Nestabilní rychlost internetu na ntb

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Renee » 25 říj 2020 12:41

Ahoj,
mám ntb Dell Inspiron 5379, CPU i5-8250U, 8GB RAM, SSD, Win 10. Celkově funguje dobře, vše nabíhá svižně.
Mám ale problém s internetem: Jsem připojený na domácí wifi a rychlost internetu je vlice nestabilní. Při stahování souborů jede velmi pomalu (<1MB/s) a občas rychlost vyskočí třeba k 5MB/s, udělá se nějaký progres a zase zpomalí. 40MB soubor takto stahuju několik minut. Při kontrole přes speedtest mi vykáže na začátku měření obrovskou rychlost (klidně přes 100 Mbps) a v průběhu měření rychlost obvykle klesne pod 10 Mbps. Měření jsou ale každé jiné, jsem schopen během minuty udělat měření kde začnu na 130 Mbps a skončit na 6, a ihned následovat měřením které začne na 30 a skončí na 5. Na samotné prohlížení internetu to nemá zas tak veliký vliv, ale youtube nebo netflix s tímto pořádně sledovat nejdou.
Na stejné wifi běží několik dalších zařízení: Dva další ntb, které oba dle speedtestu ukazují stabilně kolem 30 Mbps (z toho je jeden starý přítelkyně krám s milionem otevřených záložek), dva mobily, z toho můj starý iPhone SE de speedtestu ukazuje stabilních 150 Mbps po celou dobu měření.
Svůj problémový ntb jsem obligátně projel CCleanerem a aktualizoval drivery, beze změny.
Měli byste pro mě prosím nějaké tipy jak bych mohl postupovat při dalších pokusech o nápravu tohoto problému?
Nebo mám jít rovnou do HJT sekce? Žiju v představě že ten noťas nemám zas tak zapráskaný bordelem (i když už to jsou tva roky co ho mám...)
Díky!

Reklama
Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Minapark » 25 říj 2020 13:32

Mohlo by jít taky o to, jaký (a jak nastavený) používáš prohlížeč. Nezmiňuješ se. Zkusil bych to v jiným prohlížeči, jestli se to chová stejně.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Renee » 25 říj 2020 13:35

Používám Firefox. Nejde v tomto případě podle mě o problém prohlížeče, protože problémem trpí i jiné aplikace: Netflix, GOG, i applikace speedtestu mimo prohlížeč.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2020 13:35

Podle popisu to vypadá tak, že stahuješ ze serveru, kde to rychleji nepůjde.
Připoj na stohování ntb kabelem, zda se něco změní.
WiFi je ze své podstaty nestabilní a pomalé připojení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Renee » 25 říj 2020 13:42

Nejde mi teď jen o stahování, ale obecně o rychlost internetu. Pokud mám vedle sebe dva ntb na stejné wifi a na jednom se můžu koukat plynule na youtube v 1080p, a na druhém to pořádně neběží ani v 480p, tak to osobně nevnímám jako chybu wifi, nebo jsem mimo?
A hlavně, okřídlená hláška, ještě minulý týden to fungovalo dobře :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod petr22 » 25 říj 2020 13:46

Jeste minuly tyden to fungoval dobre - a ve vedlejsim byte se treba soused jiz tyden tesi z noveho
routeru, takze mu wifi funguje i v loznici :-)

Chova se to stejne i na jinych kanalech ?
Kdyz se presouvas s notebookem po byte, meni se nejak rychlost ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2020 13:53

Je třeba ověřit, zda výpadky jsou u wifi, nebo ne. Proto připoj notebook LANkou a vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Renee » 25 říj 2020 14:03

petr22: O kanálech bohužel nemohu poreferovat protože nemám knowledge abych to ověřil... Podívám se po tom a pokusím se to vyzkoušet. Když se přesouvám po bytě, stav se nemění - chvíli internet jede bomby, chvíli vůbec. A hlavně, dalších x zařízení tímto problémem netrpí v žádné místnosti.
Edit: Tak jsem se o něco pokoušel a myslím že se mi povedlo akorát vyřadit 5GHz síť, protože všechny zařízení nyní jsou připojené na 2.4GHz. Pozitivní je, že rychlost se zdá být stabilizována mezi 10 a 20 Mbps. Negativní je, že to platí pro všechny zařízení, tj. i mobil který na 5 GHz síti hlásil optimistických 150 Mbps. Přemýšlím co jsem pokazil že se ty zařízení teď místo 5 GHz připojují na 2.4. :D

ITCrowd: To bohužel nemohu ověřit tak jak žádáš, protože ten noťas nemá port na LAN kabel a nemám k dispozici žádnou redukci. Zkusil jsem prostě pustit speedtest na dvou strojích současně, a zatímco mobil celou dobu testu kolísal mezi 130 a 150 Mbps, postižený ntb začal na 35 a klesnul na 7. Nevím jestli je to adekvátní test, ale v mých očích laika to neukazuje na chybu wifiny.

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní rychlost internetu na ntb

Příspěvekod Minapark » 25 říj 2020 18:21

Zkusil bych automatické nastavení sítě pomocí nějaké utility. Např: CFossSpeed nebo KerishDoctor.
Třeba se něco opraví.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2436
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2638
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    2829
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40
  • Nejde nastavit vyšší rychlost spojení než 100/100 (Mbps) Příloha(y)
    od Kubista33a » 24 kvě 2023 12:06 » v Sítě - hardware
    8
    1581
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 22:55
  • Poskytovatel internetu
    od Thomasss » 13 zář 2023 07:03 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    4552
    od Clorky Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 19:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů