názor a rady na PC komponenty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

názor a rady na PC komponenty

Příspěvekod foxy_whiteFox » 28 dub 2007 20:09

Hezký den. S bráchou máme volných cca 90 tisíc, který bychom chtěli vrazit do sestavy. Nějaký zkušenosti se sestavováním mám, takže bych si to chtěl poskládat sám. Trošku jsem hledal a udělal si určitou představu, jak by to mělo vypadat. Chtěl bych slyšet vaše názory a zkušenosti, popř. bych chtěl vědět, jestli to všechno v hromadě bude šlapat tak jak má.
Tady je moje předběžná představa:

MB : Asus Striker Extreme - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42350

CPU: CPU INTEL Core 2 Quad Q6600 BOX- 2.4GHz - http://www.czechcomputer.cz/fulltext.jsp?query=CPU+INTEL+Core+2+Quad+Q6600+BOX&type=stockitem

GK : GeForce 8800 GTX 768MB, PCI-E - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44249

HDD: Samsung SpinPoint T HD501LJ - 500GB SATA II - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43164

DVDRom: Plextor + Pioneer

Moje největší otazníky:
1/ RAM- jakou značku a kolik paměti stačí?
2/ Monitor 19ka (Dell? Eizo?? LG??)
3/ Mám se na to vykašlat a koupit si značkovou sestavu (DELL)???

Díky za rady a názory.

Reklama
Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 28 dub 2007 20:31

docela dobrý konfigurátor PC sestav je na Mironet.cz - zkus jej vyzkouset... co se týká té investice, tak ta je více nez vysoká, proto vybírej jen ty nejlepsí kousky... :wink: (samozrejme tak, aby sli k sobe....

jen bych jeste pridal, ze v tvém prípade bude pamet RAM výhodná koupe 4 x 1024 DDR2 800Mhz treba od Corsaira (tedy pokud je vyrábí takto) a docela dobrý a výhodný monitor je treba 20" od LG
Zákl.deska - Gigabyte GA-EP45-DS3L, Typ CPU - Intel Core 2 Duo E8600 3.33GHz, Paměť - 2 x 2GB DDR2-800, Grafická karta - Sapphire Radeon HD TOXIC 4870 512MB GDDR5, Monitor - BenQ FP73G 17', HDD jednotka - SAMSUNG 750 GB, Zdroj - OCZ Game Xtreme 700W, Operační systém - Win Vista Home Premium

Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod foxy_whiteFox » 28 dub 2007 20:46

besst píše:docela dobrý konfigurátor PC sestav je na Mironet.cz - zkus jej vyzkouset... co se týká té investice, tak ta je více nez vysoká, proto vybírej jen ty nejlepsí kousky... :wink: (samozrejme tak, aby sli k sobe....

jen bych jeste pridal, ze v tvém prípade bude pamet RAM výhodná koupe 4 x 1024 DDR2 800Mhz treba od Corsaira (tedy pokud je vyrábí takto) a docela dobrý a výhodný monitor je treba 20" od LG


Díky, mrknu se na to!

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 28 dub 2007 21:35

Ramku bych doporucoval OCZ, kvalitni ale drahe coz tobe vadit jiste nebude, maji na ne i spouty vychytanych vkusnych chladicu.

Ten disk bych okamzite zavhrl, rozhodne ne Samsung, pokud vam jde o vykon na hry, tak doporucuji disky Raptor s otackami 10000 a kapacitou 74GB - vhodne i jako systemovy disk.
A disky urcene jako sklad dat bych doporucoval WD - Barracuda s kolmym zapisem a cache 16MB :wink: kapacita muze byt ruzna - 500 , 320 GB :wink:
Taky bych se venoval nalezitemu chlazeni a to i vodnimu. Vzledem k tomu ze mate tolik financi si muzete dovolit ty nejlepsi zdroj a skrin.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod foxy_whiteFox » 28 dub 2007 21:40

James_Radlle píše:Ramku bych doporucoval OCZ, kvalitni ale drahe coz tobe vadit jiste nebude, maji na ne i spouty vychytanych vkusnych chladicu.

Ten disk bych okamzite zavhrl, rozhodne ne Samsung, pokud vam jde o vykon na hry, tak doporucuji disky Raptor s otackami 10000 a kapacitou 74GB - vhodne i jako systemovy disk.
A disky urcene jako sklad dat bych doporucoval WD - Barracuda s kolmym zapisem a cache 16MB :wink: kapacita muze byt ruzna - 500 , 320 GB :wink:
Taky bych se venoval nalezitemu chlazeni a to i vodnimu. Vzledem k tomu ze mate tolik financi si muzete dovolit ty nejlepsi zdroj a skrin.


Dík za reakci Jamesi, s tím HDD dám asi na tebe.


Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: názor a rady na PC komponenty

Příspěvekod jkmaxfli » 29 dub 2007 08:30

myslím si ,že 2gb paměti bohatě stačí-značka GEIL,monitor je jasný EIZO(24 wide)

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: názor a rady na PC komponenty

Příspěvekod jarod72pm » 29 dub 2007 12:15

foxy_whiteFox píše:Moje největší otazníky:
1/ RAM- jakou značku a kolik paměti stačí?
2/ Monitor 19ka (Dell? Eizo?? LG??)
3/ Mám se na to vykašlat a koupit si značkovou sestavu (DELL)???

Díky za rady a názory.

Odpověď na otazníky:
1. 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 CL4 KINGSTON HyperX Low-Latency BOX - vhodné pro DualChannel
http://www.alza.cz/4gb-kit-2x2gb-ddr2-8 ... d72069.htm
2. HP TFT LP1965 19" Flat Panel (silver) Monitor
http://barbone.tsbohemia.cz/?stiid=5899 ... %20(silver)%20Monitor
proč HPčko? a viděl ho někdo v akci? Já jo a můžu vám říct žádný podstatný rozdíl jsem neviděl s Eizem řady 1931! cena rozdílná ale poslouží naprosto stejně!!!(jenže tisíc lidí tisíc názorů pokud opravdu chceš slušný monitor pro sebe a bráchu tak ho musíš vidět přímo v realu jinak je to : JEDNA PANÍ POVÍDALA - a ještě se budeš divit- takže vyber si 2-3 favority a nech si je předvést !(i v akci!!!)
3.Blbost(raději poskládat sestavu)
_____________________________________
ten HDD Samsung se mi tam moc nelíbí raději bych dal: HD SEAGATE 400 GB BARRACUDA SATAII/300 16MB 7200.10 (NCQ)(dal bych přednost i před WD raptorem .- tenhle je ještě o malinko lepší kousek)
http://barbone.tsbohemia.cz/?stiid=5463 ... 010%20(NCQ)
jinak DVDrom mechaniky jsi nepopsal kterou na co(pochybuji že ani jedna nebude palírna) ale to je dobrý výběr hlavně u Plextora který má větší vyrovnávací paměti a tudíž zajímavější.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod foxy_whiteFox » 29 dub 2007 18:49

jkmaxfli a jarod72pm - díky za postřehy a rady!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů