SATA HDD & MSI K7N2 Delta-ILSR

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SATA HDD & MSI K7N2 Delta-ILSR

Příspěvekod Trolik » 09 dub 2007 19:40

Ahoj,

mám takovej problém. K této základní desce (MSI K7N2 Delta-ILSR) jsem si před pár dny pořídil nový HDD s rozhraním SATA (Seagate 320GB ST3320620AS). Nainstaloval jsem ovladač pro SATA do Windowsů a HDD jsem uviděl.
Všechno šlape v pořádku....až na to, že se mi HDD nijak "nehlásí" jako zbylé dva disky s rozhraním ATA. Ukazuje se mi jen jako "Promise 1+0 Stripe/RAID0 SCSI Disk Device" přičemž se mi nezobrazuje teplota, přehled informací prostě vůbec žádné údaje o disku - jakoby HDD vůbec nebyl, ale byl jen ten ovladač Promise.
Hledal jsem i v biosu (Phoenix-Award Bios v6.00PG (W6570NMS V7.8 080204 13:18:12)) jestli tam třeba nemám něco špatně nastaveno, ale nic jsem "nenašel" a už vůbec nic o nějakém SATA :-( Na netu jsou rady, ale tento bios je asi nějakej jinej :x

Nevíte kde by mohla být nějaká chyba, nebo je to takhle správně, že se mi takto SATA HDD hlásí?

Reklama
Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 12 dub 2007 18:55

Prosím prosím poraďte... :idea:

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 12 dub 2007 19:18

Tvoje deska nepodporuje SATA 2 disky,takže pokud jsi koupil disk SATA2 musíš ho vzadu přepnout jumperem na SATA 150.Jinak v BIOSU by měla být položka SATA a u ní bys měl zvolit hodnotu ENABLED.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 12 dub 2007 21:17

Vím vím, že SATAII tato deska nepodporuje, proto jsem ho přepnul na SATA 150. Jenže horší je to s tím biosem, tam nemám nikde žádnou položku ohledně SATA - prohledával jsem to několikrát a bios mám nejnovější pro tuto desku:(

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 13 dub 2007 11:05

Trolik píše:Vím vím, že SATAII tato deska nepodporuje, proto jsem ho přepnul na SATA 150. Jenže horší je to s tím biosem, tam nemám nikde žádnou položku ohledně SATA - prohledával jsem to několikrát a bios mám nejnovější pro tuto desku:(
Pakliže má deska sata řadič, můsí být i v biosu někde uveden, zkus ho hledat třeba někde pod raidy atd.
Tak jsem si stáhl z webu manuál a opravdu to nemohu nikde najít. :shock:
A zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 dub 2007 16:25

Rozhraní SATA je na teto desce na RAID řadici - viz zelená část manuálu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 15 dub 2007 00:35

Pic píše:Rozhraní SATA je na teto desce na RAID řadici - viz zelená část manuálu.

A mohl bych se zeptat, co tedy s tím, aby se mi HDD "identifikoval" (AIDA mi ho pořád identifikuje jako: Promise 1+0 Stripe/RAID0 SCSI Disk Device - bez jakýchkoliv jiných informacích o tomto HDD) se všemi jeho vlastnostmi a ne jen jako "Promise 1+0 Stripe/RAID0 SCSI Disk Device"?

Pod ovladačem FastTrak 376 se mi HDD identifikuje takto:
ID: 1
MODE: 1+0 Stripe
SIZE: 320072M
TRACK-MAPPING: 38913/255/63
STATUS: Functional

ARRAY 1 U5

PS:Tu zelenou knížku bohužel teď u sebe nemám:o(

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 20 dub 2007 09:48

:idea: ..opravdu by si s tím nikdo nevěděl rady? :-(

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 20 dub 2007 16:17

Pakliže nemáš mít raid pole, nemůžeš mít nastaveno stripe - vlez po startu do raid nastavení a zruš nastavení pole - předem doporučuji zálohu dat, jelikož o ně s vysokou pravděpodobností příjdeš.(0 - stripe, 1 - mirror, obojí zruš).
A zkoušeli jste to vypnout a zapnout?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů