Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod SGvagon » 24 říj 2020 07:19

Zdravím,

řeším celkem zajímavý problém na mém PC. Hlavní monitor (BenQ 1920x1080) mám připojený do Nvidia grafické karty (nVidia GTX970) a druhý monitor (LG 1600x900) do Intel grafiky (HD 530 - i5 6500) . Windows 7 PRO x64bit.

Oba dva monitory mám nastavené na 60 Hz , ale když pustím právě na druhém monitoru Youtube video v 60 FPS (Prohlížeč Firefox ESR 78.4.0esr , tak je velice často na první pohled vidět, že video neběží v 60 FPS, ale v nižší snímkové frekvenci (když přesunu prohlížeč na hlavní monitor, tak je video OK) . Divné na tom je, že se občas tento jev neděje.

Zkusil jsem snad úplně všechno co se týče nastavení Intel ovladače, Nvidia ovladače, přepnutí obou monitorů na 59 Hz, přeinstalace Nvidia i Intel ovladače (Ze stránek MSI i Windows Update) .

Napadlo mne ještě navýšit v biosu sdílenou paměť Intel grafiky, teď je tam v základu nastaveno 64MB , ale mohu vybrat až 1024MB. Může se při navýšení něco stát?

Za jakoukoliv radu nebo tip budu velice rád.

Jestli to pomůže, tak v nastavení Nvidia Ovladače nemohu přepnout škálování z Monitoru na GPU, když dám tlačítko Použít, tak se tato volba vrátí zpět na Monitor. Nikde jsem nedohledal proč tomu tak je, většina spíše vůbec nevidí možnost GPU. A hlavně nevím, zda-li to je příčina tohoto problému.

Zde celá sestava: MSI B150M Mortar Arctic, zdroj Corsair TX550M, 16GB RAM Corsair venegance, i5 6500, Nvidia GTX970, SSD 250GB + HDD 1TB.

Předem děkuji za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod rhsCZ » 24 říj 2020 10:14

Zkusil jsi připojit ten druhý monitor do tý gtx 970 spolu s hlavním?


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod SGvagon » 24 říj 2020 14:07

Budu muset použít redukci. Druhý monitor mám v Intelu, jelikož pokud jej zapojím také do grafiky, tak se při spouštění PC tváří jako hlavní. Zaměnit je nemůžu, jelikož grafika má pouze jedno mini HDMI kde mám hlavní monitor, a DVI, kam bych mohl zapojit druhý monitor.

Zkusím to tedy dát všechno na grafiku a pak dám vědět.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53619
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod petr22 » 24 říj 2020 14:24

DVI muzes propojit s HDMI redukci nebo kabelem co ma jednom konci DVI a na druhem HDMI.

Samotny DVI vystup grafiky je primarni, je to tak normalni a nejde s tim nic delat, je to vec
BIOSu graficke karty.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod SGvagon » 24 říj 2020 17:05

Tak pokud mám oba dva monitory připojené ke grafické kartě, tak se snižování snímkové frekvence na druhém monitoru neprojevuje. Teď tedy zjistit proč tomu tak je. Že by kombinace Intel a Nvidia nedělala dobře Firefoxu nebo právě monitorům?

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 25 minutách 1 vteřině:
petr22 : Grafika má DVI-I (pasuje do ní redukce na VGA i s těmi 4 piny na pravé straně) , bude fungovat, kdybych pořídil tento DVI kabel https://www.mironet.cz/manhattan-kabel- ... +dp348576/ ?

Dodatečně přidáno po 5 hodinách 40 minutách 36 vteřinách:
Nicméně jsem narazil problém, když zapnu hru (Rocketleague) a na druhém monitoru jakékoliv video/stream, tak se obraz velice často trhá (něco jako stuttering) . Není to snížená obrazová frekvence, ale obraz se jako kdyby při tomto sekání vracel o několik snímků zpět. Pouze při spuštěné hře. Dá se toto nějak opravit? Možná vyřešeno obnovením nastavení Ovládacího Panelu Nvidia.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod SGvagon » 01 pro 2020 07:50

Tak již mám problém nejspíše vyřešený, ale musím používat přesnou kombinaci konektorů, jinak se obraz na druhém monitoru opět začne zasekávat/trhat a padat snímková frekvence.
Nakonec jsem zůstal u kombinace, hlavní monitor mám v DVI Nvidia GPU a druhý monitor jsem vrátil zpět do HDMI Intel GPU. Pouze v této kombinaci mi monitory běží bez záseků v plných 60 FPS.

Pokud jsem měl hlavní monitor v DVI v Nvidia GPU společně s druhým monitorem v Mini HDMI, tak už se opět na druhém monitoru snižovala frekvence a dokonce se obraz doslova trhal. Ovšem v opačné kombinaci (jak jsem psal výše) to fungovalo, ale potřeboval jsem mít BenQW monitor jako hlavní.

Docela by mne zajímal důvod proč tomu tak je, ale jsem celkem rád, že alespoň takhle jediná kombinace funguje.


Tak to vypadá že je problém někde v Nvidii jako takové a ovladači. V nastavení ovladače Nvidia je pro Firefox již přednastavené nastavení výkonu. 60 FPS mohu momentálně otestovat pouze ve Firefoxu (nemám lokálně uložený žádný 60 FPS obsah) , takže je klidně možné, že celý tento problém je právě ve Firefoxu :? . Trochu jsem nastavení pro Firefox upravil, jako je zapnutí Vsync a nastavení maximálního výkonu grafické karty a jev již není tak častý ani při hraní her.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Velmi často nižší snímková frekvence druhého monitoru

Příspěvekod SGvagon » 08 pro 2020 02:13

Teď už se mi tento problém (stuttering, zasekávání obrazu jako kdyby se obraz vracel o několik snímků zpět) projevuje snad jenom při hraní her na DX11 (např. Rocketleague) . Opravdu těžko říct, jak by měl být Firefox v Nvidia ovladači správně nastaven, aby se tento jev neprojevoval.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    932
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • Frekvence RAM
    od fabikp » 26 bře 2024 15:36 » v Taktování a další úpravy PC
    7
    2124
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    28 bře 2024 19:17
  • Taktovaci frekvence gpu Příloha(y)
    od Dav98786 » 26 kvě 2023 10:39 » v Taktování a další úpravy PC
    2
    2348
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 12:00
  • Špatná frekvence ram Příloha(y)
    od zik9 » 24 pro 2023 21:33 » v Problémy s hardwarem
    14
    1700
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 14:06
  • Bluescreen po taktování frekvence RAM
    od brajza » 22 kvě 2023 10:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    983
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 14:45

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů