Paměť

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Paměť

Příspěvekod Hufino » 25 lis 2004 10:49

Potřebuji poradit s následujícím problémem:Zakoupil jsem si paměť DIMM 256 /133 přidal jsem ji ke svojí DIMM 128/133 a PC se začal chovat divně.
Jednou se při načítání objeví obsazení obou banků s hodnotou 393( a nějaký drobný),ale W98 ohlásí chybu "Chyba : Ovladač HIMEM.SYS zjistil nespolehlivou paměť XMS na adrese 0400200E".Po přehození pamětí se systém rozjede, ale pouze s pamětí 131 ( a nějaký drobný).Samotná paměť (256) se hlásí jen jako 131.Předtím jsem tam měl 128/133 a 64/100 a běhalo to bez problémů.Základní deska podporuje 2x512 na 133.Děkuji za radu.
:shock: Hu

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 lis 2004 17:10

Co máš za desku a jak je stará? Starší desky můžou mít občas problém s určitejma typama pamětí, ale vzhledem k tomu, že tvoje podporuje 2x512MB by by se tě to týkat asi nemělo. Nezkoušel si třeba nechat v PC jen tu jednu 256ku a postupně ju vyzkoušet ve všech pozicích? Pokud se nechytne, budeš to muset reklamovat. Když spolu nějaký dva kousky hardwaru nekamarádí, jinak než že jeden vyměníš to nejspíš nevyřešíš...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Paměť

Příspěvekod Hufino » 26 lis 2004 09:06

Tu 256 jsem vyzkoušel v obou dvou (samotnou), ale stále se hlásí jen jako 131.Základní desku mám SiS M810LR z roku 2001.Ještě mě napadlo se opět podívat do příručky MS-DOS 6,22 a tam je přesně tohle popsáno.Mohlo by to mít něco společnýho s HIMEM.SYS,EMM386.EXE tedy CONFIG.SYS.Že mě to nenapadlo dřív.Když to nepůjde,tak ji vrátím.Děkuji za čas.Pochvala za krásnou větu : "vyměníš to nejspíš nevyřešíš"
:shock: Hu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 lis 2004 18:24

:D Ještě sem se pokusil mrknout po specifikaci tvý desky, ale na webu výrobce jak kdyby se po ní slehla zem. Není nad kvalitní podporu :mad: Jinak řekl bych že nemáš desku SiS, ale PCChips s chipsetem SiS, nebude to tak?. Chtěl sem ještě navrhnout, že bys mohl vyzkoušet mrknout po novějším BIOSu, ale zaprvý si nejsem jistej, jestli by to něco vyřešilo a zadruhý možná dřív stihneš zajít do toho obchodu paměť vrátit, než najdeš nějakou stránku s BIOSem :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 26 lis 2004 19:57

Je to zvláštní, určitě bych šel danou paměť reklamovat - nebo alespoň ať ji prodejce před tebou otestuje, jestli se hlásí tak, jak má.

Už jednou se mi stalo, že jsem koupil 128 paměť, ale na PC byla vidět jen polovina...bylo to způsobeno právě nekompatibilitou s mojí (starší) deskou.
K tomu, aby člověk měl jistotu, že mu paměť poběží na starších deskách je dobré koupit tzv. DoubleSided paměť..
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 lis 2004 20:07

Je docela pravděpodobný, že u prodejce bude paměť fungovat. Pokud bude ale aspoň trochu slušnej, mělo by se s ním nechat domluvit na výměně za onu jak říká Rimmer DoubleSided paměť (u 256MB pamětí značená jako 16-ti čipová). Počítej s tím, že ta je zhruha o pětikilo dražší...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Paměť

Příspěvekod Hufino » 29 lis 2004 07:44

Miras:Asi to tak bude.Při instalaci základní desky se instalují věci k desce SiS 630/730.Ale je to zajímavý,protože když tu 256 dám do 1 a 128 do 2, tak se mi ohlásí jako 393, ale systém klekne s tou hláškou jak jsem psal.Jinak tu paměť mi koupil kamarád v normálním obchodě v Č.Budějovicích (podle mých instrukcí z manuálu k základní desce (DIMM SDRAM 256/133)).Akorát,že nevypadá jako nová.Identifikační znaky veškerý žádný.Asi jí budu muset vyměnit za tu DoubleSided.Díky.
:shock: Hu

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 29 lis 2004 23:34

..tak nám pak napiš, jak jsi pochodil s reklamací..
Rimms


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pamět RAM a osazení všech 4 slotů
    od Dav98786 » 25 zář 2023 21:43 » v Vše ostatní (hw)
    2
    2073
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 07:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů