MACHINE_CHECK_EXCEPTION

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fliper
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

MACHINE_CHECK_EXCEPTION

Příspěvekod Fliper » 09 úno 2007 00:40

Prosim poradte, mam problem...pri temer kazdem vetsim zatizenim PC (napr. spusteni naky hry) zaslechnu takovej zvuk jako kdyby se vipnul a zapnul disk (ale diskem to nejni....uz jsem to zkousel :cry: .....RAMkama taky ne, CPU-netaktovany nejspis taky ne a zdrojak mam 350W) a behem chvile mi naskoci modra obrazovka s napisem MACHINE_CHECK_EXCEPTION s vypisem ty chyby a koncim(tzn. restart nebo vypnot---zapnout). Co myslite???? ze by update BIOSU??
PREDEM VSEM DEKUJU ZA RADY
DFI LP UT NF3 Ultra-D, CPU AMD 3700+ Toledo, ATI Saphire x1650 pro, 1GB RAM DDR400, zdrojak 350W

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 09:06

Je to toto?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Fliper
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Fliper » 09 úno 2007 09:20

Jj, to je nejspis ono, ale co s tim.....jak zjistim co je spane?
DFI LP UT NF3 Ultra-D, CPU AMD 3700+ Toledo, ATI Saphire x1650 pro, 1GB RAM DDR400, zdrojak 350W

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 09:35

To kdybych věděl, tak jsem ti to napsal hned a nesnažil bych se získat čas posláním odkazu :lol: :lol: :lol:
Asi by nebylo od věci projet paměti nějakým testem a odpovědět si na otázku, zda procesor není taktovaný, či zda jeho chladič dělá správně to, co dělat má. Tedy jestli chladí, zde pomůže nějaký diagnostický program, který ukáže teploty. Další na co tam poukazují jsou chyby sběrnic, ale ty si myslím budou v tomto případě mimo hru, protože data jimi proudí pořád a chyba se projevuje jen při vyšším výkonu. Možná by ještě stálo za úvahu projet počítač MWAV, jestli netahá za dráty nějaký šmejd.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Fliper
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Fliper » 09 úno 2007 09:40

Typoval bych to na zdrojak....mam sice 350W ale je tak 5let starej:(
DFI LP UT NF3 Ultra-D, CPU AMD 3700+ Toledo, ATI Saphire x1650 pro, 1GB RAM DDR400, zdrojak 350W

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 09:54

Jak myslíš, je to tvoje PC, tvoje volba... 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Fliper
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Fliper » 13 úno 2007 20:07

Tak to byl ten zdrojak no...
DFI LP UT NF3 Ultra-D, CPU AMD 3700+ Toledo, ATI Saphire x1650 pro, 1GB RAM DDR400, zdrojak 350W

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 úno 2007 20:15

Žádná rada - jenom konstatování a otázka.
Konstatování: Čeština některých lidí u mne vyvolává bolesti zubů!
Otázka: Proč to něko píše jako SMS?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 úno 2007 21:01

Blue Spirit - jestli to půjde takhle dál i po nástupu vizualizace, budou si lidé za chvíli jen ukazovat posunky místo psaní a slov.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 úno 2007 21:12

Pic píše:Blue Spirit - jestli to půjde takhle dál i po nástupu vizualizace, budou si lidé za chvíli jen ukazovat posunky místo psaní a slov.

Nejsem žádný vědec a chyba nebo překlep se vloudí, ale tímto trpím. Ale je s podivem (tímto se nechci nikoho dotknout), že jsou lidi, kteří nenapíšou soubvislou větu a ještě k tomu bez chyb, při tom ale o PC vědí mnohem víc než já. Ta technika nám dává zabrat.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 14 úno 2007 09:42

Jo, technika někomu skutečně dává zabrat. Minulý týden se mi stalo v jednom obchodě, že jsem kupoval jeden výrobek ve dvou kusech. Při placení vzala mladičká slečna u pokladny (neměli tam registrační pokladnu) kapesní kalkulačku a začala vyťukávat součet cen těchto dvou kusů. Než naťukala druhou číslici, tak jsem jí z hlavy řekl součet, kolik budu platit. Ona se zmohla jen na: vy jste ale rychlý, a pokračovala v ťukání dál. Pochopitelně že psala jako blesk - sem tam uhodila a já jsem rostl. Když se dopracovala ke stejnému výsledku který jsem ji řekl předtím, tak až poté se utvrdila, že ty peníze, co jsem ji v tu chvíli podával, skutečně odpovídají celkové ceně, kterou jsem měl zaplatit. Takže někdy pozor na techniku!
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů