Zapojeni DVD RW na motherboard Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Alf
Pohlaví: Nespecifikováno

Zapojeni DVD RW na motherboard  Vyřešeno

Příspěvekod Alf » 12 lis 2004 21:28

Ahoj, mam uplne laicky dotaz: na DVD mechanice mam vystup Audio konektor (4-pin) a nevim presne, jak to zapojit na motherboard? Mam tam konektor CD In, kam je zapojen kablik z CD ROMky. Tzn. chce to nejakou redukci a spojit obe audia (cd a dvd) na tenhle konektor??
dik za radu,
Alf

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 13 lis 2004 00:25

Ten kabel ti podle mého umožní přehrávat audio CDs v analogovém módu, není zapojen do základní desky, ale do zvukové karty. Pravděpodobně ji máš integrovanou v zákl. desce.
Pokud kabel nepoužiješ (např. můj případ), nic se nestane a všechna audio data budou zpracována digitálně.

Na inetu jsem dokonce četl, že digitální přehrávání audia je kvalitnější než analogové (analogové obsahuje ještě konverzi dig>an a an>dig)

O propojování 2 mechanik do jedné a následném zavedení do zvukovky jsem ještě neslyšel...........takže bych to nějak neřešil, mělo by ti to fungovat stejně, ať tam kablík je zapojený nebo nikoliv.
Rimms

Alf
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Alf » 13 lis 2004 08:15

Rimmer píše:Ten kabel ti podle mého umožní přehrávat audio CDs v analogovém módu, není zapojen do základní desky, ale do zvukové karty. Pravděpodobně ji máš integrovanou v zákl. desce.
Pokud kabel nepoužiješ (např. můj případ), nic se nestane a všechna audio data budou zpracována digitálně.

Na inetu jsem dokonce četl, že digitální přehrávání audia je kvalitnější než analogové (analogové obsahuje ještě konverzi dig>an a an>dig)

O propojování 2 mechanik do jedné a následném zavedení do zvukovky jsem ještě neslyšel...........takže bych to nějak neřešil, mělo by ti to fungovat stejně, ať tam kablík je zapojený nebo nikoliv.


O jéé mas pravdu! :o Udelal jsem pokus, ze kdyz ze stavajici CD Romky tenhle kablik pripojeny na desku vypojim, hraje to taky, cili skrz digitalni cestu. Takze na DVD zapojim jen napajeni a IDE konektor a hotovo! :shock:

Kdyz uz se o tom bavime, ta mechanika ma vzadu vedlo toho analogoveho audio 4-pinu i digital audio 2-pin vystup. Tak nevis, kdy a co se sem zapojuje? To jen tak pro zajimavost :?:
Jinak dekuju, zes mi rozsvitil! :wink:
Alf

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 lis 2004 21:58

Tuším že kdysi v dávný historii CD-ROMky nezvládaly posílat audio data po datovým kabelu, takže pokud člověk neměl zvukovku a mechaniku spojenou audio káblíkem, nehrálo to... No a od těch dob, snad ze setrvačnosti výrobci ke každý mechanice přibalí analogovej audio káblík, i když je vlastně zbytečnej.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB Hub - zapojení Příloha(y)
    od ski1961 » 10 srp 2023 17:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    719
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:50
  • Po zapojení desky nejde VGA
    od Radim0015 » 09 bře 2024 16:48 » v Problémy s hardwarem
    29
    1690
    od Radim0015 Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 13:58
  • zapojení napájeni 1080ti
    od matesfox » 13 říj 2023 19:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    592
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:28
  • Po zapojení soundbaru k PC nejde zvuk Příloha(y)
    od garim » 26 srp 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    7
    1136
    od garim Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 20:02
  • Nový procesor, po zapojení svíti kontrolka dram
    od Jeffix » 12 čer 2023 14:28 » v Problémy s hardwarem
    7
    801
    od Jeffix Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 15:08

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů