Hlasitost zaznamu mikrofonu je neznatelna

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scisco
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hlasitost zaznamu mikrofonu je neznatelna

Příspěvekod Scisco » 04 led 2007 23:21

Zdravim,

mam mensi problem... Uz chvili pouzivam zvukovou kartu Creative Sound Blaster Audigy SE Nejaky čas nepouzivam mikrofon, ale ted ho zase potrebuji, jenomze po vyzkouseni tří mikrofonu vsemoznych znacek a velikosti zjistuji, ze v Záznamu zvuku pres Win XP (Start -> Příslušenství...) me ukazatel vykazuje opravdu malou hlasitost, respektive ukazatel nedela vlnky, ale jen takovou silnejsi caru a abych vubec slysel, co jsem do MIC rikal, musim repráky (Logitech 5.1) zesilit skoro na maximum... V nastaveni hlasitosti v ovladacich panelech mam hlasitost ZÁZNAMU mikrofonu na max. a to samé i v softwaru prilozenemu ke zvuk. karte. Mikrofon mam zapojeny ve spravnem portu, ponevadz mi zbyva jen jeden a ten je na MIC. Uz opravdu nevím co s tím, reinstal ovladaču nepomohl, aktualizace taky ne a vsechny mikrofony co mam delaji totez a jsou 100% funkcni. Mam i integrovanou zvuk. kartu, ale tu mam v BIOSu zakazanou a ve Spravci zarizeni ani v Everestu není. Mimochodem na tech dvou predchozich kartách mikrofony šlapaly jak o zivot... Za rady predem dekuji, Zdraví Writer

Reklama
Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Unholy » 04 led 2007 23:55

Měl jsem podobnej problém s mikrofonem :) Když sem ho zapojil normálně do MIC tak to bylo hrozně potichu.. Vetšina mikrofonů dnes používaných u PC potřebují určité vstupní napětí. Naštěstí sem měl patřčný vstup na základní desce a stačilo podle manuálu zapojit tam. Nejspíš na tom budeš uplně stejně :) Zkusi si najít nějaké další podrobnocsti o tom vstupu.
Naposledy upravil(a) Unholy dne 05 led 2007 15:33, celkem upraveno 1 x.
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 05 led 2007 07:01

Unholy, prosím, neplácej nesmysly. Nevšiml jsem si, že by se používaly uhlíkové mikrofony s neuvěřitelně nízkou citlivostí a schopností pracovat od cca 2500Hz do cca 3500Hz. Jejich éra skončila před páááár lety s érou telefonů s rotační číselnicí. Dnes se používají nejčastěji elektretové mikrofony. Tvé označení další skupiny, jako impedančních mikrofonů je značně zkreslené. Patrně jsi měl na mysli elektrodynamické. Všechny mikrofofony mají nějakou impedanci, tedy elektrodynamické, elektretové, či kondenzátorové (ba i ty uhlíkové). :idea:

Scisko, nemáš ve WIN nastavený výstup ze ZK 5+1? Pak jsou vstupy do karty využívány pro výstupy. Jaké mikrofony používáš (elektrety, dynamiky)? Zkus povolit v BIOSu tu integrovanou a zkus to na ní.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Scisco
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Scisco » 05 led 2007 14:03

Karlos: No predpokladam ze vsechny tři mikraky co mam jsou elektretove, uz podle ceny, nicmene jdu to overit... Jo jo, jsou to elektretové. Nicmene posilam obrazek s nastavenim, at v tom mame jasno vsichni. Na integrovane karte mikrofon jde, ale zase nejde 5.1, to radsi ozelim mikrák, nez 5.1

Unholy: No jenomze na zakladni desce uz mi vstupy nejdou, integrovana zvuk. karta je vyrazena v BIOSu...
Přílohy
Nastaveni zvuku.jpg
Veskere nastaveni zvuku co jsem nasel...

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Unholy » 05 led 2007 15:28

to karlos: Dik.. Myšlenka snad ok, ale špatně sem se vyjádřil :( Ono se fakt zdá že tam nemá vstup pro ten elektretovej mikrofon. (kerý potřebuje fantomové napětí mezi 3 - 15V asi) ale jen pro elektrodynamický. Příště budu raděj mlčet a nechám to na vás znalcích :) Přiznávám že to byl blábol, kaju se :o) (psal sem to dost pozdě večer a znělo mě to logicky tak sem se tim už moc nezabýval)
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2925
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31
  • Hlasitost / výkon Genius SP-HF1800A
    od Bulit.Sven » 07 dub 2024 12:42 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    4
    1405
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 19:13
  • Kde zjistit efektivní dosah mikrofonů?
    od X » 17 čer 2023 11:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    709
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 14:55

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 16 hostů