Volant - mechanik

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mazůrek Petr
Level 2
Level 2
Příspěvky: 175
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Volant - mechanik

Příspěvekod Mazůrek Petr » 10 čer 2007 20:58

Nazdar všichni. Tak můj volant Genius Speedwheel 3 je šunka... Žádné překvapení, co???

Tady o to ale nejde. Kupoval jsem to jenom kvůli přítomnosti pedálů - že ty samotný budou stát za hovno, to jsem ale netušil. Tak měsíc po koupi to ještě funguje, ale dál je to tak rozladěný, že se to ani nedá zkalibrovat. Zdálo se mi, že je problém v potenciometrech a po půl roce utrpení (na letecký pedály holt nemám - ani na lepší volant) jsem se rozhodl, že by mi to stejně nezreklamovali, a pustil jsem se do montáže. Celý podstavec is pedály se mi vlivem pružin rozletěl, to ale není důležité, dal se složit (i když obtížně :lol: ).

pořádně jsem zahýbal jedinými dvěma pohyblivými součástkami volantu a zklamán, že na menší součástky to už nemůžu rozebrat, jsem to všechno jakž takž sešrouboval. Zapnu komp a... Hurááá! Reagovaly naprosto přesně. :smile: Ale jenom jeden měsíc :evil: Proces jsem opakoval a fungovaly zase úplně přesně! :smile: A teď ase blbnou :evil: . Proč to píšu? Chci vědět, jestli nevíte, co se mi to podaří vždycky udělat, že fungujou. Vypadá to, že je problém jenom s detekcí levého pedálu. Nemáte zkušenosti, nápady nebo řešení? Díky za všechno :wink: Achjooo :-(

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 čer 2007 21:22

Těžko radit, když neznám přesně konstrukci pedálů, tak jen obecně. Problémem je kvalita přenosu pohybu pedálu na potenciometr i kvalita potenciometru. Pokud jsou tam značné vůle (při menším pohybu ať již pedálu, či volantu, se nepřenese pohyb na potenciometr). Po čase se používáním tyto nepřesnosti zvyšují. Myslím, že většina dílů je z plastu a pokud díly nejsou přesné, nebo upevnění na osu potenciometru nestabilní, jsou následkem uvedené problémy. Též také závisí na kvalitě potenciometrů a stálosti jejich hodnost v čase při definované poloze..
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů