Problemy s Ram-kama

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 10 črc 2007 16:51

Šel bych na to trochu jinak.Zkus ty paměti u někoho v jiném počítači.Pokud půjdou bez problémů-závadu hledej jinde, třeba v základní desce.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Reklama
Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 10 črc 2007 17:52

nejspis me nezbude nic jineho nez jit touhle cestou, tak diky

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 črc 2007 17:53

Nějak tomu nerozumím - když osadíš jednu dvojici do 1 a 2 slotu otestuj, pak druhou dvojici opět do 1 a 2 slotu a otestovat. Jsou obě dvojice v tomto případě OK, to je bez chyb?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 10 črc 2007 18:25

takhle ted jsem zkousel jednotlivy sloty ze jsem vzdy kazdej slot osadil pouze jednou ramkou, jendriv jsem pouzil jednu s tech ramek ktere jsem reklamoval, kdyz jsem ji dal do privniho slotu mem test v pohode, ve druhym slotu mi pocitac zatuhnul pri POST, ve tretim slotu memtest v pohode, ve ctvrtym slotu memtest hodil hafo chyb ale pocitac nezatuhnul, ale kdyz jsem zkousel tam dat jeden z tech zbyvajicich dvou modulu (ten co jsme nereklamoval) tak ve vsech slotech memtest projel v pohode

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 črc 2007 22:57

Nevím, zda se dobře pamatuji, již jsem manuál smazal a nechce se mi jej znovu stahovat, ale v manuálu je tabulka osazování paměti a podle mne pokud osazuješ jen jeden slot, tak musí to být první, jinak to bude házet chyby.Mrkni na tu tabulku. Pokud v prvém slotu postupně otestuješ každou paměť samostatně, zjistíš zda je některá vadná.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 11 črc 2007 15:48

no kdyz postupne osadim vsechny do prvniho slotu tak vsechny projdou memtestem v pohode

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 črc 2007 21:05

Víš, které paměti jsi kupoval jako spárované pro dual mód, jestliže ano, vyzkoušej je teď po párech (každý pár zvlášť)a ve stejných slotech.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 11 črc 2007 21:21

to jsem zkousel a kdyz jsem tam dal ty prvni dve nejprve do prvniho dualchanelu (1 a 3 slot) tak bezely ok, stejne tak i v druhym dualchanelu (2 a 4 slot), ale kdyz jsem tam dal ty druhy dve tak v prvnim dualchanelu bezely taky ok ale v duhym to hodilo hafec chyb v memtestu

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 12 črc 2007 00:08

Pak tedy nemají oba páry stejné parametry. Ještě je možno zkusit v Biosu časování manuálně místo auto, jež nastavuje Bios automaticky, dle toho co si na pamětech přečte, ale právě že nečte všechny čtyři a proto při rozdílech ty problémy. Ještě mne napadá, máš dostatečně kvalitní a výkonný zdroj? Případně o trochu zvýšit napětí pro paměti, pokud to Bios umožňuje.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 12 črc 2007 00:29

no o kvalite zdroje bych raci pomlcel je to sice 450W ale dodavany u bedby EuroCase. Dik to s tim casovanim urcitem vyzkousim, taky me napadlo ze to zkusit ale jak jsem furt vyndaval ty ramky ze slotu a menil mezi sebou a postupne propadal zoufalstvi tak jsem na to nejak zapomel, s tim napajenim si zase az tak neverim, bych je nechtel odpalit o kolik procent u pameti muzu zvysit napeti od standardniho nastaveni?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 12 črc 2007 08:40

Záleží na výrobci - některé paměti běhají na 1,75V a jiné spolehlivě až na 2V. Chce to zvyšovat po 0,1V. Nejlépe se podívat na stránky výrobce paměti, zda neuvádějí doporučené napětí. Jaké máš přesně paměti - výrobce a přesný typ (Je to uvedeno na paměti).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 12 črc 2007 10:07

Transcend Jet ram dualchanel kit ddr2 800MHz, 4 moduly po 1 GB, jinak na strankach vyrobce jsem nasel 1,8V +- 0,1V


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1399
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    768
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1459
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1416
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • Nefunkcni RAM, problemy se spustenim PC
    od Tukan » 19 čer 2023 15:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    808
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 17:02

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů