Zvuk - nejde

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zvuk - nejde

Příspěvekod trefort » 24 pro 2006 19:41

Zdravim, mam novy notebook HP nx6325 .Na HP.com jsem si nasel ovladac na zvuk, pri jeho instalaci se mi po 100% ukaze napis: The HDA Audio bus driver is required and not found ....
Kdyz se chci divat treba na film, tak mi to pise, ze to nenalezlo zadny zvukovy hardware a pise mi to i kdyz tam zapojim bednicky.PLS poradte :cry:
Můj podpis je šedý...

Reklama
kobra.gt
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra.gt » 24 pro 2006 19:58

mrkni do biosu jestli tam není vyplá integrovaná zvukovka

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod trefort » 24 pro 2006 23:14

V Biosu jsem nic nenasel, je to docela divnej bios.....Kdyz toho notase pustim, tak tam je napsano F10-Based setup, tak jsem to dal........

Ted kdyz jsem to parkrat restartoval a vypnul se mi ukaze, kdyz treba pustim pisnicku: operaci nelze dokoncit, protoze spojky nejsou spojeny......

Tak to uz jsem uplne mimo :roll:
Můj podpis je šedý...

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 pro 2006 11:07

Sakra s tou hláškou sem se už setkal ale už nevím při jaké příležitosti... :evil:

Něco sem našel: http://divx.pc.cz/sync.htm ale souvisí to s videem... Zkus jiný přehrávač a nainstalovat kodeky.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod trefort » 25 pro 2006 14:43

no kodeky..... v tom se taky nevyznam, treba na stahuj.cz je tolik free kodeku, ze nevim co si vybrat....
Můj podpis je šedý...

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod trefort » 25 pro 2006 15:04

Tak jsem nainstaloval Media Monkey, kdyz chci pustit pisnicku, pise to: Bad direct sound driver .Please install proper drivers or select another device in cofiguration . Error code :88780078 .

Jenze kdyz tam chci nainstalovat ovladac co jsem stahl na hp.com ,tak mi to zase pise:The HDA Audio bus driver is required and not found
Můj podpis je šedý...

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 pro 2006 17:39

Asi sem to našel:
S tou čtěčkou mám obdobný problém, hlásí to, že nemůže updatnout systémové soubory kvůli rozdílnému jazyku. Zvláštní také je, že se mi nedaří nainstalovat drivery na zvukovku, na stránkách jsou dva. Takže jsem nejprve naistaloval ten Microsoftí ovladač na UAA bus ale ADI SoundMax driver hlásí "The HDA Audio bus driver is required and not found"

Malá pomoc by se hodila.

14.10.200623:08:18
odpovědět
Re: Drivery | od: Kotulek
Tak jdem na to,staci si pamatovat 2.zakladni pravidla.
1.At stahuju cokoliv ze stranek HP nikdy to nestahuju zpusobem ze si zkopiruji link,dam ho do download manageru a stahuji,soubor se nam stahne,ale nespusti.(pozn. nejlepsi je to proste stahovat pres firefox za pouziti jeho download manageru)
2.Vzdy kdyz se chystam stahnout nejaky ovladac,kouknu se jestli tam neni nabidka vyberu jazyku,pokud ano,jiste tam bude "Czech" tedy cestina.

Ctecka karet:

Rada cislo 2. nam rika kde jste udelal chybu :)

Zvukovka:

Nejdrive musite nainstalovat "Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio" restartovat,po restartu spustit "ADI SoundMAX HD Audio Driver",pisete ze jste to tak udelal,ale nekde jste musel udelat chybu,protoze hlaska "The HDA Audio bus driver is required and not found" se objevi,kdyz se snazite nainstalovat nejdrive "ADI SounMAX HD Audio Driver" a pak az "Microsoft Universal Audio Architecture".

21.10.200617:40:51
odpovědět
Re: Drivery | od: kahoun_m
Hm, takže jsem asi tam, kde jsem byl. Protože to nevypadá, že by na stránkách měli cokoliv jiného než US (Global verzi driveru)

http://h18007.www1.hp.com/support/files ... /us/downlo­ad/23750.html

21.10.200618:58:50
odpovědět
Re: Drivery | od: Kotulek
Kdyz tam neni vyber tak tam neni,stahnu ho a nainstaluju.Pro vas je dulezity tento soubor, http://h18007.www1.hp.com/support/files ... 23428.html­ a tam uz Czech najdete.

21.10.200619:15:34
odpovědět
Re: Drivery | od: kahoun_m
Ano, to už jsem také zjistil. Nicméně stále mě zlobí zvukovka. Nainstaluji driver na HDA bus (ten co tam je), poté zadám instalaci toho ADI SoundMax driveru a hází to pořád tu samou chybu.

Mimochodem, nevíte náhodou, proč není notebook dodáván s CD s drivery?

21.10.200619:32:53
odpovědět
Re: Drivery | od: Kotulek
Tak to nevim kde je chyba,me to slo naprosto bez problemu.Netusim.

21.10.200621:21:14
odpovědět
Re: Drivery | od: kahoun_m
I tak děkuji za snahu.

27.10.20068:56:44
odpovědět
Re: Drivery | od: z_man
Mám obdobný problém se zvukovkou. Nejde mi to ani zprava anizleva. podařilo su to již někomu vyřešit? Poradíte? Děkuji. Mimochodem, četl jsem že HP nedává ovladače do NB bez OS

1.11.200614:36:42
odpovědět
Re: Drivery | od: PEte M
mam stejny problem, resil jsem to pres Active chat primo s HP, ale po pulhodine me odkazali ze to mam resit s Microsoftem. Dam vedet az to vyresim....

1.11.200614:59:56
odpovědět
Re: Drivery | od: Kotulek
To je vazne divne,ja s tim nemel nejmensi problem.

1.11.200618:37:27
odpovědět
Re: Drivery | od: PEte M
myslim si ze to muze byt diky nejake drobnosti v operacnim systemu, instaloval jsem ho jiz nekolikrat, ale stejny problem maji i nemci a pod. viz diskuzni forum na HP

1.11.200618:42:49
odpovědět
Re: Drivery | od: PEte M
tak uz jsem ten problem vyresil ... je treba nainstalovat chipset instalation utility, esential system update, UAA bus driver (treba ten vetsi sp32646) a potom zkusit naistalovat i zvukovku ... instalace hodi chybu ze neni HDA nainstalovane, ale instalace vytvori adresar a v nem smaxwdm adresar .... ve spravci zarizeni najit pci zarizeni s otaznikem, dat preinstalovat ovladace a nasmerovat je prave na tento adresar

18.11.20069:37:10
odpovědět
Re: Drivery | od: kahoun_m
Základním předpokladem jsou Windows XP SP2. Pak funguje všechno.


http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P8 ... DDBD1.html
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod trefort » 25 pro 2006 18:43

je treba nainstalovat chipset instalation utility, esential system update, UAA bus driver (treba ten vetsi sp32646) a potom zkusit naistalovat i zvukovku ... instalace hodi chybu ze neni HDA nainstalovane, ale instalace vytvori adresar a v nem smaxwdm adresar .... ve spravci zarizeni najit pci zarizeni s otaznikem, dat preinstalovat ovladace a nasmerovat je prave na tento adresar

Potreboval bych to nejak polopaticky vysvetlit....Vubec nevim, kde mam treba chipset instalation utility, esential system update, UAA bus driver vzit.

vytvori adresar a v nem smaxwdm adresar .... ve spravci zarizeni najit pci zarizeni s otaznikem, dat preinstalovat ovladace a nasmerovat je prave na tento adresar.............Tomuhle uz vubec nerozumim...
Můj podpis je šedý...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1800
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1562
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Po zapojení soundbaru k PC nejde zvuk Příloha(y)
    od garim » 26 srp 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    7
    1328
    od garim Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 20:02
  • Přehrání videa nejde zvuk. Příloha(y)
    od liborek » 03 čer 2023 20:37 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1303
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 19:01
  • PowerPoint osekává zvuk při změně snímku
    od Venus » 12 úno 2024 16:35 » v Kancelářské balíky
    2
    1355
    od Venus Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 16:57

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů