Myš se sama odpojuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Myš se sama odpojuje

Příspěvekod freekarol » 21 čer 2020 21:48

Stává se to denně, tak 2x,3x, myš svítí, ale kurzor myši, se nepohybuje. Musím myš vytáhnout z usb portu a znovu zasunout, pak to funguje. V případě bezdrátové myši, musím vytáhnout usb přijímač, jen vypnout myš, nestačí. Vyzkoušel jsem různé myši, žádné zlepšení. Myš jsem připojil do usb portů, které používám minimálně. A také žádné zlepšení. Nějaké nápady, jak to vyřešit?

Reklama
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se sama odpojuje

Příspěvekod SGvagon » 22 čer 2020 23:25

A jiné USB porty jsi zkoušel?

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se sama odpojuje

Příspěvekod freekarol » 22 čer 2020 23:32

Právě že jo, do usb portů, které používám minimálně, i tam se to děje. A co jsem googloval, tak jsem moc řešení nenašel. Jedině to, abych ve správci zařízení, nastavil, aby usb port neuspával zařízení, a to jsem měl vypnuté. Takže asi nejrychlejším řešením bude provést upgrade na novější verzi Windows 10 anebo rovnou přeinstalaci. Pokud ani to nepomůže, tak bude jasné, že je problém někde v hardwaru.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se sama odpojuje

Příspěvekod SGvagon » 23 čer 2020 03:32

Pokud jsou výpadky častější, tak abys zjistil, zda-li je problém hardwarový nebo softwarový, tak zkus spustit live distribuci linuxu (Ubuntu, Lubuntu, Mint, ... ) a celej den v ní pracovat stejně jako na Windows. Pokud nevíš jak na to, tak si připrav min. 2 GB Flashdisk a postupuj třeba podle tohoto návodu https://www.howtogeek.com/howto/linux/c ... -easy-way/ . Poté připravený flashdisk nabootuješ před startem Windows a spustíš Linux bez instalace (Vyzkoušet Linux bez instalace) .
Pak už to bude snadné. Pokud myš nevypadne, je to Windows, pokud vypadne, může to být základní deska, zdroj, napájení základní desky, ... .

Momentálně mne jiné varianty řešení nenapadají, ale osobně bych to viděl na hardwarový problém, pokud se problém projevuje náhodně 2x - 3x denně.

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se sama odpojuje

Příspěvekod freekarol » 24 čer 2020 20:33

Linux Mint mám ještě na flešce a udělaný přes Rufus. Rufus už dnes dokonce umí stahovat iso, pro Linux i pro Windows, takže další výhoda, proč Rufus používat.

Jinak po aktualizaci Windows, mi to teď jde bez problémů v usb portu, který byl použil jen párkrát. Takže by to ta přeinstalace asi fakt vyřešila, ale zatím to odložím na později, když to teď funguje.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: rhsCZ a 7 hostů