Automatické stažení viru :( PROČ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Automatické stažení viru :( PROČ?

Příspěvekod BoorgXes » 21 bře 2005 08:45

Normálně zformátuji dosk,nainstaluji windows XP profesional se sp1,nainstaluji jenom ovladače na adsl a když se připojím abych ztáhl sp2 tak mě to cca po3-4minutách odpojí.(No ztahování se přeruší,jinak připojený sem,ale když zadám jakoukoliv adresu do prohlížeče tak nereaguje a pochvíli network problém.)Po restartu se to opakuje.
Projel sem to a-aware cosik to našlo to sem odstranil,poté spybotem taky to našlo nějaké kraviny dokonce v paměti,chtělo to restart aby to odstranilo zbytek,ale po restatartu to zase najde to same a napíše to samé,že to chce restart.Takže to nemůže odstranit:(

Včera sem 3x formátoval a instaloval windows. Nechápu proč se ty vyry stahují a odkud:(

Nevíte někdo co stím,třeba nějakou fiš nebo prográmek.
předem díky

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 bře 2005 10:39

Připojovan se na net s nezáplatovanejma woknama bez firewallu je téměř sebevražda. I když se chceš připojit jen pro stáhnutí záplat, nečiň tak bez firewallu. Zformátuj to, nainstaluj wokna, ovladače, firewall a pak až se připoj. Doporučil bych Kerio: http://www.kerio.cz/kpf_download.html

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kerio

Příspěvekod BoorgXes » 21 bře 2005 11:32

jo o tom kerio už mi někdo říkal,že je dobrý. Až budu doma tak to zkusím,ale stejně jej budu muset ztáhnout,tak nevím jestliže natom nebudu stejně. ale je to divné ještě se mi to nestalo.Cca před půl rokem a dřív sem měl jenom win xp sp1 s nějakou tou záplatou proti červům a fakalo to v klidu,sice viry přicházeli často,ale šlo tio todle mi to ještě neudělalo a 3x za sebou..

ale díky

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kerio

Příspěvekod BoorgXes » 22 bře 2005 08:20

Tak sem ztáhl ten kerio a nainstaloval,celý večer mně to fakalo v klidu dal sem ztahovat sp2 cca 200 mb. Ráno na to mrknu a eror a zase mne to odpojilo a dělá to to samé. Spy bot cosi našel,ale hned odstranil.

Možná ještě dělám chybu s tím ztahováním sp2, protože stahuju nějaký celý balík,předtím sem to dělal jinak,ale nemoh sem to na microsoftu nikde najít.

Kde může být ještě chyba?je to vůbec vir?
Kerio mi nic nehlásil,krom toho když sem se připojoval,jestli to chci povolit..

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kerio

Příspěvekod BoorgXes » 23 bře 2005 08:39

Taq včera sem to zase zformátoval,nainstaloval winy,ovladače na adsl,keiro-firewall,norton antivirus2004,pak sem se připojil abych aktualizoval norton a ztáhl aktualizace a sp2, a po chvíli mi to napsalo nebo spíš vyhodilo tabulku že můj počítač je napaden asi10-ti spywarema a at du na jakousi adresu.myslim ze to bylo nějak antispy.com nebo podobně,kde jsem ztáhl nějaký program anti spy bo tka nějak nějak,ten mi našel tři nějaké ptákoviny dvě ztoho v registrech ,ale když sem dal odstranit tak ten program chtěl zaregistrovat:(
Po chvíli už se zase nikam nedostanu,a mám asi 200nějakých procesů(odchozích),prostě mi něco odesílá nějaká dat a já se přitom nikam nedostanu,když restartnu tak je to ok ,ale tak 2-3minuty pak to zase začne odesílat.
Nechápu to,ten firewall se mne ptal akorát na povolení microsoftů(ty záplaty) a aktualizace nortona,jo ještě nazačátku vytáčení adsl,jinak sem nic nepovolil a nějak se to ke mně zase dostalo.
ak nevím,rada nad zlato,jelikož brzy má trpělivost dojde a budu to řešit asi kladivemn:)
ale asik mám špatný windows,nebo nevím..

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

spy

Příspěvekod BoorgXes » 23 bře 2005 15:36

tak mne napadlo jestli jako mi přišla ta hláška o tom že u mne byly detekovány spywary ať se mrknu tam a tam a já dal ok tak jestli sem si to tím neztáh:)

každopádně mi byl poraděn tento antivir firewall antispy.. systemmechanic 5 http://iolo.com
tak snad..

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 bře 2005 17:06

Taky zajímavý... :smile:
Vůbec nejlepší by bylo SP2 mít integrovaný v instalačce rovnou... Neseženeš ho někde na cd? Poradil bych ti jak ho zakomponovat do instalačního cd...

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

super!

Příspěvekod Regulus » 27 bře 2005 08:25

Taky mám problém s instalací W xp a tak by mně zajímalo jak na to! :o

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 bře 2005 10:53

2Regulus: A jaký problémy trápí tebe?

K tý integraci. Výbornej je nástroj jménem AutoStreamer: http://www.autopatcher.com/autostreamer.html. Intuitivní ovládání, snadný bezpracny, prostě geniální :wink:. V případně jakýchkoliv potíží se to dá provést i ručně, je to maličko zdlouhavější. Dobrej návod vyšel třeba na Svět hardware: http://www.svethardware.cz/art_doc-9FB76F2A263B5603C1256F070072BACF.html

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MichaI » 27 bře 2005 17:51

Prosba na mirase,mám SP2 na CD můžeš mi poradit jak ho zakomponovat do instalačky.Dík Michal

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 bře 2005 18:22

Už sem to psal o příspěvek výš :wink:. Použij ten AutoStreamer.
Jestli máš dvě mechaniky do jedný strč původní CD s WinXp, do druhý to cd se service packem. Jestli disponuješ pouze jednou, zkopíruj service pack na disk. V AutoStreameru na úvodní obrazovnce vyber první možnost (I want to use my original Windows CD). V dalším kroku by si měl první políčko doplnit program sám podle toho ve který mechanice je vložený cd s woknama, do druhýho okna pomocí tý lupy napravo vybereš cestu k service packu. Pak bude chvilku analyzovat cos mu to předhodil...Třetí položka určuje umístění pro dočasný soubory, je toho asi giga, tak pozor abys měl dost místa na daným disku.
V dalším kroku zadáš požadovanou "jmenovku" výslednýho cd a kam má obraz uložit. Label třeba XPSP2, jméno souoru klidně stejný. Pak dáš Finish a čekáš... Na disku ti vznikne soubor danýho jména s příponou iso, ten pomocí tvýho oblíbenýho softu vypálíš na cd. Např. v Neru Express dáš vypálit Obraz disku nebo uložený projekt, ukážeš cestu k souboru a je to :wink:

BoorgXes
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

..

Příspěvekod BoorgXes » 29 bře 2005 12:53

Tak už to mám v klidu,já sem předtím jak sem ztahovalů ten sp2 tak se mne firewall ptal na povolení různých kravin a většinou to bylo něco s microsoftem tak sem to povoloval,protože sem si myslel že je to ten sp2,prostě ty aktualizace a jeden z nich přesně Microsoft printing and shared byl teny spy,stačilo to jen párkrát zam,ítnout,teď už sem si ztáhl sp2 nakonec sem si ho ztáhl celý myslím že 260mb,tak budu mít te%d doufám chvilku pokoj:)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 11 blokace při stažení, instalaci
    od Ondras66 » 03 led 2024 19:39 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    923
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 15:01
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    1814
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Jak zjistit počet stažení souboru z websharu?
    od Kopusek » 17 dub 2024 12:41 » v Vše ostatní (inet)
    3
    445
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 11:06
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    703
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    4447
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů