tuhnutí PC - nahodile (vyřešeno) Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hopik.
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

tuhnutí PC - nahodile (vyřešeno)  Vyřešeno

Příspěvekod hopik. » 17 srp 2007 10:45

Prosím o pomoc s následujícím problémem:

sestava PC:
AMD Sempron SDA2600
MB MSI-KT6V-LSR
512MB DDR400 RAM
VGA ATI Radeon 9250 AGP
HDD Seagate 120GB IDE
DVD+-RW LG IDE
FDD

cca 2,5 roku v pohodě slouží a najednou se poslední dobou restartuje do zvláštního režimu - zhasne obraz, zůstane rozsvícená PowerLED a rozsvítí se HDD LED-napořád, poté následuje stav, kdy se PC restartuje a normálně naběhne (cca po pár minutách), nebo zůstává v tomto stavu a musí se natvrdo vypnout.

Mé pokusy o nalezení problému: MEMTest (dos verze) několik hodin-bez chyby, výměna zdroje, odpojení HDD a DVD - boot do memtestu - vyloučení winXP, kontrola BIOSu na ochranu proti přehřátí CPU – je nastaveno 80 st.C, ale když se podívám ihned po restartu na teplotu CPU, tak nemá ani 50 st.C.

Veliký problém je, že tato chyba se objevuje nahodile, PC jsem měl někdy i více jak den zapnutý s testem, či winXP a v poho, někdy stačí pár minut a problém se objeví!

Díval jsem se i po novém BIOSU, ale je už jenom jedna novější verze a já se bojím flashovat, kvůli výše zmíněnému problému (ten řeší pouze nové CPU a update RAID- který se nevyužívá).

Díky za každou pomoc!!!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 17 srp 2007 11:31

Pro začátek by to chtělo projet Antivirem, Adawarem, Spybootem a potom tady kluky požádat o kontrolu z HijackThis. Tam nerozumím tomu vyloučení WinXP.

hopik.
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hopik. » 17 srp 2007 11:37

to je právě to, vyloučení WinXP - systému jako takového, bylo nabootováno do emulace dosu (z FDD, HDD nebyl vůbec připojen), kde probíhal memtest, tím jsem se snažil vyloučit jakoukoliv chybu (vir, spyware...) windows.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 17 srp 2007 11:48

Nahodilé způsobování chyby může způsobovat nedokonalý, nebo občas přerušený kontakt některých komponent. Nejprve bych zkusil vyměnit datový kabel k disku a mechanikám. Samozřejmě zbavit prachu a znovu vyjmout a opět zasunout všechny komponenty v PC (při vypnutém PC). Mrknul bych se i na prověření napájecích kabelů, zda pevně sedí, případně několikrát vytáhnout a opět zasunout. Někdy zlobí kontakty kabelu napájejícího základní desku. Pokud nic z toho nepomůže je v podezření i zdroj, případně základní deska. Nahodilé poruchy se obtížně diagnostikují i odstraňují. Chce to trpělivost.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 17 srp 2007 14:37

přesně jako to říká Pic - celý ho rozdělej vyfoukej prachy a znovu sestav - pokud nepomůže tak bych to viděl na odcházející zdroj
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

hopik.
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

vyřešeno

Příspěvekod hopik. » 28 srp 2007 15:10

Zdravím a děkuji všem za pomoc.
Celé PC jsem rozebral, vyčistil, pořádně prolezl BIOS, nastavil některé parametry, co se mi nezdály a hlavně vyměnil zdroj( asi i ten druhý byl lehce načatý) a od té doby jede PC dobře.
Takže díky:)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů