USB TV + audio

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Mikka.M5
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

USB TV + audio

Příspěvekod Mikka.M5 » 09 úno 2007 00:31

Zdravím vás, mám problém s notebookem (nějakej IBM), mám TV připojenou přes USB (tu jak vypada jak flash) a potom mám přes USB externí zkukovou kartu Creative a mám problém se zvukem. Zvuk je oproti obrazu z TV buď opožděný nebo je trochu napřed. Neví někdo co s tím?
CPU Core 2 Duo 1,86Ghz, RAM 2x2GB DDR3, HDD WD 250GB+1,5TB, VGA Intel GMA 4500

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 08:45

Mám bojara, že neuspěješ. Problém by mohlo dělat zpoždění průchodu audio signálu externí zvukovkou. Ale to si myslím bude tak malé, že ho nikdo nepozná. Takže se nabízí, že notes má plnou hlavu starostí se zpracováním kýblu dat od TV a na zvukovku prostě nemá čas. Zkus připojit zesilovač na výstup pro sluchátka, nebo linku, přímo na notesu, tedy pokud tam je. Mé odhady by mohli být poněkud přesnější, pokud bys specifikoval notes trochu blíže, než nějaký IBM. Stejně tak i TV. Podobná flash, to opravdu nepomůže :cry: :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 09 úno 2007 14:09

Obě zařízení (TV a zvukovka) pracují v isochronním módu přenosu, tj. velké objemy dat a tím i potřeba velké šířky pásma USB portu (běžně jedno takové zařízení spotřebovává 90% šířky pásma u full speed a 80% u high speed USB). Z toho je vidět, že mají-li se dvě taková zařízení o USB dělit, tak to může (spíše bude) způsobovat výše uvedené problémy. Ta šířka pásma je myšlena vzhledem ke kořenovému rozbočovači na MB, tj. pokud připojíš k jednomu USB portu zařízení, spotřebovávající 80% šířky pásma, tak na všech ostatních USB portech v PC už budeš mít k dispozici pro bezproblémový provoz pouze 20%.

Uživatelský avatar
Mikka.M5
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mikka.M5 » 09 úno 2007 18:38

Ja bych to trochu víc popsal, ale ten notebook není zas tak můj, ale někoho jinyho (něchtěl sem tím komplikovat problém) Napsal sem všechno co sem věděl, jinak teda dík za radu :wink:
CPU Core 2 Duo 1,86Ghz, RAM 2x2GB DDR3, HDD WD 250GB+1,5TB, VGA Intel GMA 4500


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů