Diagnostika HW

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Diagnostika HW

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 10:28

Zrdavim, potreboval bych poradit v diagnostice chyb v HW. Koukal jsem, ze tu mate vypsano spoustu porgramku, ale muzete mi zdelit vas nazor? Nektere jsem vyzkousel, ale v podstate mi nic neukazali. Potrebuju nejaky programky(jeden na vse asi neni ta prava volba), ktere proste kdyz pustim tak vypisou chyby v tom a tom zarizeni. Vetsina z nich ukazuje informace o HW,ale k cemu mi to je? Napriklad, mam P4 3GHz, 512MB DRR400, 160seagate SATA,400W a proste ho preinstaluju a beha jak ma, vse super,ale za cca1mesic z niceho nic spadne a musim ho znova preinstalovat. Ruzny programky ukazujou pokazdy jiny veci. Nakonec jsem zjistil ze disk ma par vadnych sektoru. Proste potrebuju ruzny programky, ktery mi ukazou chyby. Treba na program na disky, kterej ho projede a rekne, tamhle a tamhle je vadnej sektor atd a nebo s pametma. Nejvice se mi libila sandra,ale ta ukazuje jen porovnani se stejnyma nebo podobnyma zarizenima, ale to mi nic nerekne, maximalne, ze to beha o kousek mene, ale ne jak je to stabilni atd.
Diky za vsechny nazory a informace

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 22 čer 2007 11:37

Ona věc se má tak pokud budeš chtít vše v jednom balíku je to vzdy trochu napůl. Proto i zde ti na test pamětí raději doporučí Mem test a naopak na letmý test povrchu disku postačí příkaz chkdsk který je součástí Win. Na teploty komponent a ve skříni se používá Speed Fun ale protože tu již párlidí vyděsil zcela zbytečně kontrolujeme výsledky z např Everestem. Pokud se jedná o celkovou diagnostiku hodně používáme Everest. Ale stejně pokud je něco nejistého použijeme program který se specializuje na určitou část HW.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 12:16

A muzes mi nejaky ty programky doporucit??Treba na zjisteni stability zdroje, zatizeni zdroje atd. Nebo nejakej na mechaniky?.Proste ruzny programky na ruznej HW. Memtes jsem zkousel a zatim se mi zda jako nejlepsi z toho vyberu na pameti. Windousackej scam disku je knicemu. Diky moc

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 22 čer 2007 12:38

O zdrojích sem si hodně početl v posledním čísle časopisu computer kde jich právě testovali 32 Ks Je tam i metodika testování jinak na netu to zřejmě bude až s dalším číslem ale již teď je možné se dočíst jak testovali jiné výrobky http://computer.zive.cz/?q=metodiky-testovani
Abych se ještě vrátil ke zdrojům mezi oceněnými byl stále oblíbený Forton a to ve všech výkonových kategoriích Pro sebe sem si předběžně vybral v kategorii do 500W Forton Blue stroom II Za 2000,-Kč

O drojích obecně hodnotí se účinnost, hlušnost, Kolísání napětí při zátěži, Zvlnění napětí při plném zatížení.

Podle testu pro rychlou opravu a testování za málo peněž a s velkým hlukem Euro Case 350X v kategorii do 350W Parametry v toleranci až na hluk cena kolem 500,-Kč (jak říkám není to zdoj který bych si nechal v bedně trvale ale pokud potřebuji rychlou opravu a nedostává se mi peněz nebo pokud si nejsem jist že po zapnutí neodejde do věčných lovišť je to ideální kousek)
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 13:17

To je dobry, to se rad podivam, take pouzivam Fortron,ale me spis jde o zjisteni chyb SW sestou. Kdyz mi blbne pc a nevim cim to je, tak preci nebudu menit kus za kus, abych to ozkousel. Vim ze zdroj je castym probleme u pc, ale jak to zjistit??Muzes mi napsat nejaky ty programyk pro ruzny periferie??Diky

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 13:50

Jeste mohli by jste mi doporucit nejakej dobrej programek na kontrolu disku??Diky

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 22 čer 2007 13:55

vyzkoušej [url=http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/hd-tune/download/?ghledano=HD+tune&g[oz]=2.50]HD Tune[/url]
Zákl.deska - Gigabyte GA-EP45-DS3L, Typ CPU - Intel Core 2 Duo E8600 3.33GHz, Paměť - 2 x 2GB DDR2-800, Grafická karta - Sapphire Radeon HD TOXIC 4870 512MB GDDR5, Monitor - BenQ FP73G 17', HDD jednotka - SAMSUNG 750 GB, Zdroj - OCZ Game Xtreme 700W, Operační systém - Win Vista Home Premium

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 14:08

Diky moc, jsem pouzival starsi verzi toho programku a prisel mi nejlepsi z toho co jsem obejevil

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 22 čer 2007 14:11

Když mi sestava PC začne blbnout nejprve du po SW (viry, registry)pak po teplotách a nakonec teprve po HW I tak se závada něčím vyznačuje a je možné usoudit kde začít diagnostiku JInak na celkovou diagnostiku je tu již zmiňovaný Everest podle jeho výsledků pak ověřím některým ze specializovaných programů.

Já osobně bych si zřejmě projel servery http://www.slunecnice.cz http://www.stahuj.cz a jim podobné těžko něco doporučovat pokud není známa konkrétní závada tedy alespoň pro mne.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 14:26

Jo to ja delam taky tak, ale me zajimaly nazory jinych lidi na urcity programky na diagnostiku HW a doporuceni nejkeho programku. Napriklad, kdyz budu instalovat pc a pri instlaci mi to spadne do modry obrazovky je to vetsinou pamet a nebo disk, ale ja bych potreboval nejakej programek, kterej kdyz pustim, tak mi rekne, ta pamet je spatna atd. Jinak na pamety vyuzivam memtest, ten to pozna, ale potreboval bych neco na dalsi HW.

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 22 čer 2007 17:19

u toho Everstu bych byl opatrny.Obzvlaste u neveho PC.Jak zde jiz bylo mnohokrat zminovano free Evrest Home není cca dva roky aktualizovan a není tedy dále ani pokracovano v jeho vyvoji.Nemusi tedy nove PC diagnostikovat spravne.Samotnymu se me to stalo.Verze Everst Edition je super .ale je také placena.Zalezi na kazdem jak se k tomuto faktu zachova.
ahoj
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

MagpieTomas
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MagpieTomas » 22 čer 2007 17:22

Diky moc, jdu ho vyzkouset


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů