zvuková karta

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Houmi
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

zvuková karta

Příspěvekod Houmi » 26 led 2007 11:17

po instalaci windows mi nejde nainstalovat originál ovladače od zvukové karty.Zkoušela jsem jiné z netu ale na žádné nereaguje.Pokaždé průvodce žádné nenajde :idea:

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 led 2007 11:46

Tvůj dotaz je tak trochu z kategorie zoufalého výkřiku do tmy. Jaký systém jsi instalovala (3.1, 95, 95USB, 98, 98SE, 2000, XP)? Jaká zvuková karta? Chodilo to dříve mravně? Pokusím se zahrát si na jasnovidce. Přecházíš z WIN 98 (98SE) na XP a zvukovka ač původně hrála, nyní vzdoruje. Je to tím, že výrobce karty zanikl, nebo ukončil podporu karty a tudíž neexistují ovladače pro XP. Pokud se pletu, je to tím, že nejsem jasnovidec... :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Houmi
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Houmi » 28 led 2007 14:29

dříve fungovala normálně ale objevili se jiné potíže a tak jsem instalovala xp.Jinak mám nVidia nForce3 nevím jestli je tohle zrovna ten správný údaj ale jsem pc analfabet

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 led 2007 14:54

Houmi píše:dříve fungovala normálně ale objevili se jiné potíže a tak jsem instalovala xp.Jinak mám nVidia nForce3 nevím jestli je tohle zrovna ten správný údaj ale jsem pc analfabet

Předpokládám, že systém funguje. Pokud máš ovladače na CD, tak by je "průvodce" najít měl. Pokud to přečte mechanika. Nejspíš děláš chybu v instalaci ovladačů.

exnerkuba
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod exnerkuba » 28 led 2007 17:56

zkus nainstalovat ovladače nejdřív z CD a až pak pomocí systému případně si ve správci zařízení zvukarnu odeber a zase po restartu přidej

Uživatelský avatar
djmalda
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 142
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod djmalda » 28 led 2007 21:19

mam podobny problem , zvukovka me jeste tak pred tydnem fachala normalne ale potom jako by se odinstalovali ovladace nebo co a uz nejela , reinstaloval jsem PC , a zkusil znovu ale zvukovku vubec Pocitac nenasel , uz nevim co dal zkousel jsem vsechny ovladace a take jinou verzi ,,piratskou,predtim originalni XP '' ale stejne to nepomohlo , myslim si ze by problem mohl byt v hardwaru , protoze uz jsem zkusil vsechno , takze jsem rozebral PC , zkontroloval jestli je vsechno ok ale stejne nic , PLS jestli si myslite ze je to softwarovy a ne hardwarovy problem napiste uz si newim rady
PS : mam integrovanou zvukovku realtek , Athlon 3200+ , Ati Radenon 256 mb , 1024 mb ram

diky za odpoved

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 led 2007 07:22

djmaldo, asi by bylo lepší, kdybys založil vlastní topic. Ono se v tom pak špatně orientuje, co komu kdo radí, nebo s kým o čem debatuje, když se řeší víc problémů najednou :wink: Zkus se podívat do BIOSu, jestli u zvukové karty nemáš nastaveno disabled.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 led 2007 09:29

Jen takový poznatek, co se týče zvuku. Asi před týdnem jsem chtěl z TV karty nahrát nějakou irskou muziku. Na poslední chvíli jsem to vyzkoušel a bylo to hluchý. Správce hlásil, že pro audio TV nejsou nainstalovány žádné ovladače. Muzika v háji. Tak jsem to přeinstaloval a výsledek stejný. Aktualizace ovladačů nepomohla, zase to hlásilo, že nebyly nalezeny lepší. Sehnal jsem jiné na CD a se stejným výsledkem. Tak jsem si z Leadteku stáhl nejnovější a zase stejný. Tak jsem se na tu bednu vrhnul se šroubovákem a hned jsem viděl, že mám vzadu vytažený kabel od propojení zvukovky s TV kartou. Tak jsem seřval kocoura, který si s tím občas hraje a dobrý. Akorát mi zase nejde levej reprák. Tak nevím, mám vzít šroubovák, koupit nový, nebo seřvat kocoura? :evil:
P.S. Je to potenciometr. :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 led 2007 09:58

Spirite, jen by mě zajímalo, jak se kocouř tvářil? Jestli to chápal, jako ten náš, tak ber rovnou šroubovák :lol:

Jinak už se mi taky párkrát stalo, že jsem při sestavování PC, párkrát připojil kabely, ať od zesilovače, nebo monitoru na integrované periferie, místo na karty a pak mě polívalo horko, kde se stala chyba... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    921
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • Karta
    od Quadros » 26 kvě 2023 09:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1355
    od Quadros Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 09:06
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    872
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1666
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    819
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů