Reinstalace Win XP home.edition Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Arthorie
Pohlaví: Nespecifikováno

Reinstalace Win XP home.edition

Příspěvekod Arthorie » 31 led 2005 10:19

prosim vas o radu,.windows xp home edition me vyzval k aktivaci ale nemel jsem klic tak jsem si stahl crack....udelal jsem ho a mel jsem tam i prekopirovat soubor winlogon.exe do systemu32 a kdyz jsem to udelal a resetoval kompl tak pri nacitani jak je tam to logo home edition blikne monitor a ,chvili to pracuje jako kdyby to melo najet ale resetuje se to a zase znovu a znovu.to same dela i u nouzoveho rezimu i kdyz chci jit do rezimu ms-dos tak to taky udela!!!!

takze prosim o radu jestli se nejak nedostanu treba do dosu nebo reinstaluji windows aniz bych to musel spoustet normalne v aktivnim windowsu...... d

diky mockrat predem!!!!!!!!!

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 31 led 2005 13:17

To už je hodně dávno co jsem použil crack na XP, ale pokud se nepletu tak v návodu je psáno že je máš cracknout ještě před prvním spuštěním. Pokud si to udělal až po tom co tě vyzvaly k aktivaci může bejt problém v tom. Možná by se nechal vyzkoušet nějakej bod obnovení. Když tam máš tu startovací nabídku tak zkus vybrat Poslední známá funkční konfigurace. Možná před tím ještě zkus v biosu přenastavit čas na nějakej datum kdy to ještě chodilo.
Z jakýho důvodu chceš vůbec tuhle instalaci zachraňovat? Nebylo by lepší to rovnou zformátovat a nainstalovat znovu? Jestli ti de o data bude stejně nejlepší když vyndáš disk, strčíš někde ke kámošovi do compu a data zkopíruješ. Do čistýho dosu se dostaneš v podstatě asi jedině ze startovací diskety Win98. Pak ale taky záleží jakej souborovej systém na tom disku je. Jestli NTFS tak na něj stejně z dosu neuvidíš.
Reinstalovat můžeš tak že nabootuješ z CD a normálně pustíš instalaci, ale to u Win Xp systémů není ten nejšťastnější způsob. Má to docela dost nevýhod, to už je fakt lepší formát.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 31 led 2005 13:54

Co si vzpomínám, tak ty první WinXP s crackem se museli nejdříve spustit do nouzového režimu, pak až do "plného". No ale může jít i o jiný crack...

Asi nejlepší možný způsob, jak z toho ven je sehnat si novou instalaci WinXP SP2 (již deaktivovanou!) a čistě to reinstalovat.

tzn. nabootovat z CD (až na vyjímky v tom problém nevidím), naformátovat disky a instalovat znovu.

Asi jsi narušil strukturu systému (tím cizím winlogon) a dost těžko by se to zachraňovalo. Jelikož je doba na zaktivování WinXP poměrně krátká (30 dnů?), předpokládám, že jsi tam nainstalovaných programů moc neměl a tak by tě nová instalace nemusela tolik bolet.
Rimms

Ejmr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Ejmr » 03 úno 2005 12:59

hele a co kdyz mam CD kde je win 98SE i XP proffesional........
dam bootovat z disku a nic se nedeje......

ani nejde psat tak teda vazne nevim!!! myslite ze z originalky by to slo bootovat?


jinak diky mockrat!!!!!!!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 04 úno 2005 10:38

No tak z toho cd co máš ty fakt nenabootuješ :wink:. Je potřeba spešl bootovací cd. Ale ani každý originál cd není bootovací. V tvým případě bys musel nabootovat z disket, přepnout se na cd a spustit instalaci ručně. Diskety se liší podle toho jakou verzi WinXP na tom CD máš. Exáč kterej ti vytvoří ty diskety stáhneš odsuď: http://support.microsoft.com/kb/310994/cs. Vybereš si potřebnou verzi, vytvoříš diskety, nabootoješ z nich a pustíš instalaci z CD...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 04 úno 2005 14:26

Miras: Řekl bych, že originál instalační CDs od Windows jsou bootovací všechny..
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod miras » 04 úno 2005 21:53

Rimmer: Nejsou :wink:
Mám doma několik instalačních cd WinXP Pro a zdaleka ne všechny jsou bootovací...

Ejmr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Ejmr » 07 úno 2005 10:31

tak diky mockrat!!!!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    820
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50
  • Farming simulator 17 platinum edition
    od bazmekcz » 16 kvě 2023 17:00 » v Hry
    8
    2632
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 18:44
  • AMD Adrenaline Edition - nelze spustit
    od janekdeeste » 26 zář 2023 07:42 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1959
    od janekdeeste Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 07:42
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13599
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00
  • Sháním větráky Corsair Air Series Quiet Edition
    od Ryo » 26 zář 2023 19:10 » v K: Hardware
    0
    2714
    od Ryo Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 19:10

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů