Nejde mi propojit PC s TV

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rozky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejde mi propojit PC s TV

Příspěvekod Rozky » 20 srp 2007 15:00

Čauky, mám takovej začátečnickej problém. Pořídil sem si grafickou kartu nVidia Geforce 6600 GT s TV-outem (není to konektor pro S-Video, ale takovej s 9 piny) a chci propojit PC a TV, jenže: Když sem do TV-outu zapojil redukci na S-Video, která obsahuje SVIDIN a SVIDOUT a doufám správně propojil S-VIDEO (tenhle konec sem zapojil do tý redukce konektoru SVIDOUT)------>SCART kabel (do TV), přepnul sem na TV AV a vypojil anténu (zkusil sem to i s ní nejdřív). Zapnul komp, tam nastavil, že budu mít 2 obrazovky, s tím, že budou na DualView (zkusil sem i klonování obrazu) a restnul komp, tak se nic na obrazovce TV nezměnilo, vůbec nevím co ještě mám udělat, abych to rozšlapal, tak prosím hodně mi sem nějakou dobrou radu.. Díky

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 20 srp 2007 15:30

Moc se v tom co jsi napsal nevyznám, ale:
TV-OUT - SVideoIN/SVideoOUT- kabel - scart - TV (AV)
Při klonování apod. musí být správně nastavená TV norma (např.PAL D) a musí být nastaveno KOMPOZITNÍ Video. Pokud ta redukce má přepinač IN/OUT, tak správně přepnout. Jsou tu o tom napsány romány. :smile:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde mi propojit PC s TV

Příspěvekod mmmartin » 20 srp 2007 16:37

Rozky píše: a restnul komp, tak se nic na obrazovce TV nezměnilo,

Když napíšeš, že se na TV obrazovce nic nezměnilo a neuvedeš původní stav, lze jen těžko soudit, co na TV obrazovce vlastně teď vidíš. Zkus to popsat. :smile:

Rozky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rozky

Příspěvekod Rozky » 20 srp 2007 16:59

To Blue Spirit: Nastavil sem normu Pal D i výstup videa S (nenastavil sem kompozitní výstup, protože si myslím, že to není... kompozitní je když zapojuju cinche, ne?), ale stále se nic neděje, tzn. pouze černá obrazovka, jako kdyby nebyla tv vůbec připojena k PC.

To mmmartin: když restnu komp, tak se na TV obrazovce nic nezměnilo, tzn. je pořád černá jako doposud, vypadá to možná, jako kdyby žádnej signál nepřijímala z mýho kompu, ale to fakt nechápu, když to mám vše zapojený a nastavený.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 20 srp 2007 17:23

Já bych řekl, že je to kompozitní. Mán taky cinche v TV OUT a u TV mám redukci SVideo/Scart.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 srp 2007 17:54

Rozky, jsi si jistý, že máš v TV S-VHS vstup? Pokud ne, tak si nastav ten kompozitní, protože pak budeme již potisící řešit černobílý obraz.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Rozky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rozky

Příspěvekod Rozky » 20 srp 2007 18:20

Tak radši ještě jednou... V kompu mám ViVo (na grafárně), v TV pouze SCART vstup, koupil sem kabel S-video---Scart, a od grafárny mám redukci, která mně z ViVo může udělat S-Vidout, S-vidin, a cinche, ale já mám ten kabel S-video----Scart, takže to zapojuju takhle:
grafická karta --- na ní ViVo----redukce----vyberu si na redukci S-Vidout----kabel S-video///scart----Scart vstup TV, pak to všechno nastavim jak mám a nefaká :-(

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 srp 2007 18:47

Tak ještě jednou :wink: Jsi si jistý, že tvá televize má S-VHS (S-video) vstup? To že má SCART, ještě není zárukou tohoto vstupu. Televize bývají vybaveny většinou vstupem kompozitního videa. Konektor SCART, který máš, je vybavený přepínačem In/Out? Pokud ne, není možné, že bys měl kabel SCART->S-VHS (tedy, že signál jde ve směru šipky)? Pokud ano, obstarej si redukci SCART, která je vybavena konektory CINCH pro audio, video a konektorem S-VHS + přepínač In/Out.
Ještě si dovolím malou osobní zkušennost. Nainvestoval jsem do propojení PC-TV hafo stokorun, abych se podíval na jeden film a posléze zjistil, že pohodlnější a dnes pomalu levnější, je koupit nejlevnější DVD přehrávač, který je nastálo u TV.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Rozky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Poslední příspěvek

Příspěvekod Rozky » 24 srp 2007 22:58

Máš pravdu, vůbec tím si nejsem jistej, že takovej S-VHS vstup má, je to levná televize, kterou máme jen v obýváku, má jen na připojení Scart a konektor pro anténu nic víc...:( Ale měla by mít nějaký vstup ne, když nemá vstup pro cinche?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 srp 2007 12:57

Konektor SCART je v podstatě univerzálním připojením pro různé druhy signálů. Umožňuje připojení zvuku, kompozitního videa, S-VHS, RGB. Přičemž záleží jen na výrobci zda některý z těchto vstupů využije, či nikoliv. Jelikož se jedná ve tvém případě o lacinou televizi, bude tato stoprocentně vybavená mono audio vstupem a vstupem kompozitního videa.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů