Drivery zvuku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
rockforpeople
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Drivery zvuku

Příspěvekod rockforpeople » 01 úno 2007 14:39

Zdravím, opravdu nespamuji, ale dnes sem překvapivě zjistil toto:

Používám na své MB integr zvuk kartu ale za žádnou cenu se mi nedařilo rozchodit mikrofon. Zkoušel sem ho vzadu i v headeru ale nic. Proto jsem si sehnal jiný kabel pro propojení headeru se zákl deskou a k mému překvapení byl na jednom konci stejný počet kabelů jako mám na desce i včetně jednoho nepoužitého pinu, takže jsem zajásal. Bohužel předčasně. Na headeru sice pořád funguje zvuk výstup na sluchátka, ale zas nejede zvukový výstup na MB.

Jasně napadly mě drivery, jenže při jejich instal z dodávaného CD(které mám od stejné desky od kámošky)mi to vyflusne něco jako:"Driver not found!Please reboot and run this install again."

Nechápu,jak je možný, že nemůže najít ovladač, když by se vlastně měl nainstalovat během tý instalace, která dojede normálně do 100% - až pak ta hláška...Jde o int zvuk SoundMAX AD 1888...desku mám v podpisu...

Když sem zkoušel ovladače ručně tak pořád mikrofon nemakal. Pokud někoho něco napadá nebo víte o podobném článku tady na foru, budu vděčen.
Intel Core 2 Quad 6600 4x2.4, Asus P5K Deluxe, 2x2GB A-Data 800mhz DDR2, Ati x1900xt 512 MB DDR3, Samsung 750 GB, Kworld DVB-T atd atd

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 úno 2007 15:15

Za prvé odzkoušej mikrofon v jiném PC. Některé mikrofony vyžadují napájení a to musí zvuková karta podporovat. Za druhé jaké používáš reproduktory (2 a více) a zda je máš nastaveny jen na stereo nebo jinak.
Mikrofon se strká do růžového konektoru. Jinak nainstaluj originální ovladač z CD k Tvé základní desce.
Jinak je Tvůj problém řešen zde a je tam i adresa na stažení audio driveru:
http://www.motherboard-forum.com/asus/P ... 07879.html
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
rockforpeople
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod rockforpeople » 01 úno 2007 16:39

Takže mikrofon používám spolu se sluchátky Genius - je na sluchátkách...repro mám nastavené stereo, vím že při 5.1 a pod se může vstup mikrofonu chovat jako výstup zvuku - tedy myslím :roll: na tom odkazu je popsáno že je potřeba nejdříve nainstalovat drivery chipsetu a pak teprve zvuk...chipset ale nainstal mám a instalace driveru zvuku pořád nejede....zkusím přeinstal a uvidíme....
Intel Core 2 Quad 6600 4x2.4, Asus P5K Deluxe, 2x2GB A-Data 800mhz DDR2, Ati x1900xt 512 MB DDR3, Samsung 750 GB, Kworld DVB-T atd atd

Uživatelský avatar
rockforpeople
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod rockforpeople » 01 úno 2007 17:30

Tak sem reinstal ovladače...začal sem chipsetem a pak zvuk jak je popsáno v tom článku...bohužel to nepomohlo nenapadá jiné řešení??
Intel Core 2 Quad 6600 4x2.4, Asus P5K Deluxe, 2x2GB A-Data 800mhz DDR2, Ati x1900xt 512 MB DDR3, Samsung 750 GB, Kworld DVB-T atd atd

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 úno 2007 18:15

Mrkni do správce zařízení, jestli je vše OK. Nemáš náhodou Spybot?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Misto zvuku 5.1 jen 2.0
    od kuře » 19 říj 2023 14:32 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1678
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 09:25
  • Vypadávání zvuku na Discordu
    od Ghoust23 » 12 čer 2023 20:12 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1303
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů