Firmware pro palírnu HL-DT-ST DVDRAM GSA-4160B Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Firmware pro palírnu HL-DT-ST DVDRAM GSA-4160B  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 07:07

Zdravím všechny. Teď jsem zde někde četl o firmware (tuším že to psal "X") a uvědomil jsem si, že tu svoji chrůnu taky potřebuju povýšít. Firmware jsem našel, ale vůbec nemám tušení jak to do ní nacpat - nerad bych ji zlikvidoval. Může mi někdo poradit? Díky všem.

Reklama
Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 21 srp 2007 07:35

Firmware ve verzi A303 najdeš třeba tady:

Kód: Vybrat vše

http://download.opendrivers.com/showfile.php?file=/cd-rom/lg-electronics/GSA-4160A303(EW).zip

ZIP rozbal.

Před flashem musíš mít:
1. Mechaniku jako "secondary master" (druhá kšanda), včetně spávně nastaveného jumperu. Na kšandě musí být sama.
2. Zavři všechny programy, které běží včetně screensaveru, antiviru, firewallu, odpoj se od netu (pokud nějaký program nebo proces naruší flash, můžeš o mechaniku přijít)
3. Zkontroluj, že v mechanice není žádný disk.

Pak spusť flashovací program (obsahuje v sobě firmware), vše proběhne automaticky. Po úspěšném flashi restartuj a je to.

Good luck. :wink:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 07:46

Už se tu prokousávám návodem. Našel jsem firmware A306.
Z návodu jsem pochopil následující. V podstatě to, co píšeš.
Všechno povypínat. Ale navíc tam je, že musím odpojit další optické mechaniky ?
Momentálně to mám takto: IDE1 - HDD (master) .... LG (slave)
IDE2 - DVD Rom Asus (master)
To by snad mělo jít bez odpojování té Asusky ?
Trochu mne mate, jak píše, že ji musím mít na druhé kšandě - (to by bylo IDE2), nemyslíš jenom, aby byla SLAVE?

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 21 srp 2007 09:22

Asi by bylo lepší odpojit DVD Rom Asus a místo ní dam dát tu LG, jako master - aby byla sama na kšandě (IDE2). Není to zas taková práce. Po flashi a restartu to vrátíš zpět.
Měl jsem taky LG, tuším, že to byla 4163, flashoval jsem podle těch doporučení a žádnej problém, všechno proběhlo rychle a hladce. :wink:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 12:43

Tak jsem to tak udělal. Flashnul jsem obě a proběhlo to v pohodě. Problém je v tom, že ani jedna teď nevidí CD ani DVD.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 21 srp 2007 16:33

Bylo to oficiální firmware?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 16:56

Právě že byl. Akorát mne je divný, že já měl A302, pak tam bylo ještě A303 neoffice a pak až 306. Tak jsem stáhl 306. Všechno proběhlo v pohodě, ale teď to nevidí disk?? Jsem z toho jelen.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 16:59

Koukni na to, je to to první. Jestli jsem to zmršil tak mne trefí (nebo spíš běžim pro flašku -láhev) :smile: http://www.cdr.cz/?dvd_rekordery/lge/gsa_4160b.html

Nešlo by to přepsat zpátky?
P.S. To že nejde CDROM mne neděsí, už nešla rok a asi je v háji. Měl jsem to sice rozdělaný a vyčistil, ale už to nějak nesvítí. Dioda asi v háji.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 21 srp 2007 17:06

Přepsat zpět to jde. Ale nejdříve: vrátil jsi hardware zpět (na kabelech) jak jsi měl původně? Proběhlo firmware až do konce a pak jsi restartoval? Nevypl se při tom proud, ani ty to nezůstalo viset?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 17:17

X píše:Přepsat zpět to jde. Ale nejdříve: vrátil jsi hardware zpět (na kabelech) jak jsi měl původně? Proběhlo firmware až do konce a pak jsi restartoval? Nevypl se při tom proud, ani ty to nezůstalo viset?

Všechno proběhlo v pohodě. Trvalo to asi 1,5 minuty, pak to chtělo reboot, tak jsem to odklikl. Restart. Pak jsem to vypnul. Dal vše jak bylo, ale výsledek 0. Ještě nevím co dělaj kabely - momentálně jiný neseženu a nevím jak to otestovat. Ony jsou dost starý. Možná bych to mohl odpojit od desky a proměřit, ale jestli je to někde zlomený, tak to může být skoro zbytečná práce. (80pin)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 21 srp 2007 18:28

Tak jsem to přepsal na A303. Pro kontrolu kabelu ještě zkusím vyhodit DVDRom a DVDRam dám jako Slave na IDE1 za HDD, ale asi to nedopadne. Už koukám po nějaké mechanice. Jestli má někdo nějaký dobrý tip, sem s ním. Vůbec nemám tušení co bych měl koupit. Díky.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 21 srp 2007 18:47

Pokud flash proběhl v pohodě a nevyhodilo ti to žádnou chybu, po restartu PC mechaniku normálně vidí, je chyba někde jinde - flash proběhl určitě správně. Zkoušels to přepsat na tu původní verzi?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Potrebujem pomôcť s ME firmware UpdateTool Příloha(y)
    od michal35542 » 24 kvě 2023 10:29 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1349
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 11:04
  • Chyba při kompilaci firmware pro 3D tiskárnu (Prusa MINI)
    od ddann » 26 lis 2023 20:58 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1532
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 07:27
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1794
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 79 hostů