problém s připojením nového LCD monitoru (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

problém s připojením nového LCD monitoru (vyřešeno)

Příspěvekod bobinka » 23 kvě 2007 15:15

Koupila jsem si nový monitor a po zapojení zapnout šel,ale nenašel Windows XP.Když jsem zkusila zase ten starej monitor tak to fungovalo normálně.tak jsem to CD od nového monitoru nainstalovala přes ten starý a pak to šlo.Po vypnutí monitoru z elektriky to zase nešlo.Nevím v čem je problém,vůbec počítačům nerozumím,ale přece není normální,abych novej monitor pouštěla přes starej.Prosím poraďte mi,vůbec si s tím nevím rady. :cry:

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 24 kvě 2007 17:05

Trochu nerozumím téhle pasáži:

Kód: Vybrat vše

po zapojení zapnout šel,ale nenašel Windows XP

Popiš to, prosím, trochu detajlněji.

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobinka » 24 kvě 2007 19:41

Nevím jak to popsat.Prostě jsme zapojili monitor,zapli jsme ho,zapli počítač a naskočila tam jako u toho starýho černá obrazovka s nějakým bílým textem v angličtině.To bylo i na tom starým.Jenže u toho novýho už dál nenaběhlo nic.Zůstalo tam jen tohle a nešlo s tím nic dělat.A ani klávesnice nefungovala.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 kvě 2007 06:27

Nebylo by od věci, kdyby ses malinko rozepsala o sestavě. Především by bylo dobré, kdybysi nám napsala, jakou máš grafickou kartu, jaký monitor, jaké výstupy má grafická karta, jaké vstupy má monitor, jaký kabel jste použili na propojení a do jakých vstupů/výstupů jste ho připojili. Toto fórum navštěvují doslova HW čarodějové, ale pokud mám dobré informace, žádný z nich není jasnovidec :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobinka » 25 kvě 2007 13:16

Tak to se omlouvám,ale já opravdu počítačům vůbec nerozumím.Jsem v tom naprostej amatér(nikdo není dokonalý).Jen jsme odpojili starej monitor a zapojili na stejné místo ten nový a mysleji jsme,že to bude fungovat normálně.Použili jsme originál kabel,který byl přibalený u nového monitoru.Nový monitor je BENQ FP71G.S ostatním neporadím,protože to nevím.Teď si připadám opravdu jak největší hlupák,když nevím ani ty základní věci.Tak se na mě nezlobte a děkuji za ochotu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 kvě 2007 13:56

Neomlouvej se, nikdo nemůže vědět vše a pokud jsi na podobném fóru poprvé, je to asi podobné první lásce, také jsi určitě nevěděla co a jak bude :wink:
Za chvíli jedu domů, takže se tomu teď nemohu věnovat, ale asi tak za půl hodiny bych mohl být online.

//upraveno
Díval jsem se na tvůj monitor a napadlo mne, jestli nemáš nastavenou příliš velikou obnovovací frekvenci. Na obrázku je naznačeno, kde hledat a nastavit. Nastavení a kontrolu proveď se starým monitorem. Po případné změně nastavení nezapomeň změnu potvrdit klikem na tlačítko [použít]. Do vlastností monitoru se dostaneš buď poněkud komplikovaně, jako já přes ovládací panely (viz obrázek), nebo jednoduše klikneš pravým myšítkem na plochu.
Přílohy
monitor.jpg
Naposledy upravil(a) karlos dne 25 kvě 2007 15:05, celkem upraveno 1 x.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 25 kvě 2007 14:48

bobinka píše:Nevím jak to popsat.Prostě jsme zapojili monitor,zapli jsme ho,zapli počítač a naskočila tam jako u toho starýho černá obrazovka s nějakým bílým textem v angličtině.To bylo i na tom starým.Jenže u toho novýho už dál nenaběhlo nic.Zůstalo tam jen tohle a nešlo s tím nic dělat.A ani klávesnice nefungovala.


Takže se sekne celý PC, nebo se jen nezobrazí nic na monitoru?

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobinka » 25 kvě 2007 15:04

Spíš to vypadá,že se to sekne,protože se tam něco objeví v angličtině,ale to bylo na tom starým taky,jenže na rozdíl od novýho na tom starým se pak hned objevilo načítání Windowsu,ale na tom novým to zůstane viset a ani když tam strčím to cd,abych si nainstalovala ovladač tak to nejde.To jsem si musela nainstalovat přes ten starej monitor.Pak jsem ty monitory přehodila,restartovala jsem počítač a pak ten novej naběhl a jel dokuď jsem to nevytáhla z elektriky.Takže monitor normálně fungoval.tak nevím co s tím je.A je mi divný,že nesvítila ani klávesnice.

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobinka » 25 kvě 2007 15:36

Pokud tam má být 60 tak to mám nastavený dobře

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 kvě 2007 16:19

Rozlišení asi také nebude překračovat hodnoty 1280x1024. Pak mě již napadá jen jediné. Kabel mezi monitorem a PC, je na straně PC připojen tak, že je vodorovně, nebo svisle? Pokud je svisle (stejně jako počítač), pak máš integrovanou grafickou kartu a pak by mohlo být něco chybně nastaveno v BIOSu. Pokud by tomu tak opravdu bylo, budeme potřebovat zjistit, jakou máš základní desku, kvůli manuálu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

bobinka
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobinka » 25 kvě 2007 20:15

Rozlišení mám nastavený dobře .A kabel je vodorovně

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 kvě 2007 20:37

Zkus ho nahodit v "Nouzovém režimu"...

A nebo: Ovládací panely>Systém>Správce zařízení>Monitory> klikni pravým a vyber "vyhledat změny hardware" když to nepomůže tak "odinstalovat" a po restartu by se měl najít nový hardware (monitor)...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2223
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1912
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3183
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2942
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • sestava nového pc
    od Sarula22 » 19 kvě 2023 12:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    867
    od Sarula22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 19:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů