Booting

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Honza P
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Booting

Příspěvekod Honza P » 26 kvě 2007 23:26

Dobry den,
uz asi tyden se mi spatne spoustelo PC (misto obvikleho "pip" prislo "pip piiip" a bylo nutno reset) a dnes po celodennim behu se pocitac zhroutil. Nesel zapnout a po chvili se zevnitr ozvalo jakesi "krach". Vymenil jsem zdroj za svuj stary, a pocitac se rozjel, akorat se nechtel nabootovat a vypisoval asi toto Obrázek
(nejsem si jisty, ale mozna psal jeste neco s tim, ze je spatna CMOS, mozna ze mi zo jen utkvelo v pameti kvuli nasledujicim problemum, disketovku mam odpojenou defaultne), volba F8/F9 nejde tak tedy spoustim PC pomoci F1...

Pri prvnim nabootowani, hlasil windows vsemozny chyby, icq nejelo spravne, cas znulovan... po dalsim bootu uz vse naskocilo do normalu.

Problem tedy mam s tou obrazovkou, ktera mi vyjede pokazde po zapnuti, nejde nic jineho nez F1/DEL (coz musim zadavat z klavesnice pripojene do PS/2). Co s tim?
Diky za odpoved.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 kvě 2007 09:35

Vlez do BIOSu a u disketovky nastav "none" až ti to naskočí zkontroluj všechny rotující věci (ventilátory HDD) ať zjistíš co udělalo to "krach"...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Honza P
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Honza P » 27 kvě 2007 11:14

Parada, disketovka ten prob vyresila, dik moc :bigups: jinak krachh udelal asi ten muj starej/novej zdroj, pak jeste pekne zavonel...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů