Vypalovačka Sony CRX 320

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypalovačka Sony CRX 320

Příspěvekod Hufino » 03 pro 2004 09:23

Ahoj.Mám Vypalovačku Sony CRX 320 a při kopírování CD (legální), z CD (master) na Sony (slave) mi Nero 6 hlásí, že vypaluje rychlostí 40x,ale trvá to i s kontrolou zápisu cca 29 min,jakoby to vypaloval rychlostí asi 2x. :-( :mad: :?: .Co s tím.Systém WXP.Děkuji.
:shock: Hu

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 pro 2004 10:59

Zkontroluj, jestli je u obou mechnik zapnutý DMA. Tohle nastavení najdeš ve Správci zařízení, položka Řadiče IDE/ATAPI. Zobraz si vlastnosti toho kanálu, kde sou ty mechaniky (snad je to sekundární) a na kartě Upřesnit zkontroluj, jestli vypadá takhle:
Obrázek
Jinak taky píšeš, že máš vypalovačku na slave. Vono na tom zas až tak moc nezáleží, ale osobně preferuju umístění vypalovačky na master a čtecí mechaniky na slave...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sony

Příspěvekod Hufino » 03 pro 2004 11:15

Díky.Mrknu.
:shock: Hu

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 03 pro 2004 12:19

A nebylo by lepší mít obě dvě mechaniky jako slave?? Nejsem si jistý, jestli si to pamatuju správně, ale někde jsem snad četl, že v případě přímého vypalování z CD-ROMu do vypalovačky je lepší nemít je zapojené na jednom kabelu.
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 pro 2004 12:30

:D Tohle sou právě ty nekonečný spory, co kde by mělo bejt zapojený... :D Už ať se pořádně rozšíří SATA :wink:
Při zapnutým DMA není zapojení mechanik na jenom káblu problém... A v dnešní době, při existenci ochran proti podtečení zásobníku to není problém ani při jeho vypnutí. Akorát že to trvá... Správný zapojení prostě neexistuje. V podstatě asi záleží na tom, co uživatel dělá častějc. Jestli kopíruje z CD na CD, nebo z disku na CD.

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypalovačka Sony CRX 320

Příspěvekod Hufino » 06 pro 2004 08:14

Tak jsem to omrknul a přehodil obě mechaniky na režim DMA.1 mechanika hlásí aktuální režim přenosu - režim PIO a vypalovačka režim Ultra Word DMA 2.Zatím jsem to nevyzkoušel,tak uvidim.Díky.
:shock: Hu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 pro 2004 11:12

Když tam máš povolenej ten DMA režim, tak jestli je všechno ostatní v pořádku, měly by mechaniky jet buďto v UDMA2, případně multi-word DMA 2. Pokud pořád hlásí režim přenosu PIO, asi bude někde ještě jinej zádrhel. Můžeš je zkusit různě prostřídat na káblech, případně by nebylo od věci zkusit přeinstalovat ovladače k desce...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů