VHS do PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

timotee
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

VHS do PC

Příspěvekod timotee » 15 kvě 2007 19:44

Ahoj všichni, prosím poraďte, jak dostat signál z videa do počítače.
Zapojil jsem video přes koaxiál do TV karty a nemůžu ho nikde naladit, zkoušel jsem PCTV Vision od Pinnacle i DS Caler a nic.
Existuje ještě jiný způsob nebo jak mám přehrát kazetu VHS do PC, abych ji mohl vypálit na CD?

Děkuji předem.

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 15 kvě 2007 19:48

Předpokládám,že máš Windows XP.Tím pádem můžeš použít program Windows Movie Maker,který je standartním programem na všech XP.(START-Programy-Windows movie maker). Spustíš program a dáš záložku digitalizovat z videozařízení,vybereš svoji videokartu a spustíš digitalizaci.Ovšem daleko lepší by bylo propojit video s kartou kablem pro kompozitní video(žlutý cinch) a audio jackem do zvukovky.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 15 kvě 2007 20:52

Myslim ze se i cervener strka do video karty, vetsinou byva ke karte takova rozprdka s nekolika vstupy.
Moc bych se nehrnul do Moviemakeru, zkus pouzit soft co mas u karty - musis nastavit jen spravny vstup v tomto softu. Jinak az se ti povede neco zdigitalizovat tak nebud prekvapen jak hnusny je to obraz, jestli jsou to zaznymy neceho normalne dostupneho, doporucuji ti to sehnat jinou cestou, ver mi - usetris spousty casu :wink: :bigups: :bigups:
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 15 kvě 2007 22:27

No ,já taky používám program od video karty(konkrétně WinFast PVR).Ale pokud má jinou značku karty než Leadtek ,tak ho tuším nelze použít.Souhlasím však s tím ,že digitalizované video,byť ve formátu MPEG-2 (720x526) je daleko horší než na původním videu.Pokud ještě použije nekvalitní kabel(což koaxial je),tak výsledek nebude nic moc.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 15 kvě 2007 23:26

Taky pouzivam PVR 2 :smile:
A pokud vim tak u vetsiny karet, kdyz za ne co ten software stoji, tak vetsinou umi nacist vstupy vlastni karty a obraz ulozit :wink:
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: VHS do PC

Příspěvekod jarod72pm » 16 kvě 2007 08:30

timotee píše:Ahoj všichni, prosím poraďte, jak dostat signál z videa do počítače.
Zapojil jsem video přes koaxiál do TV karty a nemůžu ho nikde naladit, zkoušel jsem PCTV Vision od Pinnacle i DS Caler a nic.
Existuje ještě jiný způsob nebo jak mám přehrát kazetu VHS do PC, abych ji mohl vypálit na CD?

Děkuji předem.

Video přes koaxiál jde pouze pokud výstup na videu má pevně přiřazený kanál a tv karta ho detekuje - TV karta pokud je trošku solidní má vstup s-video nebo cinch video,zvuk pak přes zvukovku . záleží jaký model karty máš některé podporují program:
http://www.stahuj.cz/multimedia/ostatni/dscaler/
některé s čipem philips mají supr program fly 2000 Tv a ktomu je intervideo3 jako doplněk pro tv kartu k realtime zápisu videa a zvuku v mpeg2 nebo vob souborech(čož jsem přivítal)
další z řady univerzálních prog na nahrávku videa(je tam bohužel potřeba licence nebo crack-ale je super)
je inter video dvr 3 neboli Win DVR3
pak je ještě jeden pro karty Win fast ale už je to nějaký měsíc a ne a ne si vzpomenout možná bude na TVfreak.cz (někde)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů