Přehřívání

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehřívání

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 06:28

Jaka je maximalni teplota pri ktere se pocitac neprehriva? Me kdyz se prehreje tak se proste vypne obraz a napise mi monitor "no signal", stejne jako kdyz je vypnutej pocitac. Ale pocitac normalne bezi.

Udela mi to, jestlize teplota systemu presahne 43°C.
Pro mereni teploty pouzivam program MSI PCAlert4, muj hardware je: deska MSI K8T NEO2, grafika Radeon 9800 PRO, procesor AMD Athlon 64 3200+

Diky za radu
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2007 12:18

Přez 40 stupňů celsia v bedně už je dost. Hoď sem popis sestavy a bedny popř fotku bedny podíváme se co se stím dá dělat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 13:21

Takze jak jsem uz napsal, mam AMD Athlon 64 3200+ 2.0 GHz, 1,00 GB RAM, grafika Radeon 9800 PRO 128MB, zakladni deska MSI K8T NEO2, 2 harddisky, 2 dvd-romky, zroj myslim 400 nebo 450w. Bednu mam Aerocool, takle vypada http://www.hipermax.pl/images/Aerocool_ ... er_big.jpg
Bedna ma jeden velkej nasavaci vetrak vepredu a jeden ze strany, kterej fouka smerem z pocitace. Koupil sem si dalsi dva vetracky, ktery sem umistildozadu pod zroj a nastavil je tak, aby foukaly smerem z pocitace. Po Dokoupeni techto dvou vetracku bylo vsechno chvili v pohode, pocitac se neprehrival, ale po par tydnech se vse vratilo na puvodni problem, prestoze vetracky funguji tak jak maji, porad stejne.
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2007 13:36

Zdá se že tvým nepřítelem bude prach máš v té krabici čisto? Ale pokud jak si psal ti vypadává monitor je to přehřívání né celého počítače ale pouze grafické karty. Zaněřil bych se tedy pouze na ní s tím že zřejmě buď výměna chladiče nebo rozborka vyčištění a namazání ventilátoru na ní.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 13:41

Docela pravidelne ten pocitac vysavam vysavacem od prachu a popripaden cistim hadrikem, takze prachem to nebude. S tou grafikou je to mozny, obcas se mi u ni nechce spustit vetracek, ale ikdyz se spusti tak se to prehriva
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2007 13:45

Jeste k tomu ventilatoru http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=35169#35169
A pokud se ti tam ten větrák nechce roztočit Doporučoval bych grafárnu vyndat a pustit se do očisty větráku.
Pozor na statickou elektřinu aď si tu grafárnu neodpálíš.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 14:02

vetrak sem procistil hadrikem a i vysavacem, ale nic to nevyresilo. Btw taky mi to driv delalo ten neprijemnej hlasitej zvuk pri startu pocitace, ten se vyresil tim vycistenim, ale to prehrivani ne. Asi se budu muset poohlidnout po jiny grafice, ale nejsem z toho nadsenej, pac mi tahle vykonem vyhovuje a uz sem si rekl, ze nbudu do pocitace vrazet dalsi penize.
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2007 14:09

Řikal sem vyndat grafárnu větrák rozebrat, vyčistit a namazat za 1/2 hodiny je skoro jak nový.
Kdyby to nepomohlo vyměnit větrák na co celou grafárnu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 14:12

no a to musim asi namazat nakym tim specialnim silikonovym olejem jo? to by nestacil nakej normalni?
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2007 14:15

KOukam že s ten odkaz co sem dával jen přelít já to naposled mazal vazelínou na jízdní kola jen sem jí trochu naředil olejíčkem na šicí stroje. Ten odkaz si přečti pořádně.Má dvě strany.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod PlumJelinek » 25 čer 2007 14:21

Ok zatim diky za radu, vyzkousim a kdyztak dam vedet :wink:
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 25 čer 2007 14:26

40 stupňů se mi nezdá moc. Trvale jsem na tom takto http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1277 ale tím vyčištěním se nic nezkazí. S větrákama je trochu problém - se scháněním. Já mám grafárnu takovou chrůnu obyč a větrák jsem nesehnal. Musel jsem pořídit jinou.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů