Vynechávání zvuku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vynechávání zvuku

Příspěvekod Viktor.Z » 08 pro 2019 21:19

Ahoj,

nedávno jsem koupil nový procesor (Ryzen 3700x), základní desku a RAM (32 gb). Do nové sestavy jsem použil stejnou grafiku (GTX 1080) a zvukovou kartu Sound Blaster Z, které už mám déle. Zdroj mám už dlouho stejný (Enermax 1050w)

Po instalaci veškerých ovladačů a kodeků (K-lite), které jsem roky používal bez problémů, zvuk sice funguje, ale občas ten zvuk jakoby vynechá na asi tak 200 milisekund. Což zní, jako kdyby v tom přeskočilo. Není to pravidelné. Napíklad sleduji film a třeba tak po 15 minutách to tohle udělá. Jsem z toho už zoufalý, protože nevím už co s tím.

Zkusil jsem dát zvukovku do jiného PCI slotu na desce, různá nastavení v biosu (včetně jeho updatu), stokrát jsem reinstaloval ovladače a pořád to samé.
Nějakou dobu se mi zdálo, že by to mohlo být tím, když se procesor trochu při přehrávání videa zatíží. Nějakou dobu jsem si myslel, že jsem příčinu našel. V kodecích jsem zvolil MadVR jako enhencer a ten procesor zatěžuje tak na 14%. Bez MadVR běží procesor tak na 1% když pehrávám video a to i u 4K videa. Nejvíce se ten problém stával právě při používání toho MadVR. Bez MadVR to nebylo skoro vůbec. Zkusil jsem MadVR používat i v jiném přehrávači a najednou se ten problém začal dít hodně agresivně. Začalo to lézt i do pehrávání MP3, do všeho. Tak jsem zoufale odinstaloval všechny kodeky, zvukový ovladač a přehrávače a vymazal při tom i jejich zbytkové soubory a registry. Pak nainstaloval znovu. A při testu v tom zase peskočilo, aniž bych používal MadVR. Je trochu možné, že by to mohlo být kodeky celkově, ale myslím, že zezačátku to dělalo i ve hrách. Mám podezření spíš na nějakou kompatibilitu mezi deskou, procesorem a zvukovkou.

Dřív jsem měl už podobný problém. To vynechávání zvuku bylo delší. Vždy tak třeba na 0,5 - 1 vteřinu. Tehdy jsem kvůli tomu koupil novou zvukovku a pak jsem zjistil, že ten problém způsobovaly zvukové ovladače Nvidie. Tak je stačilo prostě zakázat a bylo po problému. Teď už tohle ale nepomáhá, tak pšíčina bude asi jinde a už fakt nevím kde.

Nevěděl by prosím někdo? Předem díky.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod atari » 09 pro 2019 09:01

Já mám zkušenosti s tím, že rúzné kodeky způsobjují problémy, takže už je zásadně neinstaluji.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod petr22 » 09 pro 2019 09:06

K-lite jeste existuje ? Nekdy pred 20 lety to byla silena smes nesmyslnych koderu a dekoderu,
uz tenkrat naprosto zbytecna.

Neni potreba instalovat nic nez https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

Vyzkousej nabootovat Linux z flashky, tim 100% vyloucis pripadny vliv hw.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod Viktor.Z » 09 pro 2019 11:15

Reinstaloval jsem Windows a okamžitě jsem začal testovat ten zvuk bez instalace čehokoliv dalšího, než ovladačů. A dělá to i bez kodeků. Ale problém nebude asi vyloženě v HW, ale v ovladačích. Když zkusím zvuk pouze přes SPDIF-Out, tak problém není, ale jakmile nainstaluji ovladač včetně DTS - connect, tak se to děje. Dělá to i u staršího ovladače.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod ITCrowd » 09 pro 2019 11:39

Vyzkoušej ten live linux.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ivcoa55
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod ivcoa55 » 10 pro 2019 16:06

| NVIDIA 1070 herkules Mam asus xonr ae 7.1 pci-e x1 zvukovku a seka mi zvuk kazde 2 sekundy. Zakladna doska msi b 450 tomahawk max chcel som lepsi zvuk ale problem ako mas ti.Zvukovka na zakladny doske ide bez problemov.Skusim tu zvukovku este druhom pc AMD Ryzen 3700x| Ram 16GB 3200Mhz DDR4 ale ina zakladny doska.Podarilo sa tebe nieco vyriesit na tvojej zvukovke?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod Pic » 10 pro 2019 21:04

To ivcoa55 - asi neumíš číst, ale pokud umíš, tak jsi pravidla tohoto fóra nečetl, protože by jsi věděl, že nemáš lézt do cizího tématu, ale založit si vlatní. Tak si založ vlastní, protože toto bude odstraněno.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ivcoa55
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod ivcoa55 » 11 pro 2019 06:15

Pardon ale ja som to povazoval ze odpovedam na problem zo zvukom ked pouzivam podobne pc.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod Viktor.Z » 12 pro 2019 15:07

Koupil jsem novou zvukovku Sound Blaster AE-7 (drahá jako prase). Zvuk se už neseká.

Nemyslím si ale i tak, že to bylo vyloženě zvukovkou jako hardwarem. Pouze přes SPDIF-out bez ovladače ten zvuk jel bez sekání. Až když se nainstaloval ovladač, tak začal ten problém. S největší pravděpodobností to bylo aktualizací Windows 10. Konkrétně build 1903. Z toho co jsem nastudoval po internetu, tak spousta lidí hlásilo problém se zvukovkami od Creative po tomto updatu. Často lidem přestal fungovat DD-live a DTS-live. Jiní hlásili také sekání zvuku nebo takzvaný dropout, kdy se zvuk na zlomek vteřiny vypne (přesně můj problém). Důvod je ten, (i když už si přesně nepamatuji, jak jsem to četl) že Microsoft začal dávat ve Windows větší prioritu integrovaným zvukovkám na základní desce (je pro to odborný název, který si už nepamatuji). Pokud má pak ovladač, který i když je nastaven jako výchozí menší prioritu, může to způsobovat problémy tohoto typu. Creative sice někdy v říjnu vydal nový ovladač pro Sound Blaster Z (po dvou letech), ale i tak to dělalo problém. Je pravda, že u mě se ten problém objevil až teď po výměně základní desky, tak je možné, že celkově ten ovladač je už nějak nekompatibilní. A to i když je nový. Creative je bohužel známý ne moc dobrou podporou. Ale jejich nové nablýskané zvukové karty, který jsou drahé jako hovado bez pádného důvodu, tak ty samozřejmě jedou bez chyby. U zvukovky za 6k bych čekal, že už bude mít aspoň HDMI, abych mohl mít konečně nezkomprimované zvuky jako DTS-HD, DTS-X nebo TrueHD a Atmos. Tyto zvuky i tak samozřejmě hrají, ale jelikož Toslinkem proteče datový tok pouze 1,5 Mb/s, je to samozřejmě osekané. Plus to má v ovladači samozřejmě podporu jen na klasické DTS nebo Dolby, což dělá ten DDL a DTSL. Co se kvality zvuku týče, tak tato nová zvukovka možná hraje o trochu lépe než ta Sound Blaster Z. Ale možná si to taky jen domýšlím. Rozhodně to nestojí za 6k. Ale co mám dělat, když chci DTS a ta nižší verze AE-5 nemá podporu DTSL? Má pouze DDL.
Takže závěrem. Serou mě! Ale zvuk už jede ok *ťuk ťuk*.... za 6k.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod ITCrowd » 12 pro 2019 15:12

Co si myslíš, nebo nemyslíš je irelevantní. Měl jsi to vyzkoušet na linuxu, na to ses vykašlal. A protože jsi líný, tak si i zaplatil.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod Viktor.Z » 12 pro 2019 17:21

ITCrowd píše:Co si myslíš, nebo nemyslíš je irelevantní. Měl jsi to vyzkoušet na linuxu, na to ses vykašlal. A protože jsi líný, tak si i zaplatil.

Kdybych to vyzkoušel na linuxu by bylo taky irelevantní. Dost nejspíš by to na linuxu šlo v pohodě, protože by mi nezbývalo nic jiného, než to jet bez ovladače pouze přes SPDIF-out, což šlo v pohodě i ve Windows. Ty ovladače na linux nejdou. A i kdyby šly a hrálo to přes ně v tom linuxu v pohodě, tak co z toho? Já linux používat nehodlám. Zde padl nápad vyzkoušet to na linuxu, aby se vyloučilo, jestli je chyba v HW. To už jsem se ujistil, že není i bez linuxu. Je to kombinací ovladačů a Windows updatu.

Kdybych Vás poslechl a vyzkoušel to na linuxu a tam bych zjistil, že chyba je v HW = musel bych koupit novou zvukovku a platil bych.
Zjištění, že chyba je v ovladačích = musím koupit novou zvukovku, protože ty ovladače si doma na koleni nevytvořím a Creative mi je taky nevytvoří.

A snažil jsem se ten problém googlit jak jsem mohl. Nikde řešení nebylo kromě neustálého naléhání na Creative, ať to koukaj spravit.

Co jiného jsem měl dělat?
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vynechávání zvuku

Příspěvekod gogo1963 » 12 pro 2019 17:32

no ... nevím ... starší ovladače nejsou ke stažení? Nebo zkusit jiné věci ... vypnout automatickou instalaci driverů windows, pro jistotu taky internetové připojení, přes správce zařízení odinstalovat generické, nebo jaké tam jsou a po restartu instalovat čisté ovladače zvukové karty ... tím se windows do ničeho míchat nebude a ovladače se nebudou bít ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Misto zvuku 5.1 jen 2.0
    od kuře » 19 říj 2023 14:32 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1649
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 09:25
  • Vypadávání zvuku na Discordu
    od Ghoust23 » 12 čer 2023 20:12 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1286
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů