help

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jarek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 05
Bydliště: ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

help

Příspěvekod jarek » 02 kvě 2005 19:20

prosim vas vite snad nekdo jak rozchodit mojeho IBM notebooka. spadl mi na zem a od te doby sice najede, test pameti probehne v pohode ale az se ma zpustit windows ukaze se hlaseni ze byla nalezena chybaa progr. bude ukoncen. dik za odpovedi jarek

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 kvě 2005 20:27

Wokna začnou nabíhat, nebo vůbec ne? Nenastartuje ani do nouzovýho režimu? Během startu mačkej F8, naběhne ti startovací nabídka, tak dej Stav nouze. Najde ti vůbec disk při startu? Běžel ten noťas když padal, nebo byl vypnutej? Jak přesně zní ta chyba?

jarek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 05
Bydliště: ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jarek » 02 kvě 2005 20:37

promin ale sem v oboru pc docela neznalec, takze nouzovy rezim mi nic nerika, kdyz mi spadl tak byl vyply pak sem ho zapl a nechtel vubec najet tak sem mackal vsechno mozne a najednou se spustil(ani nevim co sem zmack) naky test vseho co v tom notu je, ale vokna nenajely, teda jakoby najely objevi se to pozadi ale ne uz ikonky co sem mel na plose, misto toho ta hlaska, program nalezl chybu a bude ukoncen, pokud potize pretrvaji obratte se n avyrobce programu???, diky moc za odpoved jarek

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 02 kvě 2005 21:32

Nechci kecat ale rekl bych ze je docela mozne ze nejak utrpel disk pri tom padu, mozna tam budou jen nejake chyby. Takhle na dalku se spatne resi takove problemy, a moc jsi to nepopsal :cry: Kdyz ale nejsi v oboru znalec jak pises tak bych doporucil zajit s tim do servisu nebo to dat znamemu co se v tom vyzna :wink:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 kvě 2005 21:42

Jj, s Jinxem bych souhlasil, ale něco málo zkusit můžeš. Když ho zapneš tak drž klávesu F8, až ti naběhne startovací nabídka. Tam je úplně nahoře Stav nouze, tak to vybereš a jestli ti windowsy nastartujou otevři Tento počítač, klikni na disk pravým tlačítkem myši, dej vlastnosti a na záložce Nástroje dej Zkontrolovat. Můžeš zaškrtnout obě ty volby co ti to nabízí (Automaticky opravovat chyby, i vyhledat chybné sektory). Až test skončí zkus počítač restartovat a pokuď ti nenaběhne opravdu by asi bylo lepší zanést to do servisu...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 02 kvě 2005 23:05

já k tomu připojím historku se svým notebookem. před časem mi přestal jet disk, tak sem to zanesl do obchodu kde sem to kupoval. když sepisovali reklamační formulář, zeptal se mě ten chlap co tam byl jestli mi to náhodou nespadlo. když jsem řekl, že ne, tak mi říká: "ale nám to klidně můžete říct, nám to nevadí, jestli to spadlo nebo ne" :lol: :lol:

Jinak ten PC, to bude disk. doporučuju to co radí Miras, pokud to nepomůže tak formát disku a pokud ani to, šup s tím do servisu, třeba nepoznají, že to spadlo a vezmou to jako záruční opravu :lol:
nic normálního mě nenapadlo

jarek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 05
Bydliště: ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jarek » 03 kvě 2005 09:34

diky vsem za odpovedi, uz sem zkousel to f8, a ten nouzovy rezim najel ale ostatni odpovedi sem cetl az ted takze sem nevedel co mamdelat dal, vyzkousim a dam vedet, zapomnel sem zminit ze je to uz dedecek a ze sem za nej dal tri tacy, takze se mi s tim do servisu moc nechce aby ta oprava nestala vic nez ten comp

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 03 kvě 2005 11:54

pokud to bude zničený disk, tak za to v servise (práce + nový disk) dáš asi tolik co za celý ten komp. ale zase tam budeš mít minimálně dvacítku disk :lol:

asi bude lepší když to nepojede se v tom pošťourat, někde sehnat starší menší disk a vyměnit si ho doma, není to taková věda, myslím
nic normálního mě nenapadlo

jarek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 05
Bydliště: ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jarek » 03 kvě 2005 17:12

ahojte tak sem este jednou zkusil ten stav nouze, ale wokna nenajely, testovalo to obsah toho compu a ukazalo to ze v system board byly nalezeny tyto chyby dev086,err03,fru0010, pak sem mohl dat jen restart a to k nicemu nepomohlo, tak esli nekdo vite co to znamena dejte sim vedet.
Ja tomu nerozumim ale nesly by nejak nainstalovat nova wokna, oni totiz najedou ale teprve az se maji objevit ikonky tak se objevi ta hlaska o chybe.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 kvě 2005 19:29

Wokna by přeinstalovat šly, otázka jestli by to pomohlo. Pádem na zem se software nepoškodí, jestli předtím všechno chodilo a po pádu už ti to nenaběhne, značí to že chyba bude někde v hardwaru. Krom toho reinstalace systému se tímhle způsobem vysvětluje poměrně ztěžka, zvlášť když se v oboru moc neorientuješ. Opravdu nemáš někoho kdo by se na to podíval? Ještě mě napadá do toho servisu se přece jen stavit, ale ne aby ti to spravili, jen jim to dát na diagnostiku, za kolik by to spravit šlo. Za to dáš tak pětikilo a oni ti poví co je špatně.

jarek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 05
Bydliště: ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jarek » 03 kvě 2005 19:35

dik za rady, a ty chyby ti asi nic nerikaji?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 kvě 2005 19:42

Kdepak, zkoušel sem hledat po netu, ale nic...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů