Vypínání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 10 čer 2007 11:54

amaroun píše:Dalo by se to trochu konkretizovat?


Je to v oddílu, kde se to zobrazují teploty a otáčky větráků úplně dole-položky: CPU Warning temperature a Shutdown temperature.

A ještě mě napadlo, že by jsi mohl PC otestovat nějakým kvalitním prográmkem na všechny komponenty. (hlavně grafárnu a CPU)
Tady si něco vyber.


Blue Spirit píše:Teď nevím, jestli zlob?l je s měkkým, nebo tvrdým.

Správně gramaticky je zlobit-zlobil, ale moje přezdívka je zlobyl.
Vymyslel jsem ji už při zakládání mého prvního e-mailu a používám ji doposud.Když jsem zakládal svůj první e-mail, tak jsem napsal do přezdívky zlobyl a chtěl to opravit, ale pak mi došlo, že je to přezdívka velice originální.A skutečně, všude, kde jsem se zatím registroval, byla volná.Jednou jsem dokonce ze zvědavosti zadal hledání zlobyl do ICQ a vylez mi jen jediný človíček někde v Americe a ten se navíc píše Zlobyl (velké Z). :lol:

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

zlo bil

Příspěvekod guest » 10 čer 2007 12:36

O.K. já jsem taky kdysi zlobil a mnoho z toho mi zůstalo.

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 10 čer 2007 12:46

zlobyl píše:
amaroun píše:Dalo by se to trochu konkretizovat?


Je to v oddílu, kde se to zobrazují teploty a otáčky větráků úplně dole-položky: CPU Warning temperature a Shutdown temperature.

Asi se budu opakovat, ale nic tam není, rychlost větráčků ano, to je fakt, ale nic co by se alespoň blížilo vypínání při nějaké teplotě ne.Zatím jsem si koupil dva 80 mm.větráčky a jedu na 48°C.Budu muset přizvat někoho, kdo tomu hoví na kukačku.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 11 čer 2007 07:26

V Biosu je to PC Health Status. To si rozklikni a tam nastavíš při jaké teplotě se to má vypínat. Pokud to odpojíš /vypneš - dissabled/, pak se ti to vypínat nebude.

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 13 čer 2007 12:06

Blue Spirit píše:V Biosu je to PC Health Status. To si rozklikni a tam nastavíš při jaké teplotě se to má vypínat. Pokud to odpojíš /vypneš - dissabled/, pak se ti to vypínat nebude.

Záložka ADVANCED obsahuje:
Advanced BIOS Features
Advenced Chipset Features
Integrated Peripherals
Power Management Setup
PnP/PCI Configurations

ano pod jednou jsem nic nenašel.To je asi můj konec.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 čer 2007 16:28

Všechny Biosy nejsou stejný. Zadej do Googlu Bios a určitě to najdeš. Já tady našel nějakej svůj starej mizernej obrázek http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1271 , něco víc najdeš zde: http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=1

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 13 čer 2007 19:17

Blue Spirit píše:Všechny Biosy nejsou stejný. Zadej do Googlu Bios a určitě to najdeš. Já tady našel nějakej svůj starej mizernej obrázek http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=1271 , něco víc najdeš zde: http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=1

Ja mam Bios trochu jiný a PC Health Status (HW Monitor) tam prostě nemám, můžu poslat verzi Biosu, ale obávám se, že problém bude jinde.Jak jsem již psal, dokoupil jsem dva větráky a jedu na 47C, ale teď jsem do Strong DC cpal soubory na sdílení a najednou restart, koukal jsem jak vrána, tak se obávám, že problém je někde jinde, ale každopádně bych se chtěl dostat k tomu, že to v Biosu najdu.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 čer 2007 20:01

To asi bude někde jinde, 47 st. je v pohodě. Já v těchle vedrech jedu furt na 60-62 - 20 hodin denně a žádný restart, jen když se pustí nějaká náročnější hra, tak se to trochu zpomaluje, ale to je grafikou.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 čer 2007 20:30

Pokud to není teplotou, pak zbývá paměť, zdroj a případně nějaká verbež v PC, nebo i nějaký konflikt hardwaru či programu. Paměť atestovat memtestem, zkusit půjčit dobrý a výkonný značkový zdroj, vyčistit PC od dočasných souborů a jiné verbeže, zkontrolovat HD programem staženým ze stránek výrobce. Zkusit vysledovat při jaké činnosti PC kleká. Nastavit v Ovládací panely - Systém - Vlastnosti systému - záložka upřesnit - Nastavení - Spouštění a zotavení systému - v části selhání systému odznačit zaškrtnutí automaticky restartovat. Po modré obrazovce vypsat sem co hlásí systém za chybu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 hostů