Problém s novou PC sestavou

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kridlisko
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod Kridlisko » 18 dub 2020 16:29

Dobrý den,

rád bych vás požádal o pomoc nebo o radu s mojí novou PC sestavou, objednával jsem si novou sestavu před dvěma týdny a půl.
Sestava po sestavení fungovala, i když jsem se lekl vysoké teploty u CPU a nechal jsem to vyšetřit u servisáka, ten to zhodnotil a tvrdí, že sestava je perfektně vychlazená, tudíž program Speccy, přes který jsem tu teplotu sledoval udával špatné hodnoty. Nainstaloval jsem tedy Ryzen Master a hlásil optimální hodnoty. Když bylo vše v pohodě, nainstaloval jsem si hru a šel si s kamarádem zahrát. Žádné problémy, kterých bych si všiml. Třetí den, co jsem se chystal PC spustit, tak se přestal zobrazovat obraz i přesto, že PC sestava jede, vykazuje známky činnosti.. Zkoušel jsem to restartovat, zkontrolovat kabely, dokonce jsem pro jistotu sehnal jinou grafickou kartu a pořád stejný výsledek. Chci se tedy zeptat zda se dá nějakým způsobem zjistit, která součástka v PC je vadná abych ji případně mohl reklamovat?

Sestavu jsem si kupoval u Alzáků a jejich způsoby reklamace online mi přijdou matoucí, týkají se totiž jenom součástek, nikoliv sestavy celé a já nevím co vlastně za součástku je třeba reklamovat aby se mi obraz rozjel.

Sestava se skládá z:
Základní deska MSI B450 GAMING PRO CARBON AC
Chladič na procesor SilentiumPC Fera 3 HE1224 (který jsem vyměnil za chladič z Ryzenu)
Grafická karta MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC
Počítačový zdroj Seasonic Focus 650 Gold Semi-modular
SSD disk Kingston A400 240GB 7mm
Procesor AMD RYZEN 7 2700X
Operační paměť Patriot 32GB KIT DDR4 2666MHz CL19 Signature Premium
Pevný disk Seagate BarraCuda 2TB
Počítačová skříň Fractal Design Define S2 White

Děkuji za radu

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod petr22 » 18 dub 2020 17:41

Ty komponenty prosim te kdo vybiral ?

Dva tydny stare PC a vidim tam stary Ryzen 2700x misto novejsiho a vykonejsiho Ryzenu 3600,
silene pomale pameti pouze na 2666 MHz misto 3200+ MHz, jestli jen na hry tak zbytecnych 32 GB
RAM atd.

Jestli byly vybrane komponenty a slozene PC, tak v podstate je zaruka jen na vybrane komponnety.
Kdyby to bylo cele jako sestava od zeleneho skreta, tak plati zaruka na sestavu.

Osobne bych zacal takto:

1. odpojit z desky vse co jde a nechat jen 1x RAM a napajeni desky a cpu a samozrejmne grafiku
a zkusit zapnout - funguje ANO / NE

2. jina grafika nefunguje taky, tedy grafiku mozno vyloucit

3. monitor funguje s jinym pocitacem ? ANO / NE

Obvykle se reklamuje zakladni deska, do 3 mesicu se projevuji vetsinou pripadne vyrobni vady.

LegendCZ
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod LegendCZ » 18 dub 2020 18:41

petr22 píše:Ty komponenty prosim te kdo vybiral ?

Dva tydny stare PC a vidim tam stary Ryzen 2700x misto novejsiho a vykonejsiho Ryzenu 3600,
silene pomale pameti pouze na 2666 MHz misto 3200+ MHz, jestli jen na hry tak zbytecnych 32 GB
RAM atd.

Jestli byly vybrane komponenty a slozene PC, tak v podstate je zaruka jen na vybrane komponnety.
Kdyby to bylo cele jako sestava od zeleneho skreta, tak plati zaruka na sestavu.

Osobne bych zacal takto:

1. odpojit z desky vse co jde a nechat jen 1x RAM a napajeni desky a cpu a samozrejmne grafiku
a zkusit zapnout - funguje ANO / NE

2. jina grafika nefunguje taky, tedy grafiku mozno vyloucit

3. monitor funguje s jinym pocitacem ? ANO / NE

Obvykle se reklamuje zakladni deska, do 3 mesicu se projevuji vetsinou pripadne vyrobni vady.


Ty komponenty jsem dával do hromady s více lidma. Rozpočet byl omezený a podmínka byla RTX 2060. Taky 3700 byl doporučený ale zbytečně předražený a měl by bottleneck. Navíc je to casual hráč né pro hráč, takže 2666 Mhz je v tomto případě zcela v pořádku. Pokud vím tak od jistých frekvencí RAMky při slabších procesorech nefungují, a stejně to moc FPS nepřidá asi dva nebo tři a OCčkovat nebude tak nevidím nikde problém s komponenty. Počítač je poskládán do rozpočtu a nikde nemá bottleneck.

A je to i workstation, a v tomto případě má místo RAMek přednost před frekvencí, stejně to nedělá tak šílený rozdíl.
Naposledy upravil(a) LegendCZ dne 18 dub 2020 18:53, celkem upraveno 1 x.
Intel i9-9900K
MSI MAG Z390 TOMAHAWK - Intel Z390
16GB of RAM, HyperX Predator 32GB (4x8GB) DDR4 3200
MSI RTX 2080 SUPER
Windows 10 PRO

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod petr22 » 18 dub 2020 18:52

2666 MHz neni v poradku, ale nesmysl. Ryzen jedine 3000+ MHz, ne mene.

Kolik se usetrilo, 250 Kc ? Ve hrach je rozdil proti 3200+ MHz pomerne velky.

Mozno ale zkusit nataktovat.

Ryzen 3600 je ve hrach o dost vykonnejsi nez 2700x, v aplikacich je to cca nastejno.

LegendCZ
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod LegendCZ » 18 dub 2020 18:58

To by mu ale asi nepomohlo když Grafika by nestíhala s procákem, takto to má ťip ťop tak akorát. Kolem 600 aby se vešel přímo do rozpočtu co byl určen. A já hrál předtím na 2666 RAMkách a bylo to plně v pořádku. Jak jsem to přepl na 3200 tak jsem tam viděl navíc asi jen 5 FPS? Jak jsem říkal radši mít RAMku navíc když dělá v pracovním softwáru než větší frekvenci na hry co znovu není takový vysoký rozdíl. A právě v Aplikacích je to jedno, ve hrách mu to na 60 FPS bohatě vystačí. Mít limit 40 a né 25K tak souhlasím, ale radši ušetřím trošku na procáku co postačí než na základovce a nebo zdroji.

Edit: https://youtu.be/rj5sJARtEV0
Naposledy upravil(a) LegendCZ dne 18 dub 2020 19:25, celkem upraveno 1 x.
Intel i9-9900K
MSI MAG Z390 TOMAHAWK - Intel Z390
16GB of RAM, HyperX Predator 32GB (4x8GB) DDR4 3200
MSI RTX 2080 SUPER
Windows 10 PRO

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod xbs » 18 dub 2020 19:21

předchozí příspěvek se necituje... svůj příklad nejpíš uvádíš na tom tvym Intelu, což je s přínosem vyšších frekvencí u Ryzenů nesrovnatelný...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod petr22 » 18 dub 2020 19:22

Jestli jsi menil RAM na 3200+ MHz na te i9 v podpisu, tak tech 5 fps odpovida. U Ryzenu to ale mohou byt
az desitky procent vykonu dolu kvuli 2666 MHz RAM, jde to ale dotaktovat. Proto Ryzen zasadne jen s 3000+
MHz moduly, ne mene.

Tak ono se setrilo uplne na vsem - Kingston A400 (doufam ze M.2), Ventuska od MSI, Barracuda misto
spolehliveho IronWolfu - v podstate ma od vseho to co bylo nejlacinejsi a vse ma kvuli tomu sve nevyhody.

Nicmene ted resime proc se to neda zapnout, kdyz je to koupene pred 14+ dnema tak s komponentama
uz nic delat nejde.

Zacal bych tim postupem co jsem psal.

Aby to bylo uplne jasne - komponenty lze reklamovat samostatne jen proto, ze to neni koupene jako sestava,
ale sestavene od prodejce z vybranych komponent.

LegendCZ
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou PC sestavou

Příspěvekod LegendCZ » 18 dub 2020 19:24

Pardon furt nevidím drastický rozdíl asi až na tu první hru https://youtu.be/kP9F0h7qP_g

Každopádně oddalujeme hlavní téma.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 5 vteřinách:
Petr22

Nandal jsem mu tam samé co mám já více méně, a znova s tak omezeným budgetem tam ani nic moc kvalitnějšího dát nešlo. Kompromisi jsem dělal tak aby to schytal co nejméně výkone nikoliv kvalita prvků.

Jinak k problému. Zapinkal to právě tím že tam nedal sestavu na poskládání u Alzy kde by mu to rovnou otestovali. Jednotlivé věci může vrátit ale já sám na dálku takto nevím, proto jsem mu napsal ať to zkusí tady protože víc hlav víc ví. Předtím mu to dělalo to samé, borec mu přepl něco v Biosu a pak to ty tři dny jelo, nejdivnější je že sestava se nevypíná a v pořádku jede.
Intel i9-9900K
MSI MAG Z390 TOMAHAWK - Intel Z390
16GB of RAM, HyperX Predator 32GB (4x8GB) DDR4 3200
MSI RTX 2080 SUPER
Windows 10 PRO


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sháním novou laserovou ČB A3 multifunkci
    od Speed_dead » 27 kvě 2023 12:15 » v Vše ostatní (hw)
    1
    925
    od Speed_dead Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 03:29
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1495
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    1980
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1100
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém z biosem Příloha(y)
    od Antharian » 16 bře 2024 02:27 » v Vše ostatní (sw)
    5
    296
    od Antharian Zobrazit poslední příspěvek
    16 bře 2024 08:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů