Web kamera-jak změřit počet snímků?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Web kamera-jak změřit počet snímků?

Příspěvekod liborek » 13 dub 2007 22:47

Dosud jsem kameru nepoužíval,ale dnes jsem ji nutně potřeboval tak jsem rychle koupil levnou na Tescu.Sice je na netu o stovku levnější,ale jak jsem psal potřeboval jsem ji rychle.Teď nevím jestli ji mám vrátit.Píše se u ní,že má mít 30fps,ale to myslím ani náhodou.Než ji vrátím,dá se to nějak změřit,kolik opravdu má tu frekvenci?Jedná se o tohle http://www.elektro-1.cz/emtec-intuix-vo ... ni-kamery/
Dík za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Damned » 13 dub 2007 23:26

Nevím jestli nějaký takovýto diagnostický soft je. Já používám AVI/MPEG/RM/WMV Joiner na spojování krátkých videí. Ten má kolonku na počet snímků.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 13 dub 2007 23:51

s tímhle malinkým rozlišením : 352 x 288 to jde 30fps ale okýnko je tak malé že tam sotva něco uvidíš :wink:
přeci jenom webkamerky co stojí cca 2000 kč jsou na tom lepší jak v rozlišení tak v pozorování 8)
a rychlý net je taky podmínka .
Když už tak bych koupil minimálně 640x480 s 25snímky to už jde , ale za tu cenu cos brals nečekej zázraky....
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 14 dub 2007 00:25

Jak jsem psal tak to moc nevyužiju jen někdy ,tak nebudu utrácet net mám rychlý dost.jde o to ,že i v tom malým okýnku se mi to nezdá...A četl jsem na netu nějaký recenze na kamery a psaly tam ,že některý píšou třeba ,ale mají jen fps!Tak bych to chtěl změřit.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Damned » 14 dub 2007 00:32

No řekl bych, že pokud to nemá na instalačce program pro ovládání,kde by se dala frekvence snímků měnit, tak bude mít pravděpodobně pevný snímkování. Frekvenci snímků ti tedy sama kamera a k tomu souft neukáže,ale ukáže ti ho nějaký konvertor nebo editor filmů.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 14 dub 2007 01:00

Soft tam je a upravuje se i frekvence,ale prostě to neodpovídá :evil: Když tam nastavím deset fps nebo 30 fps je to stejný.Navíc tam můžu klidně hodit i 1000fps a klidně to vezme jako by se nechumelilo a je to stejný!!!To prostě nmepotřebuji!Já potřebuji vědět jakým programem a jak to zjistit.Teď zrovna jsem si otevřel VirtualDub,zapnul kameru...Ale jak to mám do toho programu dostat?Když dám ve VirtualDubu -OpenVideoFile tak je mi to houby platný,protže nevím jak a kde je ta kamera :oops: Kamera jede ,ale co dál někde to video potřebuji nahrát??Nebo to jde v nějak spustit v tom programu.PROSTĚ NEVÍM.Soft co je u toho musím ignorovat!!!Mám různý editory a konvektory,ale jak to v nich otevřít?Ještě jednou kamera jede vidím např.sebe na monitoru..Jak ten signál nahrát do nějakýho souboru a pak třeba změřit nebo si ho vypálit.Prostě co s tím?Berte mě ,že mám tu kameru poprvý v životě!Jak to video z kamery uložit?

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Damned » 14 dub 2007 01:17

Měl by si tam mít nastaveno, kam a v jakém formátu máš ukládat nahrané snímky.To by si měl mít nastaveno v tom softu.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 14 dub 2007 11:22

No a co takhle nahrát si záznam na pevný disk a pak ho strčit do Gspotu a ten ti ukáže snímkováni .

EDIT:Sorry nedočetl jsem to do konce.Takže jde o to najít místo záznamu.A co vzít na záznam tento soft ??Jde o ActiveWeb Cam a je i v slovenštině a místo uložení si zvolíš.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 14 dub 2007 17:27

K té kameře je soft AMCAP,ale očesaný/Plná verze stojí nějaký prachy,tak tam k tomu dali nějaký demo či co/Tak to nemůžu nahrát :evil: Zkusím první konkrétní radu od Alias75.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 14 dub 2007 17:40

Tak ten program je v pohodě a ukazuje i to snímkování přímo.Je to jak jsem si mysle :evil: Ikdyž nastavím třeba 30fps jede to jen na 4fps :mad: :mad: Je to to samý jak jsem četl,tak jim to půjdu v pondělí omlátit o hlavu!!Jenže tento program je placený tak kdyby bylo něco free.Ikdyž nevím co je zač ta verze co mám,jestli demo nebo co.Nějak to nemůžu najítAlias75 by moh vědět :D :oops: Nejprve jsem myslel,že si to uklád ve svém formátu a nemohl jsem to otevřít jinde ,ale už jsem na to došel je to v Nastavení kamery v tomhle programu.Tam je i formát AVi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PowerPoint osekává zvuk při změně snímku
    od Venus » 12 úno 2024 16:35 » v Kancelářské balíky
    2
    1287
    od Venus Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 16:57
  • Jak zjistit počet stažení souboru z websharu?
    od Kopusek » 17 dub 2024 12:41 » v Vše ostatní (inet)
    3
    1182
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 11:06
  • IP kamera z ali Příloha(y)
    od BigSandy » 23 črc 2023 08:29 » v Administrace sítě
    10
    2944
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 10:05
  • Kamera do meetingovky
    od nighthunter » 29 zář 2023 10:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    1652
    od nighthunter Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 10:22
  • Kamera s nočným videním.
    od Misso » 02 bře 2024 09:56 » v Sítě - hardware
    1
    719
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    02 bře 2024 11:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů