Samovolné vypnutí PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tortor
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod tortor » 24 kvě 2007 22:33

Potřeboval bych poradit. Po zapnutí , se mi počítač samovolně asi po dvou minutách provozu vypne !!! přitom na něm běží jen XPčka, kerio, nod32. Mám celeron d 2,66 ,Ram 512 MB. Když ho pak zapnu podruhé běží už bez problému. V počítačích se moc nevyznám, ale nosit ho kvůli možná lehce opravitelné vadě do servisu se mi nechce. Dík za pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 24 kvě 2007 23:40

Co si mám představit pod tím samovolně vypne? Průběh je stejný jako pří normálním vypínání počítače, nebo prostě vypadne, jako by jsi odpojil přívod el. proudu? Podle toho, že píšeš, v počítačích se moc nevyznám, máš PC koupený od nějaké firmy. Jak starý je a jaký máš na něm instalovaný systém (Win98, WinXP)? Může to být závada zdroje, ale i desky. Předpokládám, že jsi do PC nepřidával nějakou další část (Hard disk, vypalovačku, měnil grafickou kartu ap).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 kvě 2007 07:02

Nevylučoval bych ani diverzní činnost šmejdů nechtěně stažených z netu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 kvě 2007 08:15

Standardní postup pokud nebyl přidáván HW. Ujistit se že PC není zavirovaný. Ujistit se že v registrech nejsou pozůstatky po programech které v PC již dávno nejsou. Pokud je PC líny provést defragmentaci disků.

Doporučoval bych buď přímo Mijájův návod na odvirování nebo jukni ke mě do podpisu SW údržba ten článeček vychýzí z toho prvně doporučovaného najdeš i odkazy.

Dále si dej ruku na srdce a zamysli se kdy naposledy jsi čistil skříň PC od prachu s narůstajícími venkovními teplotami PC hůře chladí a zaprášený dvojnásob.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

tortor
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod tortor » 25 kvě 2007 18:52

tortor píše:Potřeboval bych poradit. Po zapnutí , se mi počítač samovolně asi po dvou minutách provozu vypne !!! přitom na něm běží jen XPčka, kerio, nod32. Mám celeron d 2,66 ,Ram 512 MB. Když ho pak zapnu podruhé běží už bez problému. V počítačích se moc nevyznám, ale nosit ho kvůli možná lehce opravitelné vadě do servisu se mi nechce. Dík za pomoc.


Nedávno mi pc měnili zdroj, který mi shořel kvůli elektrikářům ,co dělali u nás v baráku něco s přívodem elektriky. Takže by mohl být vadný ten zdroj, v horším případě MB, protože viry,rootkity a jiný škodlivý software jsem nenašel. Takže přece jen servis.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 kvě 2007 21:47

Doporučoval bych tedy ještě změření hodnot odporu zemnicích klíků v domovním rozvodu a kontrolu napětí v síti. Dále nepodceňuj přepěťovou ochranu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2119
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • Samovolne vypinani prichoziho zvoneni
    od Teena » 24 dub 2024 13:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    354
    od Teena Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 15:34
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1567
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1404
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2931
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů