New RAMKY

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kellercze
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

New RAMKY

Příspěvekod Kellercze » 10 dub 2020 16:58

Ahoj ... zase já .. Včera mi dorazili nové ramky .. Bylo mi tu doporučeno ať si pořídím lepší , ale po nainstalování ramek jsem si všiml tohoto je to v pořádku nebo ne? Obrázek Obrázek

Model ram : https://www.alza.cz/hyperx-32gb-kit-ddr4-3733mhz-cl19-fury-rgb-series-d5774313.htm

Jinak ostatní info o setupu v profilu.

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: New RAMKY

Příspěvekod Azmir » 10 dub 2020 17:26

Nemělo by se jednat o chybu, dochází k tomu při zaplnění ramky. Pouze se přesouvají data mezi diskem a ramkou. Pokud vše funguje jak má, nehází to modré smrti a podobně, XMP si v pohodě nastavil, tak to řešit nemusíš.

Každopádně ještě zpět k minulému vláknu. Aby hry byly smooth, určitě nemusíš mít zapnutý žádný "sync", měl bys to zkusit fixnout, abys hrál be stutteringu a přitom bez nutnosti ho mít ho zaplý.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Kellercze
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: New RAMKY

Příspěvekod Kellercze » 10 dub 2020 18:16

Ptal jsem se kámoše aby se podíval jestli mu to vypisuje také errory a prý že ne mě to líta třeba i na 10k error u jedné aplikace když to zapínám. Každopádně jestli to nevadí tak ok . Modré smrti zatím nejsou.

Stále ten problém trvá .. nevím jestli bych to nazval přímo jako stuttering že by to bylo extra , ale nějaký micro lagy u každého snímku jsou když vypnu V-sync a Gsync. Rád bych to vyřešil proto jsem se obrátil zde na toto forum jelikož jsem nenašel řešení :(

//Edit : XMP profil jsem zapínal v BIOSU jedním klikem .. Nedělal jsem to ručně. Každopádně v biosu frekvence je taká jaká má být. CPU ukazuje menší frekvenci , ale když hraju tak se zapne turbo boost a jede to na 4.8Ghz. BIOS nijak needituji nechávám to v základu jen jsem updatoval BIOS pomocí flash na aktual verzi a zapnul jsem XMP Profile 1 je tam možnost profile 2 tak nevím , ale myslím že 1. je ok ne?

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: New RAMKY

Příspěvekod Azmir » 10 dub 2020 18:50

Jeden profil většinou bývá větší frekvence, druhý nižší. Pokud jedou na správnou tak to neřeš.

Jaké programy ti běží v pozadí? Nepoužíváš něco na to rgb? Nějaký program od myši třeba razer synapse nebo nepoužil si msi afterburner? Máš opravdu čistou instalaci kde je jenom windows/prohlížeč/hry ? Pokud ne řekni všechno co si ještě instaloval.

Nemáš na pozadí při hraní třeba spuštěný chrome? Pokud si to nevypneš ručně, tak se nevypne, pokud ho zavřeš jenom křížkem.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Kellercze
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: New RAMKY

Příspěvekod Kellercze » 10 dub 2020 21:25

V pc nemam na RGB nic před reinstalaci win jsem mel prográmek jen na Steel series sensei jinak nic jiného na RGB ... V pozadí chrome mi bězí na druhém monitoru na pouštění songu/radia ++ nejakých pár tabů , ale to je jedno RAM mam 32 GB . Afterburner nemám. Můžeme se zkontaktovat kdyžtak na discordu nebo fb pro rychlejší komunikaci jestli chceš :).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • RAMky
    od Lebedil » 25 zář 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    5
    1262
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 15:49
  • RAMky do pc Příloha(y)
    od Kohus » 29 čer 2023 11:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    871
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 08:10

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 21 hostů