Chlazení - Speed Fan

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chlazení - Speed Fan

Příspěvekod Jan Pašek » 29 pro 2006 07:53

Po přidání dalšího HD jsem pro kontrolu parametrů zdroje nainstaloval SpeedFan a i když sem přidal jeden větrák do krytu keysu zboku kde na něj jsou připravené otvory nepovedlo se mi snížit teplotu AUX jinak celkově teplota ve skříni klesla o 5 stupňů.
Mám tedy problém s chlazením AUX podle SeedFan jsou na chlazení AUX vyčleněny dva regulované ventilátory Bohužel nemám tam ani jeden zapojen. Dále nevím co si pod zkratkou AUX mám představit. Jo a ještě mne zaráží že AUX nepřeleze 51 stupňů tak jesli chyba není v nastavení SpeedFun a já nedělám z komára velblouda.
Přílohy
SpeedFan.jpg
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 pro 2006 08:41

AUX = auxiliary = pomocný. Mně se tahle položka objevila v senzorech v Everestu, když jsem připojil další větrák na MB do konektoru označeného chipset.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 pro 2006 08:54

Že by to byl nechlazený můstek VIA pro SATA disky přidával sem. Doposud sem ale neměl důvod dělat kontrolu zdroje a ani chlazení tak nevím jak to vypadalo předtím. Jo a bez typu maderboardu se asi nedopátráme co to je mám Asus P5VD1-X.
Vidim že je tu dnes od rána narváno tak kdyby se našel zas nějaký chytrý chlapec či dívka co by mne popostrčil o kus dále byl bych vděčný.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 pro 2006 11:04

Jestli se nepletu, tak teplota chipsetu je označená jako System. Takže bych to prostě hádal na problém SpeedFanu a absence teplotního čidla. Konkretizuj, jaké větráky jsi přidával a jestli jsi zapojoval i další teplotní senzor.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 pro 2006 11:09

Přidával sem větrák na víko Keysu kde pro něj byly připraveny otvory. Zapojen je na plný výkon přes redukci k HD dál sem tápal takže jsem nic jiného se svitchema na základní desce nedělal bo sem ani nevěděl kam by se měl připojit regulovaný větrák pro systém. Tudíž pokud tam bylo nejaké čidlo přemostěno je přemostěno stále rozhodně jsem nic dalšího nepřidával.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 pro 2006 12:55

V tom případě si z toho nedělej hlavu. Přidáním větráku na case jsi rozhodně nepřidal žádné tepl.čidlo, takže není co měřit. SpeedFan takhle bohužel funguje, že pro chybějící senzory prostě uvádí bludy.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 pro 2006 13:01

Tak dík v tom případě ten větrák zas odpojím protože PC dělá ukrutnej randál a já ho pořídil vlastně jen kvůli tomuhle.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 pro 2006 07:21

Jen doplním Originál utilitka pro kontrolu parametrů v PC pro ty kdo mají stejnou základní desku je na CD k desce. (typ desky v přízpěvku výše)
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Aio chlazení
    od Krolino » 08 úno 2024 09:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1095
    od Krolino Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:42
  • Vodní chlazeni
    od fishus » 18 bře 2024 20:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    826
    od fishus Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 21:01
  • Nejlepší 60mm větrák pro chlazení košů s hdd
    od Ondras66 » 27 čer 2023 00:31 » v Vše ostatní (hw)
    12
    2343
    od Ondras66 Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 20:01

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů