Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod Ondras66 » 06 lis 2020 21:59

Ahoj, prosím o pomoc. Poslední dobou se pomaleji načítají webový stránky, když chci sledovat nějaký seriály, tak se přestanou načítat, někdy po stopnutí fungují a jindy zase ne. Kabel od internetu (kabelovka) je připojený do routeru WAN modrý konektor a druhý žlutý kabel v portu 1 vede do PC. Zajímalo by mě, jestli za to třeba nemůže ten router, který už je hodně starý, když jde hlavní kabel přes něj. Model TP Link TL WR340GD. Rychlost internetu by měla být 20mb/s, při měření přes speed test to bylo jenom 17mb/s.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod ITCrowd » 06 lis 2020 22:03

Router je sice vykopávka, ale na druhou stranu na rychlost 20Mbps by měl stačit.
Doporučím připojit počítač přímo na kabel od internetu a vyzkoušet, jak se to bude chovat.
Další může být, že provider omezuje rychlost zahazováním paketů, to by mohlo způsobovat tyto problémy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod Ondras66 » 06 lis 2020 22:18

To jsem právě chtěl zkusit, připojit kabel rovnou do počítače. Jde mi ale o to, když tohle udělám a potom znovu připojím router fungovala wifi. Ten router není zrovna uživatelsky přívětivý pro lidi, kteří se v tomhle nepohybují. Teď je myslím nastaveno DHCP automaticky ale, když připojím kabel rovnou do PC, musím tam někde nastavovat ip adresu atd, ručně?
p.s. oprava, tak kabel od internetu jde prvně do modemu cisco a od tam jde druhý bílý kabel do wanu routeru, odkud jde žlutý kabel do pc.

Dřív jsem tady řešil nový router ale bylo řečeno, že mám počkat. Teď to vypadá, že se snad konečně dočkáme optiky, takže minimální rychlost bude 100mb/s nebo za stovku navíc 500mb/s. Ale možná budou dávat i nový modem a router.

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod Ondras66 » 07 lis 2020 17:06

Poradí mi teda někdo jak nastavit internet, aby fungoval jenom přes modem a kabel v počítači bez routeru?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod mmmartin » 07 lis 2020 17:16

Fórum nefunguje tak, že tady má někdo službu 24/7. Může se tedy stát, že ten, kdo se (zdarma a na základě dobrovolnosti!) ujal řešení tvého problému ,měl v posledních necelých 20 hodin, z nichž cca 8 hodin prospal, na práci něco jiného, než radit na fóru. To se tady občas stává a musíš s tím počítat.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod pcmaker » 07 lis 2020 17:41

Pokud jen odpojíš konektor z WAN a připojíš do PC, tak nic nepokazíš. Když to bude fungovat trvale plnou rychlostí, problém je v routeru. Často je zdrojem problémů spínaný zdroj, který už má vlivem stárnutí součástek zvlněné a nedostatečné napětí, na hraně deklarovaných hodnot a router pak začíná zlobit. Mám ještě starší TP-Link, ale zdroj má poctivý transformátor, takže vydrží klidně 100let v provozu (obrazně řečeno). Pokud to bude zlobit taky, tak je problém někde jinde (poskytovatel, modem). Když pak kabel zapojíš zpět ro routeru, vše bude fungovat jako dřív, včetně Wi-Fi.

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod Ondras66 » 07 lis 2020 18:04

mmmartin:Ja to chapu, jenom jsem se chtel pripomenout, protoze to casto pomuze.

Tak pouhym prepojenim kabelu internet bohuzel nefunguje. V modemu cisco je zapojeny kabel od internetu (cable) a z modemu v konektoru ethernet je kabel zapojeny do wanu v routeru ktery, kdyz dam do pc, internet nefunguje.
plus zluty kabel v 1 portu a konec je v pocitaci. Asi se tam bude jeste muset neco nastavit. Mozna zmenit dhcp automaticky na na jiny hodnoty?

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod dvorakj » 07 lis 2020 18:21

popisujes to dost chaoticky a moc dlouze, asi proto ti nikdo neradi.
Kdyz napojis komp naprimo na modem tak co?
samozrejme na sitovce musis nastavit to, co mas nastavene na wan portu routeru

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod Ondras66 » 07 lis 2020 19:11

Snazil jsem se nastinit situaci a popsat zapojeni. Kabel od internetu je asi koaxialni kabel nebo jak se tomu rika. Druhy kabel co je v modemu od ethernetu jsem zapojil do pc a internet nejede. Podle me se musi neco nastavit v PC. DHCP automaticky je nastavený ted pri zapojenym routeru. Ja prave nevim co tam mam nastavit...pokazdy se to musi nastavovat rucne?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání stránek, videa na webu na počítači, může za to router?

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2020 19:21

Pokud DHCP nefunguje, tak musíš ručně nastavit údaje, co jsou nastaveny na WAN portu v routeru. Už to tu zaznělo.
I tak ale nemusí být vyhráno - to v případě, že je připojení vázáno na MAC adresu. Ničemu nemublížíš, maximálně internet nepojede.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2542
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Jak připojit TV k počítači? Příloha(y)
    od tux » 20 pro 2023 14:15 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1138
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:01
  • Bezpečnost s kvantovými počítači.
    od atari » 07 črc 2023 22:06 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    4603
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 17:23
  • DECO - M4 blokovani stranek
    od MK_Vs » 15 srp 2023 10:27 » v Sítě - hardware
    10
    2760
    od MrVoltz Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 15:46
  • chyba na webu
    od teichmann.ondrej » 04 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    1
    1988
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:09

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů