Dva systémy, dvakrát HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dva systémy, dvakrát HDD

Příspěvekod liborek » 31 pro 2006 12:50

Momentálně používám na jednom hardu XP a Win 98.Při zapnutí se mi klasicky objeví nabídka zda chci XP nebo 98.Jenže kvůli velikosti souborů potřebuji XP hodit na NTFS/momentálně mám FAT 32/.Kdybych koupil druhý hard a na jeden dal XP v NTFS a na druhý WIN 98.Jak to bude pracovat?Půjde to takhle?Objeví se mi při spuštění stejná nabídka jako nyní co chci spustit?Nebo taky nebudou ty 98 vidět?Abych zbytečně nekupoval druhý hard.

/liborku, už jsi tady dlouho, abys věděl, kam zařazovat příspěvky. Tenhle určitě napatří do připomínek k fóru
/přesunuto
/mikel

Reklama
Krtek
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: listopad 06
Bydliště: Bezděkov nad Metují
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Krtek » 31 pro 2006 13:06

Myslim, že se ti potom žádná nabídka neobjevý. Protože pokud budou systémy na oddělenejch hadrech tak o sobě asi ani nebudou vědět. Ale hlavně bys musel při každým bootu v BIOSu nastavovat hadr ze kterýho chceš systém najet. Kdyžtak mě opravte.
Intel Celeron 2,26GHz, 768 MB RAM, ATI Radeon 7000 - Moc toho na něm nejde, nebo se to škube.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 31 pro 2006 13:21

Toho jsem se právě bál.Bootovací bude samozřejmě ten s XP.Asi bude nejlepší mít dva počítače :smile: Což ani nejde o prachy/na ty 98 mě stačí nějaký starší/ale o místo.Pokud bych ty dva počítače měl,nevíte jestli existuje nějaká "rozdvojka"na monitor abych to nemusel přehazovat?

Krtek
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: listopad 06
Bydliště: Bezděkov nad Metují
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Krtek » 31 pro 2006 13:41

Nebo MS Virtual PC. Pak je to naprosto oddělený, akorát mi ty 98-čky nepřipadly moc svižný, když jsem to testoval.
Intel Celeron 2,26GHz, 768 MB RAM, ATI Radeon 7000 - Moc toho na něm nejde, nebo se to škube.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 31 pro 2006 16:00

Na jiném místě řeším související problém.Něco tam padlo a tak se zeptám i tady.Pokud mám disk rozdělený na tři části/C:,D:,E:/přičemž je na C:-Win XP,na D:-různé hry,E:-Win98.Pokud bych převedl na NTFS jen to D: fungovalo by to?Tedy pokud bych měl větší soubor než 4giga tak bych s ním pracoval na D:?
System /tedy XP/ by byl ve Fat 32.Bylo by to pro mě nejlepší neboť bych mohl pracovat mezi XP a 98 a z XP bych mohl chodit s většíma souborama na D:.Jen jestli by to D: zase bylo vidět.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 31 pro 2006 16:28

Pokud budeš mít na C Fat32, tak D s NTFS neuvidí, obráceně ano.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 31 pro 2006 21:52

Tak ještě jinak C:-Win XP NTFS,D:-NTFS,E:-Win 98-FAT-32.Bude to fungovat?

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 01 led 2007 12:48

V pohodě používám rozdělení jednoho disku

1 oddil Primary FAT
2 oddíl Primary NTFS
3 oddíl Primary Ext
4 oddíl Logický NTFS (tj. celý oddíl 3)

Mám Win 98 (Na 1. oddíle) a Win XP (Na 2. oddíle)
Bootmanager mam XOSL

Win 98 nikdy neuvidí oddíl s NTFS. Win XP by mohly vidět FAT ale ja to mam zakazane
(Xosl skryje Fat oddíl před spuštěním win XP)

Nejsem si jist zda xosl umi spustit boot z jineho disku a ani jestli umi SATA disky
ale co se tyče jednoho ATA disku tak je v pohodě.

Co se předchozího dotazu týče fungovat to bude ale ty Win98 musí být první

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 01 led 2007 13:53

Pavel123:Win 98 první?Jako,že musí být na C:? a XP na E?Nebo jak to myslíš?Když instaluji musím nejprve 98 a pak XP.Mám jako nainstalovat 98 na C: a XP na E?To snad nemá žádný vliv nebo jo?

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 01 led 2007 15:08

Win98 musí být na prvním primary oddíle kvůli bootování. Úplně nejednodušší je
rozdělit disk na dva primary oddíly a na první nainstalovat W98 (Bude C:\)
Potom nainstalovat na prázdný (tj. druhý primary oddíl) WinXP a XP si samy vytvoří menu
pro výběr mezi Win98 a XP. Ve win98 bude exitovat jen disk C:\ (fat) a ve winXP uvidíš
dva disky, jeden XP(NTFS) a druhý win98(FAT). Akorát již nevím jak to bude s pímeny disků

exnerkuba
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dva systémy ,dvakrát HDD

Příspěvekod exnerkuba » 01 led 2007 15:53

liborek píše:Momentálně používám na jednom hardu XP a Win 98.Při zapnutí se mi klasicky objeví nabídka zda chci XP nebo 98.Jenže kvůli velikosti souborů potřebuji XP hodit na NTFS/momentálně mám FAT 32/.Kdybych koupil druhý hard a na jeden dal XP v NTFS a na druhý WIN 98.Jak to bude pracovat?Půjde to takhle?Objeví se mi při spuštění stejná nabídka jako nyní co chci spustit?Nebo taky nebudou ty 98 vidět?Abych zbytečně nekupoval druhý hard.
no napadlo me jestle by nebylo nejlepší si oba operačáky nainstalovat na 1. HDD a na ten druhej si dávat jen data a bylo by to podle mě lepší i z hlediska budoucího formátování

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 01 led 2007 17:07

Tak na jeden hard WIN XP-NTFS a Win98Fat32.Na druhý data v NTFS.Data potřebný k 98 bych nahrával jen na oddíle s nima/těch není moc/...Šlo by to?Jen jak rychlý by byl přístup k těm datům na druhém hardu?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů