Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj  Vyřešeno

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 19:29

Ahoj, omylem jsem zavřel minulou diskuzi a musím dát za pravdu Azmirovi.
viewtopic.php?f=7&t=212574&p=1659792#p1659792
Problém je opravdu ve zdroji, zapnul jsem dnes PUBG na ultra detaily povolil maximalni FPS a začlo to znovu.
Otevřel jsem skříň a ručně zastavil zadní ventilátor na skříni - zvuk přetrvával, přední ventilátor na skříni znovu totožný zvuk, tak až jsem uplně zastavil na pár vteřin ventilátor u procesoru a pořád to sejný.

Nakonec jsem stisknu Hybrid mode u zdroje Seasonic Focus Plus Gold 750W a vše přestalo. Říkam si OK.. tak jsem ten hybrid mode zase vypnul a najednou to nedělalo ani při vyplém hybrid modu.

Takže zřejmě problém v zdroji, na to jaká to je značka tak vypadá že je to pěkný šmejd.
Naposledy upravil(a) TT85 dne 19 led 2020 20:28, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod petr22 » 19 led 2020 19:44

Jak mas umisteny zdroj ve skrini - ventilatorem dovnitr skrine, nebo ventilatorem
na otvor ve dnu skrine kde je ani ne pul cm mista ?

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 20:28

ta moje skřín to má řešeno pro spodní umístění, takže ventlátorem k zemi

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod Azmir » 19 led 2020 20:37

To jak má zdroj otočený je úplně jedno. Jestli výrobce u zdrojů za několik tisíc(používá stejné větráčky i u prime za 4k třeba !!! ) použije větráčky za pár korun, je to jasně chyba seasonicu a moc nechápu, jak si to s jejich reputací mohly dovolit, takovou blbost, náklady nula nic. Proto pokud můžu, tak už radši doporučuju corsair RMx v téhle ceně.

Už jsem ti psal, neuděláš s tím nic, reklamace je zbytečná, budeš bez pc a vymění ti to za ten samý větrák, co bude dělat to samé. Pokud to máš ve 14 denní lhůtě, můžeš ho vrátit a obratem objednat corsair RMx. Můžeš si taky větráček vyměnit sám a nebo to prostě bohužel přežit jako většina lidí se zapnutým hybrid modem a můžeš na seasonic nadávat kudy chodíš, to je asi jedné co ti zbyde...
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 20:42

No právě ja mám ještě čas a nejsem přes 14 denní lhůtu tak uvažuju o Corsair RMx Series RM750x (v.2018) - 750W
https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... 06/produkt

Ale zase nevíš, napojím Corsair a buví co bude, třeba to bude ještě horší, nebo se zase ukáže nějaký problém, teď to zase vše odpojovat. U toho Seasonicu je zaruka 10 let, takže to můžu měnit prakticky nepřetržitě. Otázka je, za co mi tu vymění když už se tady tento typ nebude vyrábět.

Já pořád nechápu, že si dovolí takový produkt pouštět k prodeji, oni to snad netestujou nebo proč vyrábějí takové zmetky ?
Tady je jasně vidět, že lidi hodně dají na značku a přitom i značkové věci stojí za nic. Kdybych vzal nějaký no name zdroj třeba by šlapal lépe než Seasonic.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod Azmir » 19 led 2020 20:49

Corsair RMx je prakticky to samé, spíš ještě lepší. Mají lepší větrák i myslím nějaký vnitřní komponent, ted bych kecal co, proto jsou i o něco dražší. Horší určitě nebude. Záruka 10 let je u nich taky. Zdroj je jedna z nejsnadnějších věcí na výměnu, takže pokud můžeš vzít ten corsair, klidně bych to udělal. Za pár minut to máš vyřešené a máš klid na furt.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod petr22 » 19 led 2020 20:58

Ja mam Seasonic Focus Plus ve vsech pocitacich a tohle cos natocil nedela ani jeden.

Tlacitko hybrid mode udela jen to, ze se zastavi ventilator, ale hluk s bezicim ventilatorem
je bez zateze uplne stejny jako kdyz se netoci. V plne zatezi 100% cpu i gpu je to jen trochu
hlasitejsi sum.

No name zdroje - v nekterych zemich EU nektere typy zakazane prodavat jakozto nebezpecne - znicene
komponenty, pozar v byte - never tomu, ze jsou lepsi nez znackove zdroje.

Zkus ten zdroj otocit nasavanim do skrine - skrz tu mrizku ve dne skrine a skvirku pod skrini
nemuze nasavat poradne vzduch (a kdyz je tam molitan je to jeste horsi), takze interni teplota zdroje
je vyssi a vyssi jsou i otacky ventilatoru. Otoceni zdroje je zadarmo.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 19 led 2020 21:03, celkem upraveno 1 x.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod vuLva » 19 led 2020 21:03

Asi je to kus od kusu.

Za mě jsou Corsairy RMx držáky a přijdou mi lepší jak ty nové Seasonicy Focus Plus. Co jsem je dával zákazníkům do PC, tak byla jen jedna reklamace jinak všechny bez problému. U mě v PC pátým rokem a taky žádný problém.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod petr22 » 19 led 2020 21:05

Kdy ten hybrid mode spousti ventilatory ? 30% zateze ?

Ja rikam ze se ventilator netoci na idle, a zatim koukam vsechna jadra Ryzenu 3600 na 100%
a na pozadi bezi rendering videa.

Pri otoceni ventilatorem smerem do skrine skrz zdroj take proudi vzduch ktery nasavaji
ventilatory na predni stene, takze i to snizuje teplotu uvnitr.

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 21:12

petr22, otocit ho muzu to dává smysl co píses, uvidíme no

btw. jestli tím spodním ventilátorem nasává a proč jej všichni dávají směrem dolu do skříně tak že nasává vzduch ze spodu, vždyť i nápisy budou pak obráceně když ho otočím.
podle mě je blbost aby nasával prach ze skříně, lepší řešení je aby to tahal ze spodní části přes prachový filtr proto tam taky je, teď jsem pár diskuzí pročetl, většina lidí jej směřuje směrem dolů.

To ale problém nevyřeší si myslím, je možné že je tam něco s ložiskama nebo buhví čím.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod petr22 » 19 led 2020 21:18

Ten obraceny napis skutecne necemu vadi ? :-)

Principialne zdroj ma nasavat studeny vzduch zvenku dnem, ale podivej se kolik je mista pod skrini
a cely uz tak zmenseny otvor je jeste prakticky ucpan molitanem. Tudiz ventilator musi mit
vysoke otacky, aby pres vsechny ty prekazky nasal trochu vzduchu. Cim vyssi otacky, tim vetsi hluk.
Kdyz se ventilator netoci, vzduch uvnitr zdroje v tehle pozici stoji.

Kdyz ho otocis do skrine, bude nasavat vzduch z volneho prostoru presne z mista, kam foukaji
ventilatory studeny vzduch skrz predni stenu - a ventilator ve zdroji neni nicim blokovan, takze
mu staci minimalni otacky aby ochladil vnitrek zdroje. A vnitrekl zdroje je soucasti airflow, tedy
skrz nej ven produ vzduch jako tunelem.

Zmerenim pomoci IR teplomeru lze snadno overit ze zdroj ma pri nasavani zevnitr nizsi vnitrni teplotu.

Pokud to problem nevyresi je to vada kusu - posledni dva Seasonicy Focus Plus jsem kupoval ted
pred Vanoci a nedela to ani jeden, ale vsechny mam otocene dovnitr skrine (skrin je desktop, takze
zdroj lezi na boku a nasava zboku, ale to nema na nic vliv).

Serverovy desktop - 2x 140mm vepredu (pred kazdou kleci na disky a mechaniky), 1x 120mm na chladici,
2x 80mm na zadni stene (vetsi nejdou), k tomu 1 ventilator ve zdroji a 2 na grafice. A jak rikam, pocitac
renderuje, 100% zatez cpu, ventilator ve zdroji stoji, ze zdroje fouka vzadu studeny vzduch kvuli pretlaku
uvnitr skrine. Priste dam render i pomoci gpu, jestli 100% zatez cpu a gpu vubec spusti ventilator.

Uz si nepamatuju cos to vlastne koupil za grafiku, ale muj pocitac ve 100% zatezi cpu i gpu bude mit
nejspis hodne podobny odber (Ryzen 3600 + Geforce 1660) jako ten tvuj pri hre, takze ten rozdil bude
v airflow ve skrini (u me skrz zdroj proudi vzduch i kdyz ventilator v nem stoji, takze se mene zahriva).

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný zvuk v PC - Vyřešen - Seasonic zdroj

Příspěvekod TT85 » 20 led 2020 07:37

Objednán Corsair RM750x (2018) https://www.alza.cz/corsair-rm750x-2018-d5281117.htm
Pak napíšu jestli je OK, lepší, horší se srovnáním s Seasonic Focus Plus Gold 750W

Dodatečně přidáno po 10 hodinách 11 minutách :
Takže zdroj zapojen, řeknu Vám.. nebe a dudy, ten je tak tichý, že o něm ani nevím. Zkoušel jsem hodinku PUBG na Ultra, můj předchozí Seasonic začal šílet po chvíli, tento uplně tichoučký.

Chce to nějaký čas samozřejmě ale zatím je to OK, snad vydrží a nebudou problémy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    982
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Silnější zdroj?
    od Ondrejjj » 25 čer 2023 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    679
    od Ondrejjj Zobrazit poslední příspěvek
    25 čer 2023 18:13
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1418
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1282
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Poraďte GPU+Zdroj+Casu
    od ttomasek » 20 led 2024 20:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1153
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 21:27

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů