Problém při hraní her

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

edited
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém při hraní her

Příspěvekod edited » 29 pro 2006 19:21

zdravim.

Mám problém. Když hraju na notebooku hry, tak se mi objeví tyhle čtverečky. (http://img217.imageshack.us/my.php?image=aaaqc7.jpg) Myslel jsem si, že to je tím, že to noťas prostě nezvládá, ale ono se to stává jsem při ,,statickým" (např. v menu) obraze a když hraju, tak jde hra naprosto plynule a žádný ,,čtverečky" se neobjeví .

Notebook má grafiku Ati mobiliti X1300 - 128MB vlastní a 512MB Hypermemory, procesor AMD Turion 64 X2 1,6GHz, 1GB ram.) Konkrétně je to Acer Aspire 5103WLMi

Díky edited

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 30 pro 2006 00:34

Hmm to vypadá na špatnou videopaměť, ale pro jistotu zkus reinstalovat ovladače.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 30 pro 2006 07:16

a taky vypnout hypermemory...té kartě je víc paměti stejně k ničemu..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 30 pro 2006 09:54

Sem četl hypermotory... :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

problem

Příspěvekod cybernovi » 30 pro 2006 11:48

jojo, je to ovladačema, jak nekdo říkal. Mam tu samou grafiku v noťasovi. Stále řeším stejny problem. Kdyz najdu ovladace, ktery jsou pro to určené, tak pak mi šlapou všechny hry bez chyb, jak říkaš čteverčku, ale zase mi nefunguje ControlCenter a Powerplay(rizeni vykonu grafarny) a kdyz tam kopnu jiny tak mi funguje CC ale zase mam chyby ve vykreslovani... :x

Krtek
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: listopad 06
Bydliště: Bezděkov nad Metují
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Krtek » 30 pro 2006 16:09

Taky mám trochu problémy rozjet control center, ovladače jsou origo z ati - amd nebo jak se to teď jmenuje. Je ten CC vůbec k něčemu???
Intel Celeron 2,26GHz, 768 MB RAM, ATI Radeon 7000 - Moc toho na něm nejde, nebo se to škube.

kolers
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kolers » 30 pro 2006 16:15

s control center ma problemy skoro kazdej :?

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

CC

Příspěvekod cybernovi » 30 pro 2006 16:16

no da se toho nastavit v CC dost. Pro me nejdulezitejsi nastaveni vykonu, protoze kdyz jede zbytecne book na baterku s full grafikou tak zere moc. A jeste roztahnuti obrazu pr hre s nizsim rozlisenim. Pak se tam da nastavovat vyhlazeni,barvy,pouzivani ext.monitoru ...


EDIT: jeste skuste Ati Tray Tools http://www.sosej.cz/software/utility-a-ovladace/optimalizace-a-diagnostika/ati-tray-tools/ jako náhrašku náročnyho CC

Krtek
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: listopad 06
Bydliště: Bezděkov nad Metují
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Krtek » 30 pro 2006 17:06

Když dám to ATi Tray tools tak mi okamžitě spadnou wokna, jakmile potvrdím konec instalace. Místo CC používám nějakou náhražku od ATi, myslím, že to je ATi Control panel. Řekl bych, že se tam nechá nastavit to samý jako v CC. To padání nemůže na to mít vliv nějaký problém GK??? Když použiju něco na taktování tak už při mírným zdvižení frekvence mám chyby v grafice. :evil: :evil:
Intel Celeron 2,26GHz, 768 MB RAM, ATI Radeon 7000 - Moc toho na něm nejde, nebo se to škube.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

CC

Příspěvekod cybernovi » 30 pro 2006 17:16

ted jsem to Ati tray tools zkousel a funguje mi a je tam toho mooc. Ten CC panel mi prijde uplne silenej, da se tam nastavit jen to same, co ve widlích, takže rozliseni, frekvence a pouzivany monitor..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů