Až po sedmém restartu mi najedou Windows...

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

seznam68
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Až po sedmém restartu mi najedou Windows...

Příspěvekod seznam68 » 07 čer 2007 07:52

Zapnu počítač a hned se mi zblázní mechaniky DVD a CD. Stále se zapínají a vypínají a nic nepomůže, než vypnout počítač. Toto opakuji asi třikrát než mi najedou Windows XP Prof, ale zmrznou. Opět restart a až na třetí pokus se zase rozjedou. Co s tím? Prosím poradit.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 čer 2007 09:03

Nastartuj rovnou do nouzového režimu s provozem v síti (při stratu načkat F8 pokud se ti ukáže Boot tabulka dej Boot z HD a znovu mačkej F8 ) podle následujícího návodu http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=16430#16430 udělej antivirovou kontrolu. Dále v podpisu kontrolu povrchu disku. Následně nám pošli log z HijackThis ke kontrole. Až ti chlapci zdělí že je log v pořádku a kontrola povrchu disku bude bez závad udělej defragmentaci disku.
Během psaní mi ještě napadlo kdy jsi naposled dělal údržbu větráků a vyčištění od prachu. Možná než se pustíme do SW by bylo dobré překotrolovat větráky.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

seznam68
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seznam68 » 07 čer 2007 13:26

Zatím díky. Jsem v tomto amatér a dám to přečíst našemu IT. Včera mi říkal, že mu to v kanceláři poprvé taky udělalo, ale po reinstalaci Windows mu to již běželo normálně a to to i zapnul druhý den. Udělal prý taky kontrolu disku. Doma to už ale zase nešlo. Říkal, že to může být i nějaký problém se základní deskou. Uvidíme... Díky.

seznam68
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seznam68 » 07 čer 2007 13:36

od našeho IT: udělal defragmentaci, kontrolu disků (tu jsem udělal i včera večer také). Podle něj by systém vůbec nenaběhl, kdyby byl špatný disk. A systém neběhne (sice až na popáté až na posedmé). Opravdu si myslí, že je to v základní desce. On nemá přístroje k tomu, aby určil přesnou příčinu závady. Prý mám s počítačem zajít do nějakého servisu, kde to vše proměří a řeknou mi v čem je závada. Ale stojí to nějaký drobný, že jo. Je k dispozici ještě nějaký návrh?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 čer 2007 14:35

POuhýma konzultacema se PC neopraví NEjprve HW údržba vyčištění od prachu kontrola kabelů a usazení desek ve slotech. Pak je možné přistoupit k SW diagnostice tato zahrnuje širokou škálu úkonů od kontroly virů přez kontrolu činnosti zdroje, chlazení, test RAM Bez starostí je to přes servis Nebo si vyhradit potřebný čas a problém postupně řešit.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

seznam68
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seznam68 » 07 čer 2007 14:51

Nu dobrá. Taky mi to radil, abych celý počítač rozebral a zase složil. Zkusím to a vyčístím taky větráky. Pokud to nebude fungovat, jedu s tím do servisu. A taková otázka na tebe - děláš taky takovej servis a když ano, kde a cca za kolik?
Jinak moc díky. Luboš

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 čer 2007 15:05

Pro Plzeň a okolí se můžeme domluvit na základní údržbě složitější věci pokud s nimi nehnu za pomoci místních PC-Helpáků jdou na servis Předněžná cena za základní údržbu je do 400,-Kč podle způsobu dopravy. Pokud je třeba něco vyměnit dohaduju cenu znovu. Většinou pokud je co tohle dělám přes víkend takže mi v pátek přivezeš PC a v neděli navečer si ho přídeš převzít s tím že ti ho předvedu a omluvím se za to co jsem nezvládl dostaneš k tomu kávu pokecáme o tom co se o svém PC chceš dozvědět. většinou to bývá tak na 2 hoďky Když to provedem takto je to předběžně za 350,-

PS: vzhledem k tonu že jsem si zde právě vyrobil reklamu veřejně se zavazuji odvést část zisku na provoz PC Help (pokud tedy nějaký bude ten zisk).
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 11 - Optimalizace na hry
    od Faster1 » 08 zář 2023 16:23 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    4612
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 00:52
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1164
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    934
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    898
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    800
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů