Problém s Hz na monitoru Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Carny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 899
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s Hz na monitoru  Vyřešeno

Příspěvekod Carny » 09 čer 2019 14:14

Zdravím, mám problém s mým monitorem Samsung C27JG5. Celou dobu mi jel na standartních 144 hz, byl k němu přiložen HDMI 2.0 kabel. K monitoru mám připojen jak PC, tak také PS4, také pomocí HDMI (nejsem si jistý jestli 2.0). Problém je v tom, že jsem si trochu přestavěl pracovnu a k tomu bylo potřeba, abych vypojil všechny kabely (jak HDMI, tak napájecí..) no a když jsem vše zapojil zpět, nejdříve jsem si toho nevšiml ale večer jsem si chtěl zahrát CS:GO a FIFU na PS4, a zjistil jsem, že mi monitor jede na 60 Hz a v jeho nastavení je položka refresh rate zašedlá a nejde s ní hýbat, stejně jako ve Windows 10 mám na výběr pouze z 59 a 60 Hz. Absolutně tomu nerozumím, jelikož před přestěhováním jelo všechno v pohodě. Zkoušel jsem i Nvidia Control panel a změnit to tam, ale tam mi také vyskakuje pouze 59 a 60 Hz. Říkal jsem si, že problém asi nijak nevyřeším a pojedu si koupit DisplayPort, skrz který to snad půjde. Problém je, že se mi "neseká" jen CS:GO, ale i FIFA na PS4 (ne že by se vyloženě sekala, ale jak jede monitor pouze na 60 Hz tak mi to přijde méně plynulé) nejsem si však jistý, jestli vůbec PS4 144Hz podporuje, ale vím na 100%, že předtím ta FIFA byla daleko více plynulá. Nechápu to, nerozumím tomu, všechny kabely jsou zapojené stejně, na Windows ani na nastavení monitoru mi to změnit nejde. Nestalo se vám někdy něco podobného, nevíte jak bych to mohl vyřešit? Díky za veškeré rady

Dodatečně přidáno po 29 minutách 23 vteřinách:
EDIT: Problém vyřešen, měl jsem na monitoru zapojené opačně HDMI1 a HDMI2, původně jsem měl v HDMI2 PC a v HDMI1 PS4, ale kvůli logičtějšímu řazení (abych měl primárně PC a druhotně PS4 jsem to přehodil) a po přehození zpět to funguje, nechápu to, ale je to tak :-D
MacBook Pro 13 Retina TouchBar 2016
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů