Random vypinaní PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kedar700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Random vypinaní PC

Příspěvekod kedar700 » 17 bře 2020 18:45

Ahoj,
měl jsem tady na stejne tema problem ale nepodařil se vysvětlit proč to dělá, tak jsem si koupil nový zdroj na vánoce ale problem přetrvavá. Je možné, že chyba je v elektrickém okruhu bytu(velke kolisaní proudu nebo napětí)?

Děkuji za pomoc

Zprava z minuleho:
Dobrý den,
mám takový problem po nahodné době se mi samovolně vypne PC většinou když není nějak zatížen. Je nějaky program co umí měřit napěti v zakladní desce nebo mám to nějak měřit pomoci chytré zasuvky? Protože někdy se vypne po 2 hodinach provozu někdy po 12h a někdy se nevypne vůbec. Čekat s multimetrem než se to stane by bylo jako sázet sportku.
Tak jestli víte nějakou radu jak bych mohl zjistit jestli to je zdrojem nebo zakladní deskou byl bych moc rád

zdroj je : corsair cx600m
Děkuji předem


viewtopic.php?f=7&t=210295&p=1638339#p1638339

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random vypinaní PC

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2020 19:10

Zdroj je konstruován tak, že bez problémů pokryje rozdíl +-10% napájecího napětí.
Zkontroluj HWmonitorem, zda všechna napětí sedí (nebo aspoň v BIOSu). Stejně tak teploty.
A byl jsi žádán, abys dodal eventlog. Jak na to je zde: viewtopic.php?f=118&t=129195
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kedar700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random vypinaní PC

Příspěvekod kedar700 » 17 bře 2020 21:06

v HWmonitoru se mi zdá všechno OK i teploty jsou ok
http://leteckaposta.cz/244576567

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random vypinaní PC

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2020 22:09

Tak jen na první pohled:
- chyba VboxNetLwf - virtuální síťovka, někdy může způsobit zátuh, popřípadě pád do BSOD
- chyba WudfRd - pravděpodobně ovladač bezdrátové klávesnice
- chyba ovladače amdrv.sys - nemám nejmenší tušení oč jde. Ani gůgl se na to netváří...
- chyba WpnUserService_6369e - pravděpodobně virus
K tomu mě zaráží zpráva o zajímavém způsobu restartu služby Avastu - skutečně ti avast běží? A poklepáním na ikonu jde spustit? Celkem by to sedělo k tomu viru.
Osobně bych tě odkázal do sekce HJT. Do této sekce vložíš příspěvek s logem z HJT a naši virobijci ti už poradí.
A odinstaluj tu virtuální síťovku, zda se pády budou nadále opakovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kedar700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random vypinaní PC

Příspěvekod kedar700 » 17 bře 2020 23:18

Zkusim zajidt do sekce HJT a avast normálně funguje když ho otevřu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 34 hostů