Nedostatek virtuální paměti Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Nedostatek virtuální paměti  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 11 úno 2007 16:07

Již delší dobu pozoruji podstatné zpomalení, ale na příčinu jsem nepřišel. Myslím, že to je způsobeno virtuální pamětí. Když chci do Pinnacle natáhnout film, tak se mi to před konce zastaví s tím, že Pinnacle má nedostatek paměti. Mám zvětšit virtuální paměť a zkontrolovat dostatek místa na disku.
Na "C" mám nastavenou velikost 1234-1536 MB (při fyzické RAM 512MB) a aktuální hodnota je
1234MB.
Místo na "C" cca 82GB.
Zkoušel jsem defragmentaci, ale bez výsledku.
Nevíte někdo co se s tou pamětí děje - resp. kam se ztrácí? Už nevím, kde to mám hledat. Dík!

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 úno 2007 16:23

Nemáš najednou spuštěno mnoho programů?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 11 úno 2007 16:32

Pic píše:Nemáš najednou spuštěno mnoho programů?

Právě že nemám. Pokud pominu co běží někde na pozadí a o čemž nevím, pak jenom hodiny a Sunbelt Kerio a v něm mám odpojenou síť. V taskmanageru to je vytížený asi na 25% a z toho asi 20% zabere Pinnacle, resp. studio.exe. Z paměti to bere taky asi 1/3 , max. do 500MB. Proto je to záhada. Nejdřív se to pár minut před koncem třeba renderování zastaví s tou hláškou o malé paměti, pak to odkliknu a po minutě "došlo k problému" a konec. Ale to zpomalení pozoruju již asi 10 dní. Zkoušel jsem on-line kontrolu hijackthis, ale všechno bezpečné.
Ještě musím dodat, že mám 3 log. oddíly cca 100, 100 a 50 GB a ten stránkovací soubor je pro všechny - jestli není chyba tady? Ale dřív to s těmi oddíly běhalo rychleji a bez chyb.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 úno 2007 18:05

Zkus udělat ve Win kontrolu disku systémového a pak ten kde máš ten soubor - Tento počítač - klik na příslušný disk pravým myšítkem - Vlastnosti - nejprve Obecné - Vyčištění disku a pak Nástroje - kontrola chyb a v okénku označit zaškrtnutím obě políčka. Kontrola proběhne po restartu PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 11 úno 2007 18:09

S programem Pinnacle mají problém i počítače s 2GB RAM. Tento program je špatně optimalizovaný a padá nebo ukončuje se skoro každému.Doporučil bych ti používat jiný program.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 11 úno 2007 18:41

Ta kontrola disku se mi moc nezdá, je 2 měsíce starej a nechtěl bych přijít o data. O tom Pinnacle to vím, tak v tom jenom stříhám reklamy, proptože disk to neudělá - vždy to spadne. DVD dělám v Neru Vision.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 11 úno 2007 18:44

Marfy píše:S programem Pinnacle mají problém i počítače s 2GB RAM. Tento program je špatně optimalizovaný a padá nebo ukončuje se skoro každému.Doporučil bych ti používat jiný program.
Tak nějak se s tím ztotožňuji.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 úno 2007 18:47

Kontrolou disku by jsi neměl co zkazit a vyčištění neškodí žádnému počítači. Jinak se budeš divit co se toho za čas nasbírá a zbytečně to zabírá místo.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 12 úno 2007 08:16

Osvědčilo se mně přejít na nižší verzi, pokud jenom stříháš reklamy, verze 8 + poslední záplaty mi jela celkem svižně i na P4 2.8 512MB RAM. Před samotným natažením videa na disk je nutná defragmentace a úplně ideální je mít na to druhý disk.
Pinnacle mi nejlíp jelo na úplně čistých woknech, ale to asi není nejvhodnější řešení. Je to opravdu nenažraný program. Nezkoušels to třeba ve VirtualDubu? Na nenáročný střih je bezkonkurenční a je free. :wink:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 12 úno 2007 08:39

Virtual Dub jsem nezkoušel, ale asi mi nic jiného nezbyde. I když s Pinnacle jsem neměl žádný problémy - mám verzi 9.4.3 a blbne to až poslední dobou. Kontrola disku je O.K. Čistit v podstatě nebylo co, protože to skoro denně projíždím CCleanerem. Film jsem dodělal ani nevím jak. Tak uvidím, co to bude tropit příště. Díky! Jen si nejsem jistý jestli Virtual Dub umí DVD PAL.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 13 úno 2007 07:49

VirtualDub umí to, co umí tvoje kodeky. :wink:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jarod72pm » 13 úno 2007 14:21

Blue Spirit píše:Virtual Dub jsem nezkoušel, ale asi mi nic jiného nezbyde. I když s Pinnacle jsem neměl žádný problémy - mám verzi 9.4.3 a blbne to až poslední dobou. Kontrola disku je O.K. Čistit v podstatě nebylo co, protože to skoro denně projíždím CCleanerem. Film jsem dodělal ani nevím jak. Tak uvidím, co to bude tropit příště. Díky! Jen si nejsem jistý jestli Virtual Dub umí DVD PAL.

pinacle je kvalitní program ,zkus teda pročistit disk a defragmentovat (nejlépe abecedně)
zkus virtualku nastavit min/max na 1024MB (tam je ješte poměr 1:2 skutečná/virtuální)
jinak bez úprav jsou dobré programy pro spojení videa a zvuku :AVI MPEG RM WMV Joiner
na převod :ConvertXtoDVD nebo Win AVI video convektor
to vše na kodecích K lite mega codec pack (kde je prog pro vkladaní titulku do filmu-automat)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Test pamětí Příloha(y)
    od Zakk » 14 čer 2023 20:12 » v Problémy s hardwarem
    6
    2505
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 21:35

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů