zamrzání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pl4toon
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

zamrzání PC

Příspěvekod pl4toon » 15 úno 2007 00:06

Ahoj lidičky!
Něco se mi děje s PC a já přesně nevím co, nevím co mám dělat.
Před nějakým časem jsem musel reklamovat motherboard (ASUS A8V-E Deluxe), protože se spálil chipset. Výrobce reklamaci neuznal, tak mi prodejce (Růžovka v Praze) dal jinou (MSI MS-7168).
No a pak začali problémy. Asi dva dny po namontování desky začal zamrzat PC. Děje se to hlavně při hrách, respektive při Battlefield 2. Když se to stalo poprvé tak jsem všechno v kompu hned ošahal, jestli to není přehřátý, ale nezdá se, že by se něco přehřívalo. Jen se mi nějak nezdá teplota hdd. Je možný aby měl hdd teplotu 61-65 stupňů?
Viz image (program Everest), ten černý je hdd:
Obrázek

Děkuji za info.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 15 úno 2007 00:15

Pokud je skutečně tak teplý a říkáš, že jsi vše osahal, tak na něm téměř neudržíš ruku a to je pro disk špatné a může to být příčinou těch potíží. Pokud byl disk na omak jen teplý, tak asi uvedená teplota Everestem není pravdivá. Co tedy platí z uvedeného?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

pl4toon
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pl4toon » 15 úno 2007 00:36

Před chvílí jsem ho vymontoval z bedny a nechal ho jenom viset na kabelech a zespod se mi zdá nějakej moc horkej. A to pc v podstatě nic moc náročnýho nedělá. Stáhnul jsem teď program DriveSitter v1.3.5.5 a ten taky hlásí 61 stupňů. viz obrázek. Co to tam píše jako BAD? Moc neumim anglicky tak to nechápu.. :-(
Mám ho reklamovat? Nebo je příčina někde v mém v PC?

Obrázek


// Edit v 02:16

Tak mi to nedalo spát a namontoval jsem na hdd všelijaký ventilátory, zespod i zvršku. Pustil jsem Battlefield 2 na cca půl hodiny a teplota bezprostředně po konci hry byla 57°C. Asi po třech minutách klesla ještě o další dva stupně.
DriveSitter už nehlásí u teploty RISK ale OK. Takže to asi fakt bylo tím, protože se mi hra už neseká a pc nezamrzá. Potřeboval bych teď vědět, jestli je zvýšená teplota důvod k reklamaci, protože se mi kvůli větrákum rapidně zvýšila hlučnost pc a to mi moc neimponuje ... :evil: :D
A ještě, co mi to vlastně oznamuje DriveSitter tím BAD (viz.obrázek)? Když na to BAD kliknu pravým a zmáčknu View statistics of focused attribute, tak se mi ukáže toto:
Obrázek
Asi je něco špatně, že? Když musím občas spustit Scandisk, tak mi vždy oznamuje, že opravil minimálně jednu chybu. To bude asi ono, že? Jde to nějak opravit?
Díky za radu :smile:

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 15 úno 2007 11:24

Pokud se tento problém začal vyskytovat po "odejití" předchozího MB, tak bych asi moc neváhal a vyměnil ten HDD. Je možné, že že je také nějaký "načatý". Až nenabootuje PC, tak už bude pozdě něco řešit... :-(

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 15 úno 2007 14:02

Též doporučuji reklamovat dokud je čas a nejprve si uložit data, o která nechceš přijít třeba na CD, nebo DVD, či na jiný disk.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 15 úno 2007 14:23

Každopádně záloha dat ti neublíží. Ale vzpoměl jsem si na Weslovo soukromé lekce o chlazení. Výměnou maderboardu se mohlo změnit i rozložení teplot v bedně ba dokonce i vnitřní proudění vzduchu. Ve správné skříni má být před držákem s disky zapojen větrák s regulací od teploty MB a předním ochranná mřížka co nejtenčí tak aby co nejméně bránila větráku v nasávání vzduchu. HD jsou pak chlazeny proudem vzduchu z tohoto větráku. Na HD se také dělají chladiče. BOhužel vše je to o HW a já se za HW odborníka nepovažuju.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Mister.G
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mister.G » 15 úno 2007 14:41

Pokud máš na hdd teploty vyšší jak 45°C tak se na něm s největší pravděpodobností tvoří při zápisu chyby. Ty jsi tuto teplotu vyrazně překročil, může se ti stát, že při ukončování windows, kdy ukládá všemožný nastavení se ti to uloží špatně a už to budeš spouštět s obtížema. Proto ti také radim uložit všechny tvoje data a hdd reklamovat.
Pak se taky přikláním k Honzovi Paškovi. Udělej si v bedně průvan. Namontuj jeden větráček dopředu (je tam na něj určitě připravený místo), kterej bude nasávat vzduch do bedny a jeden, pokud ho tam ještě nemáš do zadu. Ten zas musí odsávat.
K čemu nám je, že zítra bude líp, když pokaždé, když se ráno probudíme, je dnes.

pl4toon
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pl4toon » 15 úno 2007 15:24

Po instalaci větráků se teploty se pohybují někde okolo 50°C, tak snad to chudák hdd ještě chvilku vydrží, než si najdu čas na reklamaci. Bednu nechávám stále otevřenou, takže průvan je asi dobrej.

Díky vám všem za rady :bigups:

Uživatelský avatar
Mister.G
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mister.G » 15 úno 2007 15:44

No to, že máš bednu pořád otevřenou neni zas tak dobrej nápad. Spoustu beden je konstuovaných tak, aby tam jistým zupůsobem proudil vzduch. Tim, že jí máš otevřenou jsi narušil právě to proudění vzduchu, ale pokud je to jediná možnost jak to prozatím vyřešit a máš na očích teploty i jiných hw, je to taky (krajní) možnost.
K čemu nám je, že zítra bude líp, když pokaždé, když se ráno probudíme, je dnes.

pl4toon
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pl4toon » 15 úno 2007 17:03

No zatím jsem zjistil, že když nechám ještě navíc pootevřený okno, který mám v podstatě hned vedle pc, tak studenej vzduch zvenku jde rovnou do bedny. Takže větráky ženou na hdd vzduch ještě o trošku studenější. Pak mi teplota klesne dokonce na těch vysněných 45°C :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1169
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31
  • zamrzání pc win11
    od gogo1963 » 15 říj 2023 09:34 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1991
    od gogo1963 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 08:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů