš udělat, abys tomu předcházel, spíše co jsi měl udělat, abys tomu co se ti stalo předešel:
V první řadě už nikdy nekupuj sestavené PC, už jen z důvodu reklamací jednotlivých komponentů.
Když si zakoupíš samostatně komponenty a složíš si je sám, nebo s pomocí někoho , kdo už někdy něco skládal, popřípadě i zde by se to dalo na dálku sestavit s pomocí zdejších uživatelů, tak máš výhodu v tom, že pokud se třeba zde dozvíš, že je vadný zdroj, není nic jednoduššího, než ihned objednat nový třeba na Alze (tam, kde ti to dorazí nejrychleji), dát nový zdroj a hned víš na čem jsi.
Bylo to ve zdroji, necháš si ten nový, porouchaný hodíš na reklamaci, pokud je v záruce, prodáš ho po opravě-výměně, nebo si ho necháš jako náhradní.
Nebylo to zdrojem, vrátíš ten nový ve 14ti denní zákonné lhůtě a bude se zjišťovat dále, jaká komponenta je vadná a řešit to stejným způsobem.

A to, že ti to odešlo po 7 měsících:
Je to jen elektronika, kdykoliv ti může odejít cokoliv, ať je to nové, staré, je to jedno.
U tebe se zřejmě stalo něco s ochranou zdroje, která prostě selhala a odnesl to jak zdroj, tak naštěstí i jen grafika,bohužel.
Naposledy upravil(a) jkmaxfli dne 14 pro 2020 20:09, celkem upraveno 1 x.
► Zobrazit spoiler

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2020 20:08

Jak se lisi pocitat ktery sestavi sam od pocitace ktery sestavi prodejce ?

V obou pripadech je zaruka ne jednotlive komponenty.

Reklamovat je mozno kazdou komponentu samostatne, nicmene v tomhle
pripade byly vadne 2 komponenty - coz spolu temer urcite souvisi, poskozeny
zdroj sejmul grafiku.

Porizeni UPS rozhodne neuskodi a revize elektroinstalace v byte take ne.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout

Příspěvekod jkmaxfli » 14 pro 2020 20:11

Jak se liší?
Pokud vím, tak je stále ještě dnes možné, sestavené PC reklamovat pouze jako celek.
Výhody, nevýhody jsem psal výše.

Stručně:
Zakoupené sestavené PC jde na reklamci jako celek, můžeš čekat až 30 dní ! Takže si třeba 30 dní ani neškrtneš.
Sestavené z komponent doma, můžeš reklamovat třeba jen jednu komponentu a za 3 dni máš PC opět provozuschopné.
► Zobrazit spoiler

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2020 20:26

1. zaruka plati na jednotlive komponenty samostatne a lze je samozrejmne reklamovat i samostatne

Upozornuji, ze zaruka na kazdou komponentu muze byt jinak dlouha - zakaznik muze mit ve chvili reklamace
kazdou komponentu uz davno v jinem PC (a nepujde na sberny dvur hledat desku, aby reklamoval napr. zdroj).
Pridavani cizich komponentu samozrejmne take nema vliv (viz dotaz tazatele zda to vadi).

JIne zarucni podminky jsou na hotove sestavy primo nabizene prodejcem (tzn ne skladane na objednavku,
coz je tento pripad). Tam je zaruka 3 roky na cele PC.

2. neexistuje zadna priorita vyrizeni reklamace jednotlivych komponent - i na komponenty muze cekat
30 dnu a v mnoha pripadech to ani prodejce nestihne vyridit a vraci penize, klidne muze byt opraveny
cely pocitac hned druhy den a samostatna grafika se nestihne vyridit v zakonne lhute.

V tomhle pripade byl predan cely pocitac, protoze nebylo jasne co je vadne a co reklamovat samostatne.
Zakaznik take nemusi mit mit zkusenosti s vymontovanim danych komponent.

Lagaeri
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout

Příspěvekod Lagaeri » 14 pro 2020 21:54

@jkmaxfli díky za input, toho o čem mluvíš jsem si vědom, proto jsem si pc stavil na radu zdejších uživatelů sám z vybraných komponent, kdybych kupoval pc jako celek, nemám v popisku jednotlivé komponenty ale název sestaveného pc. PC jsem reklamoval celé protože jsem netušil co vše je mrtvé.

Po UPS se tedy podívám a projdu kabeláž v PC až dorazí. Bohužel na kabeláž v bytě kde jsem v nájmu se moc nemrknu. Díky za komentáře všem.
R5 3600 / SilentiumPC Grandis 2 / MSI B450 TOMAHAWK MAX / Patriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600 / ASUS GeForce DUAL-RTX2070S-O8G-EVO / Seasonic Focus Plus Gold - 750W / ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB / Fractal Design Define S2 Blackout /


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    930
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Po rozšíření RAM nelze zapnout NB
    od dracke31 » 23 čer 2023 17:56 » v Problémy s hardwarem
    5
    1050
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:37
  • Notebook po pádu nejde zapnout Příloha(y)
    od Barca91 » 10 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    12
    653
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:20
  • MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.
    od lukkycs » 02 črc 2023 21:53 » v Problémy s hardwarem
    9
    1103
    od lukkycs Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 08:20

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů