CD a DVD mechaniky neznámé (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 31 pro 2006 19:00

Pic píše:Máš tam asi ještě jeden ovladač Cd, nebo DVD mechaniky, který je navíc. Tedy pokud máš 2 mechaniky a ne 3.


mám 2 mechaniky ta 3 byla virtualní tu když vypnu tak ten její ovladač zmizí

Reklama
Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 31 pro 2006 19:07

když najedu na vlastnosti těch výše zmíněných ovladačů je tam stav zařízenía tam je napsáno


Kód 41
Ovladač zařízení byl pro tento hardware úspěšně zaveden, ale nelze najít hardwarové zařízení. (Kód 41)


Doporučené řešení


Ovladač byl zaveden, ale systém Windows nemůže zjistit zařízení. K této chybě dochází, když systém Windows nezjistí zařízení, které není typu Plug and Play.

V případě, že bylo zařízení odebráno, odinstalujte ovladač, nainstalujte zařízení a potom klepněte na možnost Vyhledat změny hardwaru, abyste mohli znovu nainstalovat ovladač. Pokud hardware nebyl odebrán, je třeba získat nový nebo aktualizovaný ovladač zařízení.

Pokud zařízení není typu Plug and Play, je možné, že budete potřebovat novější verzi ovladače. Chcete-li nainstalovat zařízení, která nejsou typu Plug and Play, použijte Průvodce přidáním hardwaru. Klepněte na odkaz Výkon a údržba v Ovládacích panelech, potom na odkaz Systém a na kartě Hardware klepněte na položku Průvodce přidáním hardwaru.

Na kartě zařízení Obecné vlastnosti spusťte klepnutím na položku Poradce při potížíchPrůvodce odstraňováním potíží.


Tak si myslím že to bude asi v kšandách nebo jak se tomu kabelu říká


ale i tak všem děkuji zapomoc a přeji pěkný silvestr a nový rok :number1:

Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 01 led 2007 10:24

El Diablo píše:Odeber všechny jednotky s otazníkem a restartuj PC, možná bude potřeba odstranit i řadič IDE...



Když odstraním všechny ovladače co jsi tu psal tak po restartu se stejně nic nezmění

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 led 2007 11:52

Zkus vždy jen jednu mechaniku.. Případně zkus vyměnit datový kabel. Pro jistotu se podívej zda jsou dobře zasunuty jumpery určující Master a Slave mechaniku. Zkus odstranit virtuální mechaniku. Podívej se do Biosu, zda jsou tam mechaniky vidět, pokud ano je problém ve Windows.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 01 led 2007 13:29

Pic píše:Zkus vždy jen jednu mechaniku.. Případně zkus vyměnit datový kabel. Pro jistotu se podívej zda jsou dobře zasunuty jumpery určující Master a Slave mechaniku. Zkus odstranit virtuální mechaniku. Podívej se do Biosu, zda jsou tam mechaniky vidět, pokud ano je problém ve Windows.




Jinej datovej kabel doma nemám tak to nezkusím nejdřív zítra dnes je všude zavřeno :x Virtualní mechaiku jsem odstranil nic se nezměnilo.


V biosu jsem našel obě CD-romky ale tomu už nerozumím co jsi mi psal
Pro jistotu se podívej zda jsou dobře zasunuty jumpery určující Master a Slave mechaniku.

Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 01 led 2007 19:58

jsem v koncích nemužu si ani zazálohovat data abych to s formátoval

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 led 2007 21:01

Jumpery na disku jsou takové malé "čudlíčky", které zkratují dva sousední piny. Na mechanice je vytištěno, někdy i vyryto zapojení těchto jumperů při nastavení disku na Master (M) a nebo Slave (Sl). Master se připojuje na datový kabel na konec a Slave doprostřed. Master mechanika je pak ve správě disků uvedena hned za posledním HD a po ní mechanika Slave. Jumpery se mohou někdy uvolnit a proto píši, aby jsi je zkontroloval.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Přema
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Přema » 01 led 2007 23:14

Mám hotov a vyřešen problém s CD-romky konečně :idea: byl to boj a já vyhrál :evil:
Problémy jsem odstanil programem WinXP Manager asi jsem tam měl někde nějakýho zmetka kterej mě ničil

Více informácí o tom programu máte zde
http://viry.cz/forum/viewtopic.php?t=17549 kde jsem tu radu taky získal

Jinak děkuji všem za snahu mi pomoci
:number1: :number1: :number1: :banana: :banana:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • neznámé hlášení po zapnutí
    od cucumber » 30 led 2024 17:45 » v Vše ostatní (sw)
    1
    707
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 18:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů