Vypnutí monitoru po startu pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypnutí monitoru po startu pc

Příspěvekod šuny » 28 pro 2006 16:15

Dobrý den, ahoj...
Asi dva týdny se mi při spuštění pc vypne monitor a já musím pc spustit podruhé nebo na potřetí..
většinou se mi monitor vypne při obrazovce Vítejte a pokud ne zde tak při načtení ikonek a nabídky start a hl.panelu. Nevíte čím to může být??zkoušel jsem i jiný monitor(televizi) a stejně to dělá. Může to být zdroj nebo grafická karta?
díky předem

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 28 pro 2006 16:59

Měl jsem podobný problém (windows naběhly jen v nouzáku, respektive s vypnutám IRQ pro VGA v BIOSu). Po výměně grafické karty vše OK. Máš-li možnost vyzkoušet jinou grafárnu, učiň tak, protože se to zdá nejpravděpodobnější. V horším případě tak alespoň eliminuješ špatnou variantu.

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod šuny » 08 úno 2007 12:25

zatím jsem neměl možnost vyzkoušet jinou graf.kartu a tak jsem zkoušel jiný věci..
přeinstalovatl jsem windows - 2x a zkoušel jsem i jiný ovladače grafiky, i bez ovladačů..a blbne to..
možná to je přehříváním GK nebo něčeho, ale nevím jak to zjistit v biosu GK není...
zkoušel jsem i spoustu programů na spyware a viry a když něco najdou a smažou tak stejně nic nepomáhá...
jsem zoufalej...

v poslední době to ale vypadává při větší zátěži - tedy když spustím hru, nebo tak... ale Fallout 2 mi jede bez problému :D to jsem rád aspoň že to..

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 úno 2007 13:00

Zkoušel jsi to vyčistit pomocí programu Mwav.exe. Jestli ne, stahni si program zde: http://www.mwti.net/products/mwav/mwav.asp, nejprve dej update a po aktualizaci pak "Scan & Clean". Program všechny potvory co najde i bezpečně odstraní.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod šuny » 08 úno 2007 16:37

jj.to už jsem zkoušel...

a teď sem se tak díval a zjistil jsem že větráček na grafárně se netočí...vypadá že se prostě spálil...
dá se koupit nebo někde sehnat větráček na mx440 jen tak??

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod šuny » 08 úno 2007 19:46

tak ne, větráček jsem rozjel...po zapnutí se roztočí třeba na necelou vteřinku a pak se zastaví...a když ho roztáčím ručně tak se někdy chytne a jede pořád...ale sám má problémy se rozjet...čím myslíte že to je??
zdroj?díky

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 úno 2007 20:07

Větráček vyměnit - je poškozen. Koupit se dá i v internetových obchodech. Měl jsem podobný problém. Jinak Ti hrozí poškození GK přehřátím!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod šuny » 08 úno 2007 20:23

jenže teď mi jede a dobře...točí se jak za mlada...ale do windowsů se teď nějak dostat nemůžu vypne se to hned po loadovací obrazovce...jen nouzák....
já si prostě myslím že je to špatným zdrojem...a prostě nedává dost šťávy...a tak se nědokáže ten větráček sám zapnout někdy..a proto se přehřeje grafárna a vypne se...ale je divný že to teda pustí do nouzovýho režimu..

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 08 úno 2007 21:51

No, pokud odešel větrák a pak to začalo blbnout a pak si větrák rozjel, tak se dá předpokládat, že na té grafárně už bude něco "načatýho", to zhoršování stavu by tomu odpovídalo.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 09:18

Větrák každopádně vyměnit. Jedna cívka je v pytli a pokud se rotor, tvořený magnetickým prstencem zastaví tak nešikovně, že bude stát póly proti funkčním cívkám, tak se neroztočí. I když se roztočí jede jen "na půl plynu". Každopádně se mu nedá věřit. Vyměň větrák (max 100,-) a projeď počítadlo klasickými procedurami, tedy vyčistit registry, odvšivit, odbahnit... Možná se staly dvě věci najednou, lokalizoval jsi HW problém a nakoupil jsi SW problém.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 09 úno 2007 09:41

Jak už píšu o kousek výš, problém jsem měl obdobný a teď zjišťuju, že i s větrákem se ten případ shoduje – větrák mi tenkrát taky odešel. Měl jsem GeForce 2 MX 400. Jednoho dne začal větrák skučet, pak se rozběhl na ruční popostrčení a jednoho dne – se zhnědlou samolepkou – umřel úplně. Karta fungovala pořád a já žil v domění, že takovou vykopávku není třeba chladit větrákem, že jeho pozůstatky mohou splnit funkci pasivního chlazení, které by 64bitové kartě mělo stačit.
Očividně nestačilo – při startu windows se v určité fázi odpojil monitor a … nic. Pouze nouzák.
Obešel jsem to tak, že jsem v BIOSu zakázal IRQ pro VGA, ale pak jsem dosáhl truecoloru jen do rozlišení 1024×768, výš už pouze hicolor. Některé programy (vyžadující DirectX) nechodily vůbec.

Pomohla až výměna grafické karty. Máš-li možnost si někde na ozkoušení nějakou půjčit (vyloučení/potvrzení závady), vřele doporučuju. Pro jakés takés dočasné fungování zkus v BIOSu vypnout (zakázat) přidělení IRQ pro grafickou kartu.

šuny
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod šuny » 09 úno 2007 11:25

tak přesně tohle mám taky...ten větráček teda ještě chodí ale ta samolepka je jak kdyby s černalá:)
no já se do win nedostanu vůbec...zkusím vypnout teda to IRQ....zkusím vyměnit jen ten větráček...protože kupovat kartu nese mi nechce...protože bych měl dostat novej kompl..teda spíš koupím si novej...jenže zatím musím vystačit stímhle křápem dokud nebudu mít penízky...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2075
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1535
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1388
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2905
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12
  • Windows 98 chyba při startu ......VXD Příloha(y)
    od Radovan-kocour » 24 říj 2023 18:49 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1461
    od Radovan-kocour Zobrazit poslední příspěvek
    25 říj 2023 15:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 76 hostů