Přehřívání GPU

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

stuartik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod stuartik » 08 zář 2020 09:51

Dobře, ovladače odinstalovány a zase nainstalovýny jak jsi řekl - první uninstall přes DDU, předtím radši stáhnul instalačku AMD programu. drivery uninstalovány -> restart -> instalace softwaru AMD -> ovladače nainstalovány -> restart -> a nepomohlo. Druhý GRAF je jen v klidu, na internetu a grafika jede na 1000+ Mhz už to je přeci divné, když nic nehraju a maximálně grafika dosahuje 1257 Mhz.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 24 vteřinách:
Nelíbí sem i tam to ,,TAKT VRAM´´ 1750 Mhz, jako kdyby to chtělo at grafika fičí furt na plno, tím pádem dochází k neustálemu přehřívání.

Ještě poznámka čeho jsem si všiml včera - Hrál jsem CS:GO (sorry že tu zmiňuji furt nějaké hry, ale potřebuju to vyřešit)
A když jsem stál na spawnu a čekal než začne hra, automaticky tam nebyly žádné efekty tak jsem jel na 250 - 280 FPS, a v tu chvíli začaly fučet na max větráky a teplota byla cca 82 C*, ale jakmile jsem se rozběhl FPS klesly na cca 180 - 200 a teplota byla najednou 72 C*, naopak třeba když někdo hodil přede mě molotov a já se do toho ohně dlouho díval tak se mi stalo že mi PC vypl asi z důvodu toho, že grafika už byla na 90C*. Je to dost zvláštní, FPS jsme zkusil dát na 75-120 FPS max, jenže hry najednou nejely plynuje, jak kdyby měli takove minimální mikrolagy, ale zas naopak grafika byla cca na 70 C*, ale i to je prostě moc. Ta grafika by měla být max na těch 71 C* toho jsem dosáhl předtím se starým diskem jen při jedné hře, která byla špatně aktualizovaná H1Z1. Jinak vždycky tak 60-65 C* jsem měl, ale zrovna u CSGO jsem měl myslím jen 58 C*
Přílohy
V menu.png
V menu z hry rocket league - nechápavě Mhz na doraz a teplota brutální. Větráky nejedou na max to je pravda, zkusil jsem nechat to automatické, ale musím to dát na ruční jinak ta grafika bude furt na 85+ C*
po restartu.png
v klidném stavu, jen na prohlížeči

Reklama
amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod amirinda » 08 zář 2020 10:33

Noo, když wo tom tak přemýšlím, tak ta grafika už není žádnej zázrak, takže bych dal LOCK Fps někde kolem 60ti a vyzkoušel. Pokud se ti zasekává (ty mikrolagy), tak zapni Vsync a uvidíš.
Víceméně to jde ruku v ruce, pokud chci vyšší FPS=méně detailů a naopak.
Já když jsem měl tuhle GK, tak jsem jel s větrákama na 100% pokud jsem chtěl hrát na nějaké vyšší detaily.
Jinak že se ti vypnul PC při vysoké teplotě je vlastně dobře, jelikož to slouží jako ochrana.

Každopádně tady zůstává co už bylo psáno, zkusit vyndat/zandat ty ramky, GK, domáčknout všechny konektory, kartu vyčistit a pokud možno přepastovat.

stuartik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod stuartik » 08 zář 2020 10:38

JJ to budu dělat dneska taky, tak pak dám info. Přepasovat jako větráky od GK ? to znamená koupě nového

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod amirinda » 08 zář 2020 10:44

Né větráky, sundat chladič a dát novou pastu, podobně jako u procesoru. Na YT najdeš videa a myslím že už ti to tady někdo i popisoval.

stuartik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod stuartik » 08 zář 2020 16:11

Tak, grafiku jsem nerozdělával, nebot nemám ten klíč ty hvězdičky co tam potřebuju, ale vyfoukal jsem ji přes větráky, nepomohlo, zároven ale jsem snížil FPS u her a to rapidne snižuje spotřebu grafiky - cca ted 50 - 60 W a taky snižuje teplotu, tak budu fungovat asi takhle

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod amirinda » 08 zář 2020 16:45

Jo, to je to co jsem psal, pokud necháš hře vysoké detaily a Fps neutneš, tak jede skoro naplno. Je to hra od hry, ale nějakejch těch 60Fps se hrát dá, ono z ní stejně víc nevytáhneš. Já si ve hře ještě ubírám efekty jako je třeba mlha, voda, viditelnost a radši nechám vyšší kvalitu postavy atd. Nepotřebuju vidět, nebo vědět, že za horama jsou další hory :-)

Edit: a co vůbec Airflow ve skříni?

stuartik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod stuartik » 09 zář 2020 19:14

Airflow jak jsem psal - větrák vzadu nahoře a dva vepředu, kejsa Zalman Z1 neo, je malá asi bych to tam už nenarval

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod amirinda » 09 zář 2020 19:53

Jasně, ale jak foukají, třeba jim nastavit křivku, aby při hraní ten vzduch "frčel".


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů